Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

DŁUGO WYCZEKIWANE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

Dodano:⌚ 11.05.2021

W miniony poniedziałek, po dłuższej przerwie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy dwie książki: „Kobieta ze szkła” Lea Caroline oraz „Gruzińskie wino” Anny Pilip.

W pierwszej  z nich akcja rozgrywa się w mroźnej, skutej lodem Islandii.  Jest rok 1686. Młodziutka Rose po nagłej śmierci ojca, miejscowego biskupa, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż za bogatego i starszego od niej Jona. Dzięki bytowi, który zapewni jej to małżeństwo, pragnie wesprzeć chorą matkę. Decyzja jest trudna, gdyż tak naprawdę darzy uczuciem przyjaciela z dzieciństwa. Małżeństwo wiąże się również z zamieszkaniem w odległym od jej rodzinnych stron miejscu. Książka z niespodziewanymi zwrotami akcji, pełna mroku i intryg, wyzwoliła w naszych czytelniczkach wiele rozmaitych emocji.

Kolejna pozycja, o której rozmawialiśmy, należy do literatury obyczajowej. Przedstawia miłosne rozterki trzydziestoletniej Any. Po rozwodzie wychowuje dwie małe córeczki, pracuje jako tłumaczka angielskiego w polskiej firmie farmaceutycznej. Wyjazd służbowy do Gruzji okazuje się przełomowy w jej życiu. W wyniku dramatycznych wydarzeń trafia do szpitala. Tam spotyka atrakcyjnego Timara, poznaje także Giorgia – lekarza, który ratuje jej życie. Obaj mężczyźni skrywają pewne tajemnice. Książka ukazuje malowniczą Gruzję, przedstawia jej uroki, którymi zachwyciły się uczestniczki spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Moderatorką i opiekunką Dyskusyjnego Klubu Książki jest Alina Szczuraszek.

 

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 18.0620.06 - Światowy Dzień Uchodźcy
21.06 - Święto Muzyki
22.06 - Dzień Muzyki Europejskiej
23.06 - Dzień Ojca
24.06 - Dzień Przytulania
25.06 - Dzień Stoczniowca
26.06 - Dzień Zapobiegania Narkomanii
27.06 - Światowy Dzień Rybołówstwa

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa