Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Biblioteczne fantazje…

Dodano:⌚ 12.10.2017

Od początku marca br. realizujemy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 22000,00 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. W pierwszym półroczu zorganizowanych zostało wiele spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Zdunach. Podczas tych zajęć dzieci poznały różne techniki plastyczne, miały okazję wziąć udział w spotkaniu z ilustratorami oraz pisarzem. Od września br. ruszył ciąg dalszy projektu. Dzieci spędzają czas w bibliotece twórczo, zagłębiają tajniki malarstwa, rysunku, poprzez realizację autorskich pomysłów.

Od września spotkania zostały wznowione. Tym razem udział w projekcie biorą chętne dzieci, uczestnicy kółka plastycznego „Fantazje na każdą okazję”. Tematem pierwszego spotkania po wakacjach była genealogia. Przy pomocy Kuby i Buby, bohaterów książki Grzegorza Kasdepke, dzieci dowiedziały się czym ona jest, jak tworzyć drzewo genealogiczne. Podczas rozmowy miały okazję powiedzieć o korzeniach swojej rodziny, o perypetiach jakie zdarzają się w ich rodzinach. Później sami tworzyli swoje drzewa genealogiczne. Kolejne spotkania pt.  „Sznurkowe opowieści” to spotkanie z historią sznurka, dzieci odpowiadały na pytania: czemu służy sznurek, po co jest potrzebny. W drugiej części spotkania uczestnicy tworzyli własne kolorowe, sznurkowe opowieści. Dodatkowym punktem każdego spotkania jest omówienie nowości wydawniczych, chętni oczywiście mogą je wypożyczyć.

Bardzo nas cieszy, iż dzieci, a także wolontariusze chętnie biorą udział w naszym projekcie.

Projekt „Fantazje na każdą okazję” dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa.” Kwota dofinansowania to 22 tysiące, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Zduny oraz Banku Spółdzielczego w Krotoszynie.

 

                    

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 22.10

Dzień Jąkających się

24.10 - Dzień Walki z Otyłością
31.10 - Halloween

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa