Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Biblioteczny podkoziołek!

Dodano:⌚ 07.03.2019

Tak właśnie nazywano w Wielkopolsce ostatni dzień karnawału, znany też jako ostatki czy zapusty. Tak właściwie słowa te oznaczały dawniej nie tylko zabawy przed Środą Popielcową, ale kilka ostatnich dni karnawału, zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się zawsze we wtorek. 

Było dużo zabawy, muzyki, śmiechu, a i tańca…  Gościem specjalnym wieczoru był  Zdunowski Zespół Wokalny pod dyrygenturą Adama Szczuraszka, który dodatkowo  - za solowe wykonanie „Skrzypka na dachu” otrzymał gromkie brawa!  Podobnie jak uczeń piątej klasy zdunowskiej szkoły podstawowej – Damian Woźniak, laureat IV Wielkopolskiego Konkursu Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, zorganizowany przez Katedrę Edukacji  Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Najważniejsze, że niemal wszyscy - również członkowie Zespołu - aktywnie włączyli się do przygotowanych przez nas konkursów, zabaw, dowcipów i do wspólnego śpiewu znanych utworów. Były owacje na stojąco i oczywiście bisy!

Dziękujemy też Szkole Ponadgimnazjalnej w Zdunach za przygotowanie dla naszych gości faworków. A od środy – początek  czterdziestodniowego okresu  wstrzemięźliwości , ale - uwaga – absolutnie nie dotyczy to książek!

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 22.05

Dzień Praw Zwierząt

25.05 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Zaginionych
26.05 - Dzień Matki
27.05 - Dzień Samorządu Terytorialnego
31.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00