Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Od pasji do laboratorium… Chemia – Lubię to!

Dodano:⌚ 11.09.2019

To temat wykładu, jaki zaprezentował nasz wczorajszy gość - mgr inż. Artur Jędrzak na kolejnym spotkaniu z autorskiego  cyklu  Biblioteki: ”Młodzi, zdolni i … ze Zdun”. Okazało się, że o chemii można (też) mówić w bardzo przystępny sposób, uświadamiając sobie, iż „towarzyszy” nam ona każdego dnia. Uczestnicy spotkania zachęceni do skojarzeń związali pojęcie chemii np. z jedzeniem, inni z uczuciem, a kolejni z przemysłem, estetyką, lekami. Jak się okazuje chemia jest wszędzie, również ciało ludzkie zbudowane jest z mikro- i nanocząsteczek.

Co tu więcej mówić – nasz gość – „Młody, zdolny …”  jest 26. letnim mieszkańcem Konarzewa (gmina Zduny), który uczył się w krotoszyńskich szkołach; w gimnazjum już wiedział, że chemia to pasja ale i droga zawodowa.

Przedstawialiśmy obszernie w zapowiedziach spotkania bogate osiągnięcia p. Artura Jędrzaka. Z pewnością najłatwiej będzie nam zapamiętać, że prowadzi badania związane z leczeniem nowotworu wątroby.

Gratulujemy stypendiów i projektów naukowych, nagród, wygłoszonych wykładów i komunikatów na krajowych i międzynarodowych konferencjach; podziwiamy niezwykłą aktywność naukową (staże w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii Poznaniu; liczne publikacje naukowe).

Artur Jędrzak ze Zdun to  stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (za wybitne osiągnięcia naukowe), laureat Nagrody Polskiej Akademii Nauk.

Cieszymy się, że między życiem w Poznaniu i Bristolu, gdzie aktualnie prowadzi badania (a i prowadzi zajęcia dla studentów) znalazł czas dla mieszkańców Zdun i okolic.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym siódmym już spotkaniu z cyklu: ”Młodzi, zdolni i … ze Zdun”.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa