Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Udało się! Mamy to!

Dodano:⌚ 20.02.2019

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu wniosków w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2019 rok. I oto są  - w dodatku dla nas bardzo pozytywne!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla dwóch projektów, zgłoszonych w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”.

Pierwszy z nich: „BiblioMALUCH ” jest skierowany do rodziców z ich najmłodszymi mieszkańcami Gminy i Miasta Zduny, którzy jeszcze są zbyt mali, by chodzić do przedszkola. Program będzie opierał się na założeniach integracji sensorycznej tak, by stymulować zmysły dzieci, wspierać ich rozwój, inspirować do zabaw i aktywności rozwojowych. Będzie wiele niespodzianek, a i podpowiedzi dla rodziców do wspólnego i kreatywnego  spędzania czasu z dziećmi! UWAGA - pierwsze spotkanie już 27 lutego 2019 roku! Pilotażowe zajęcia odbędą się również w naszych filiach w Baszkowie i Konarzewie.

Projekt drugi, na który pozyskaliśmy dofinansowanie  -  „W bibliotece się rozwijasz i… czas umilasz” ,  umożliwi nam zorganizowanie atrakcyjnych zajęć dla osób 60+ oraz młodzieży w bibliotekach w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie. Będą m.in. systematyczne spotkania tematyczne, zajęcia z  robotami Photon, rozmowy z przedstawicielami młodych pokoleń,  o tradycji, zajęcia z psychologiem, kolejne spotkania autorskie dla młodzieży i dorosłych, a także kursy komputerowe; będzie też działało „Biblioteczne Pogotowie Technologiczne”, w ramach którego osoby 60+ uzyskają nieodpłatną pomoc w obsłudze, ustawieniach nowo zakupionych przez nich urządzeń typu : telefon, laptop, aparat fotograficzny, tablet.

Wysokość pozyskanego dofinansowania obu projektów to kwota 28.550,00 zł. Zatem – warto śledzić na bieżąco pojawiające się komunikaty bo W NASZEJ  BIBLIOTECE - będzie się działo!

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 22.05

Dzień Praw Zwierząt

25.05 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Zaginionych
26.05 - Dzień Matki
27.05 - Dzień Samorządu Terytorialnego
31.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00