Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Aktywność to najlepszy lek!

Dodano:⌚ 16.11.2023

Ruch usprawnia pracę układu krążenia, poprawia metabolizm, zapewnia lepszy sen. To nie pozostaje bez znaczenia dla układu nerwowego i mózgu. W czasie wysiłku wydzielają się endorfiny nazywane czasami hormonami szczęścia. Aktywność fizyczna pomaga też podnieść pewność siebie i nawiązywać relacje z innymi ludźmi, na co najlepszym przykładem są warsztaty fizjoterapii i jogi w bibliotecznej Facjatce.  Uczestnicy spotkań nie tylko dbają o kondycję fizyczną, ale również zdrowie psychiczne podczas spotkań w ramach „Gimnastyki mózgu”. Rozmawiając, spędzając czas wśród swoich przyjaciół czy znajomych w otoczeniu książek można się zrelaksować, a jednocześnie spędzić czas pożytecznie ucząc się nowych rzeczy.

Spotkania w ramach projektu „Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek” realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Krotoszynie organizowane są od sierpnia 2023 roku i zyskują coraz większą popularność!

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 01.12

Dzień Walki z AIDS

04.12 - Barbórka
06.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa