Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Nasz udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodano:⌚ 02.11.2012

W 2018 roku zaprosiliśmy Elżbietę Olszewską, aby opowiedziała  O roli czytania w rozwoju dziecka…

W wysoce profesjonalnym przekazie Pani Elżbieta podkreślała, że czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na dobre wychowanie oraz, że jest bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju emocjonalnego i językowego dziecka. „Warto podkreślić, że jeśli chcemy wychować mądre, dobre i szczęśliwe dziecko to głośne czytanie dziecku 20 minut dziennie codziennie umożliwi osiągnięcie tego celu”.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać także wyniki badań czy eksperymentów, przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych nad oddziaływaniem czytania książek na rozwój dzieci i młodzieży. Te, którym czytano od wczesnych miesięcy życia miały lepiej rozwiniętą wyobraźnię, a także szybciej nauczyły się mówić i wyrażać swoje emocje. Ponadto – również gdy w późniejszym okresie życia systematycznie same czytały książki - miały mniej problemów z prawem i lepiej radziły sobie w życiu codziennym.

Elżbieta Olszewska wspólnie z Ireną Koźmińską napisały książki: „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie”. Obie panie są „filarami” Fundacji ABCXXI, o której celach również na wstępie powiedziała wykładowczyni i trenerka, współautorka filmów edukacyjnych, organizatorka warsztatów i inicjatorka szkoleń i programów czytelniczych dla niepełnosprawnych i wielu innych działań Fundacji. Wspólnie z mężem założyła w Toruniu Muzeum Piernika.

 

WYRÓŻNIENIE OD FUNDACJI ABCXXI

Fundacja ABCXXI ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2008/2009. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie!

Upowszechnianie czytania dzieciom poprzez przeróżne formy zajęć prowadzimy od lat 80-tych! Posiadamy już dwa Medale za tę działalność: w latach 2005/2006 oraz 2006/2007; wcześniej przyznano nam Wyróżnienie Specjalne za działania w ramach kampanii w roku szkolnym 2004/2005.

Oczywiście bardzo się cieszymy, ponieważ dzięki promowaniu założeń tej ogólnopolskiej kampanii w wielu placówkach Miasta i Gminy Zduny głośne czytanie i uczestnictwo w spotkaniach bibliotecznych i różnorodnych zajęciach z najmłodszymi są po prostu codziennością! [
DYPLOM]

 

VI FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

 

DRUGI MEDAL DLA NASZEJ BIBLIOTEKI ZA PROWADZENIE W ŚRODOWISKU KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" W ROKU SZKOLNYM 2006/2007 !!! 

Baaardzo się cieszymy! Nagrodę odebrała dyrektor Biblioteki - Mirosława Szymczak, choć oczywiście na ten sukces złożyła się praca bibliotekarzy - Haliny Junory, prowadzącej Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach, Marii Nowackiej, która propaguje kampanię i organizuje czytanie w Baszkowie i Bestwinie oraz Stefanii Plewy z Filii Bibliotecznej w Konarzewie.

Uroczysty VI Finał kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się 31 marca 2008 r. w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Gościem specjalnym uroczystości był w tym roku Jim Trelease, główny amerykański propagator idei głośnego czytania dzieciom i autor bestsellerów na ten temat, który przyjechał do Polski na zaproszenie Fundacji ABC XXI. Jim Trelease wygłosił wykład na temat akcji czytania dzieciom.

Uroczystość prowadzili znani aktorzy: JOANNA TRZEPIECIŃSKA i PIOTR POLK. Ci Państwo, jak i Janusz Tylman i Bogdan Hołownia (akompaniujący J. Trzepiecińskiej) uświetnili finał muzyką i piosenką. Wystąpili też aktorzy Teatru Żydowskiego, który gościł propagatorów kampanii.

Honory wieczoru pełniła Irena Koźmińska, Prezes Fundacji, która wraz z Elżbietą Olszewską - członkiem Zarządu i dyrektorem programowym Fundacji ABC XXI - "Cała Polska Czyta Dzieciom” - wręczała przyznane wyróżnienia: medale i statuetki.

Spotkanie było wspaniale dopracowane organizacyjnie, co jest z pewnością zasługą pracowników i wolontariuszy Fundacji ABC XXI.

V FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 

 

O jeden szczebelek wyżej! Fundacja ABC XXI przyznała Mirosławie Szymczak i Bibliotece Wyróżnienie Specjalne - Medal, w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2005/2006.

V Jubileuszowy Finał Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie pod koniec marca pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego. W trakcie gali nagrodzono najlepszych Liderów, Koordynatorów i Sprzymierzeńców kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom”, wśród których znalazła się także nasza Biblioteka! Podczas uroczystości odbył się również program artystyczny z udziałem: E. Flinty, M. Jeżowskiej, K. Rusin, J. Baczyńskiego, R. Bryndala, J. Cygana, M. Damięckiego, R. Lipko, Z. Zamachowskiego, aktorów Teatru AKT oraz M. Rodowicz w koncercie finałowym.

IV FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 

 

Jesienią 2005 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2004/2005. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie Specjalne.

 

 

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 30.0531.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury
01.06 - Dzień Dziecka
02.06 - Europejski Dzień Sąsiada
03.06 - Dzień Dziękczynienia
04.06 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
05.06 - Światowy Dzień Środowiska
06.06 - Światowy Dzień Pocałunku
07.06 - Dzień Chemika

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa