Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Nie tylko wanilia i lemury!

Dodano:⌚ 24.02.2023

 W czwartkowy wieczór, 23 lutego 2023 roku, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Moje podróże" w Bibliotece w Konarzewie. Tym razem o swojej przygodzie na Madagskarze opowiedziała mieszkanka Chachalni - Zofia Markiewicz. Pani Zofia wraz z rodziną i znajomymi w 2018 roku zdecydowała się na egzotyczną wyprawę na czwartą wyspę świata - Madagaskar. Podróż była możliwa, ponieważ wcześniej, podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, znajomi Pani Zosi ugościli mieszkańców Madagaskaru.

Lot samolotem z Paryża trwał ponad 12 godzin, więc na miejscu turyści byli w środku nocy. Przez kilka kolejnych dni zwiedzali wyspę, poznawali mieszkańców oraz ich zwyczaje, a także zobaczyli lemury i  baobaby. Podczas podróży byli nie tylko w  stolicy Madagaskaru -  Antananarywie - ale również w biedniejszych wioskach, w których brakuje jedzenia, prądu czy wody.

Egzotyczna wyspa Madagaskar, położona u wybrzeży południowo-wschodniej Afryki była celem kilkunastodniowej podróży Zofii Markiewicz, miłośniczki dalekich wypraw, która w 2017 roku  odbyła podróż nad jezioro Bajkał wraz z Romualdem Koperskim.

Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą świata. Jej położenie, pewna izolacji geograficzna od lądu sprawiła, że znajdzie się tutaj niepowtarzalną i jedyną na świecie przyrodę. Na wyspie żyje wiele endemitów - gatunków zwierząt i roślin niewystępujących nigdzie indziej na świecie. Najsłynniejsze są lemury, kameleony czy baobaby.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 24.03

Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

27.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa