Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Spędzili czas w bibliotece i świetnie się bawili!

Dodano:⌚ 28.02.2018

Jak co roku – wspólnie z obiema filiami  w Baszkowie i Konarzewie zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii.

Pierwsze spotkania rozpoczęły się 12 lutego w Filii Bibliotecznej w Konarzewie , która wraz ze Stowarzyszeniem „Razem dla Konarzewa” zorganizowała bal przebierańców. Animatorką balu była Marta Machowska, prowadziła tańce, gry i zabawy a także liczne konkursy. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych i z okazji Walentynek wykonali kartki dla ukochanych osób, spotkali  się z Panią Zimą i wraz z Panią Justyną Banaszak robili sztuczny śnieg i lepili bałwanka i inne śnieżne figury. Dzieci były zachwycone! W drugim  tygodniu  ferii w konarzewskiej bibliotece był  „Bajkowy koncert życzeń”,  podczas którego  uczestnicy spotkali się ze swoimi ulubionymi postaciami; wykonywali też  prace plastyczne, a w grze planszowej wybrali się w cudowną podróż, podczas której  mieli do pokonania wiele zadań. Kolejne dni przyniosły wiele radości z wykonywanych prac plastycznych.

W Zdunach zaproponowaliśmy dzieciom w tym roku ferie w towarzystwie bohaterów ulubionych książek. Pierwszymi gośćmi podczas ferii były dzieci z obu zdunowskich przedszkoli; tematem tych spotkań były „Bezpieczne ferie”. Po wysłuchaniu fragmentów książek, dzieci wybrały się w podróż pociągiem i poznały górskie miejscowości, w których można jeździć na nartach. Dla uczestników zorganizowanych, tygodniowych spotkań (od 19 do 23 lutego br.) były zabawy z Plastusiem, Koziołkiem Matołkiem, Panem Pozytywką, detektywami Lassem i Mają.  Spotkania obfitowały w radosne chwile z chustą Klanzy, zagadkami, kalamburami, zabawami ruchowymi.  Była  podróż pociągiem, szlakiem popularnej kozy i poznanie atrakcji znalezionych miejscowości.  Bitwa na śnieżki – bezbolesna i budująca dobre relacje w grupie - uświadomiła najmłodszym czytelnikom książek, że wyobraźnia daje nieograniczone możliwości i w zimowe gry można bawić się nawet wtedy, kiedy zimowego puchu nie ma wokół nas. Uczestnikom ferii  podobały się również doświadczenia z kolorami oraz zwierzęta polarne wykonane z ekologicznych materiałów. Zaangażowanie uczestników i radość tworzenia  pokazała jak ważna w życiu dzieci jest literatura i plastyka.

Podczas ferii w zajęciach biblioterapeutycznych w bibliotece udział wzięli  podopieczni Domu Pomocy Społecznej( 16 lutego br.).

W drugim tygodniu ferii  - nasza filia w Baszkowie przygotowała zajęcia detektywistyczne, które  zgromadziły wielu chętnych do przeżywania przygód. Oparte zostały na serii wydawniczej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, opowiadającej o parze przyjaciół, która rozwiązuje kryminalne zagadki.

Szyfrowanie wiadomości, portrety  pamięciowe, szukanie dowodów przestępstwa, testy na spostrzegawczość,  zagadki i rebusy  to tylko niektóre z zadań, z którymi przyszło się zmierzyć przyszłym detektywom. Podczas zajęć plastycznych niezbędne było również wykonanie atrybutów związanych z osobą detektywa. Na zakończenie, ponieważ wszyscy swoje zadania wykonali precyzyjnie, tak  jak na prawdziwych detektywów przystało, otrzymali dyplomy małego detektywa.

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 16.0117.01 - Dzień Dialogu z Judaizmem
21.01 - Dzień Babci
22.01 - Dzień Dziadka

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa