Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Biblioteczny podkoziołek!

Dodano:⌚ 07.03.2019

Tak właśnie nazywano w Wielkopolsce ostatni dzień karnawału, znany też jako ostatki czy zapusty. Tak właściwie słowa te oznaczały dawniej nie tylko zabawy przed Środą Popielcową, ale kilka ostatnich dni karnawału, zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się zawsze we wtorek. 

Było dużo zabawy, muzyki, śmiechu, a i tańca…  Gościem specjalnym wieczoru był  Zdunowski Zespół Wokalny pod dyrygenturą Adama Szczuraszka, który dodatkowo  - za solowe wykonanie „Skrzypka na dachu” otrzymał gromkie brawa!  Podobnie jak uczeń piątej klasy zdunowskiej szkoły podstawowej – Damian Woźniak, laureat IV Wielkopolskiego Konkursu Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, zorganizowany przez Katedrę Edukacji  Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Najważniejsze, że niemal wszyscy - również członkowie Zespołu - aktywnie włączyli się do przygotowanych przez nas konkursów, zabaw, dowcipów i do wspólnego śpiewu znanych utworów. Były owacje na stojąco i oczywiście bisy!

Dziękujemy też Szkole Ponadgimnazjalnej w Zdunach za przygotowanie dla naszych gości faworków. A od środy – początek  czterdziestodniowego okresu  wstrzemięźliwości , ale - uwaga – absolutnie nie dotyczy to książek!

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 26.0327.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości
04.04 - Święto Wojskowej Służby Zdrowia

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa