Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

To już piąty raz!

Dodano:⌚ 07.07.2017

W czwartkowe popołudnie, 6 lipca br., przed naszą Biblioteką zebrała się prawie osiemdziesięcioosobowa grupa uczestników rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” Byli to bibliotekarze, czytelnicy i sympatycy słowa pisanego i rowerów. Rowery i wszelkie akcesoria z tym związane uzupełnione zostały przez pomarańczowe balony, które były tegoroczną oznaką uczestników. Najważniejszym elementem naszej wyprawy był dobry humor. Nikomu go nie zabrakło.         

Po dotarciu wszystkich uczestników na metę rajdu, podzieleni zostaliśmy na pięć grup i ruszyliśmy w trasę. Tegoroczna trasa wiodła ze Zdun w stronę Baszkowa, następnie jechaliśmy drogami leśnymi do rezerwatu „Mszar Bogdaniec” oraz do punktu widokowego by w ciszy i spokoju podziwiać piękno przyrody.  Następnie ruszyliśmy w stronę Roch, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Krawczyków - „Malowniczy zakątek” - czekały na nas pieczone kiełbaski, ciasto oraz konkursy. Na koniec rajdu odbyło się losowanie nagród za udział w rajdzie. Była również okazja do skorzystania ze stoiska bookcrossingu czyli uwolnienia bądź zabrania do czytania już uwolnionych książek.

Zachęcamy do wycieczek rowerowych w kierunku gospodarstwa agroturystycznego „Malowniczy zakątek”  – niezwykle urokliwe miejsce na wypoczynek.


Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom V Rajdu w Zdunach: ”Odjazdowy Bibliotekarz”:

Państwo Joanna i Piotr Krawczyk

Urząd Miejski w Zdunach    
PANCOM Przemysław Panek         
ONYKS Monika Kamieńska            
Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 27.05

Dzień Samorządu Terytorialnego

31.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury
01.06 - Dzień Dziecka
02.06 - Europejski Dzień Sąsiada
03.06 - Dzień Dziękczynienia
04.06 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
05.06 - Światowy Dzień Środowiska

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa