Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Aktywnie w bibliotece!

Dodano:⌚ 27.02.2023
Nowy tydzień rozpoczął się bardzo intensywnie, a to za sprawą spotkań jakie zorganizowaliśmy.
 
Od rana Nasza koleżanka, Ewelina Zielińska, odwiedziła Wiejski Dom Kultury w Wielowsi, gdzie przeprowadziła warsztaty czytelnicze dla dzieci.
 
Tematem tego spotkania był Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci wybrały się na wyprawę do świata wymarłych wielkich jaszczurów. Dzięki wspaniałym książkom o pradawnych gadach każdy z maluchów za pomocą siły swojej wyobraźni przeniósł się do jurajskiego parku, gdzie wśród mchu i paproci poznawał różne gatunki dinozaurów.
 
Następnie do bibliotecznej Facjatki zaprosiliśmy Uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem lekturą omawianą  przez Członków DKK była książka autorstwa Jagody Wochlik pt. „Wszystkie róże świata”. Piękna historia niczym z romantycznego filmu, w którym młoda, poznańska bibliotekarka Róża Więdłocha wiedzie spokojne i ustabilizowane życie zarówno prywatne oraz zawodowe. Tyle że na drodze do szczęścia Róży staje prawdziwa miłość. Miłość, którą niestety nie ona ma przeżyć. Jej narzeczony, Patryk, zakochuje się w siostrze Róży, Konwalii. Po tym wszystkim nasza bohaterka książki zostaje sama z dwoma kotami, pustym, ale za to zakredytowanym mieszkaniem i brakiem dalszych pomysłów na życie. Nieoczekiwanie dostaje ofertę pracy w szkole podstawowej. Nie mając nic do stracenia, młoda kobieta postanawia podjąć wyzwanie i …
 
  
 Dla zainteresowanych dalszymi losami Róży zapraszamy do lektury!
 
 
 Również koleżanka z filii w Konarzewie, Emilia Swendracka, odwiedziła dzieci w  Przedszkolu Publicznym w Zdunach – Oddział w Konarzewie. Tym razem tematem rozmowy były  ulubione bajki  i baśnie. Dzieci opowiadały o bohaterach literackich, którzy utkwili im w pamięci.
 
Spotkanie obyło się w ramach cyklu „Bibliotekarz w przedszkolu”.
 
Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 24.03

Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

27.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa