Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Dar dla naszej biblioteki!

Dodano:⌚ 08.01.2018

Z przyjemnością informujemy , że do zbiorów naszej Biblioteki Pan Krzysztof Feliks Nawrocki przekazał książkę swego autorstwa: Polska Miłością, Kobietą i Światłem.

Krzysztof Nawrocki -  inspektor ds. obronności i bezpieczeństwa w podmiotach leczniczych w Warszawie pochodzi z Krotoszyna i latem ubiegłego roku  odwiedził wiele miejsc na terenie naszego powiatu; wtedy też pozostawił dla nas ten tomik swych wierszy.

Pan Nawrocki bardzo dba o upamiętnienie lokalnych bohaterów - swoich krewnych.W Krotoszynie  jedno z rond  nosi imię majora Władysława Nawrockiego - kuzyna dziadka p. Krzysztofa.Warto zaznaczyć, że Władysław Nawrocki był powstańcem wielkopolskim, żołnierzem armii niemieckiej, zawodowym oficerem Wojska Polskiego, który zginął w Katyniu.

W czasie letniej wizyty w powiecie krotoszyńskim Krzysztof Nawrocki był w Baszkowie na mszy za rodzinę oraz w Konarzewie przy dawnej tawernie Kazimierza w Konarzewie. Tam żyli i mieszkali moi przodkowie, powstańcy i emisariusze... Po prostu patrioci! Tego samego też dnia był też  na mszy na cmentarzu w Krotoszynie oraz odwiedził groby wszystkich patriotów rodzinnych i groby rodziców oraz dziadków.  Ponadto Krzysztof Nawrocki jest bardzo zadowolony, że  od 18 października w urzędach pocztowych można nabyć pamiątkową pocztówkę z wizerunkiem jego dziadka, Ludwika Danielaka, pochodzącego ze Zdun pocztowca, harcerza, szachisty, który został zamordowany w 1939 r. przez Niemców. 

Więcej informacji o Krzysztofie Nawrockim m.in.pod adresami:
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 11.1213.12 - Dzień Księgarza
17.12 - Polski Dzień Bez Przekleństw
18.12 - Międzynarodowy Dzień Migrantów
20.12 - Dzień Ryby

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa