Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Biblioteka online: nowe kompetencje = wsparcie dla mieszkańców

Dodano:⌚ 31.07.2020

Z radością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w kolejnym projekcie: "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy", realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas naboru  do projektu wpłynęły aż 94 poprawne zgłoszenia, z których Komisja – po ocenie (przyznawano punkty w skali od 0 do 60) - przyjęła do projektu 36 bibliotek. Nasze zgłoszenie uzyskało 56 punktów; poza nami zakwalifikowały się jeszcze dwie biblioteki z Wielopolski:  Jarocin i Nowy Tomyśl.

Projekt ma na celu szkolenie bibliotekarzy i wsparcie biblioteki w przygotowaniu nowej oferty edukacyjnej i twórczych działań.

Podczas pandemii, wiele osób zostało zmuszonych do funkcjonowania w sferze online, pracy zdalnej i komunikowania się na odległość. Stąd propozycja projektu, który pomoże wyjść nam naprzeciw aktualnej potrzebie społeczeństwa odnalezienia się w nowej sytuacji. Wszystko bowiem wskazuje na to, że część zmian które zaszły mogą okazać się trwałe i wymagające rozwijania nowych kompetencji tak, by prowadzić działania on-line i pomagać mieszkańcom.

Dwie z naszych koleżanek będą uczestniczyły w miesiącach lipiec – wrzesień w szkoleniach online, a ich efektem będzie opracowany plan działań online, z których – mamy taką nadzieję – mieszkańcy gminy Zduny będą zadowoleni. To nasze kolejne poszukiwania możliwości rozwoju kompetencji, by lepiej przygotować się do odpowiedzi na wyzwania dzisiejszego świata; chcemy zaproponować mieszkańcom takie działania, które w jak największym stopniu będą odpowiadać ich obecnym potrzebom.

 

Projekt "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy" został dofinansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 19.05

Dzień Dobrych Uczynków

22.05 - Dzień Praw Zwierząt
25.05 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Zaginionych
26.05 - Dzień Matki
27.05 - Dzień Samorządu Terytorialnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa