Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

I my czytaliśmy Nowele polskie!

Dodano:⌚ 08.09.2019
Już po raz ósmy włączyliśmy się  w ogólnopolską akcję  Narodowego Czytania. Fragmenty  ośmiu wybranych w tej edycji nowel B.Prusa, B.Schulza, H.Sienkiewicza i M.Konopnickiej czytali kolejno : Karolina Jankowska - Grzybek - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej Zdun, Tomasz Chudy - Burmistrz Zdun, Danuta Kułaga - Przewodnicząca Rady Miejskiej Zdun, Marcin Chłodziński - mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Zdunach oraz harcerze z I Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej (Amelia Wasielewska, Joanna Motyl, Jakub Żyto, Franciszek Klepacki, Jakub Starczewski), pod opieką Pani Sylwii Wawrzynowicz.
Klimatyczną oprawę muzyczną zawdzięczamy - tradycyjnie już Panu Adamowi Szczuraszkowi.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego popołudniowego czytania.
 
"Polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. I dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii "(A.Duda)

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 25.0127.01 - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
02.02 - Dzień Świstaka

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa