Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Udało się! Mamy to!

Dodano:⌚ 20.02.2019

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu wniosków w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2019 rok. I oto są  - w dodatku dla nas bardzo pozytywne!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla dwóch projektów, zgłoszonych w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”.

Pierwszy z nich: „BiblioMALUCH ” jest skierowany do rodziców z ich najmłodszymi mieszkańcami Gminy i Miasta Zduny, którzy jeszcze są zbyt mali, by chodzić do przedszkola. Program będzie opierał się na założeniach integracji sensorycznej tak, by stymulować zmysły dzieci, wspierać ich rozwój, inspirować do zabaw i aktywności rozwojowych. Będzie wiele niespodzianek, a i podpowiedzi dla rodziców do wspólnego i kreatywnego  spędzania czasu z dziećmi! UWAGA - pierwsze spotkanie już 27 lutego 2019 roku! Pilotażowe zajęcia odbędą się również w naszych filiach w Baszkowie i Konarzewie.

Projekt drugi, na który pozyskaliśmy dofinansowanie  -  „W bibliotece się rozwijasz i… czas umilasz” ,  umożliwi nam zorganizowanie atrakcyjnych zajęć dla osób 60+ oraz młodzieży w bibliotekach w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie. Będą m.in. systematyczne spotkania tematyczne, zajęcia z  robotami Photon, rozmowy z przedstawicielami młodych pokoleń,  o tradycji, zajęcia z psychologiem, kolejne spotkania autorskie dla młodzieży i dorosłych, a także kursy komputerowe; będzie też działało „Biblioteczne Pogotowie Technologiczne”, w ramach którego osoby 60+ uzyskają nieodpłatną pomoc w obsłudze, ustawieniach nowo zakupionych przez nich urządzeń typu : telefon, laptop, aparat fotograficzny, tablet.

Wysokość pozyskanego dofinansowania obu projektów to kwota 28.550,00 zł. Zatem – warto śledzić na bieżąco pojawiające się komunikaty bo W NASZEJ  BIBLIOTECE - będzie się działo!

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 26.0327.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości
04.04 - Święto Wojskowej Służby Zdrowia

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa