Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka!
Dodano:⌚ 26.01.2021

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka!

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2021 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel.

W nowym roku zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!
Dodano:⌚ 07.01.2021

W nowym roku zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” (obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 – 2015 – 2016 - 2017). Kampania "Mała książka - wielki człowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Osiecka - książki i serial
Dodano:⌚ 04.01.2021

Osiecka - książki i serial

Dużym zainteresowaniem cieszy się polski serial telewizyjny opowiadający historię poetki Agnieszki Osieckiej od lat młodości do jej śmierci. Premiera miała miejsce 25 grudnia br. na antenie TVP1. Prócz samej biografii intrygujące jest tło obyczajowe, artystyczne oraz polityczne, na którym rozwija się akcja - lata ’90 XX wieku. W związku z tym, proponujemy naszym czytelnikom książki autorstwa poetki ale i te, będące zapisami długich rozmów z nią prowadzonych.

U nas – bezpłatna gazeta
Dodano:⌚ 28.12.2020

U nas – bezpłatna gazeta

Od 23 grudnia 2020 roku w holu biblioteki w Zdunach, można zaopatrzyć się w bezpłatną gazetę, która okazuje się raz w miesiącu - papierowa wersja strony www.naszemiasto.pl  stworzona by informować mieszkańców Krotoszyna i okolic o najważniejszych wydarzeniach w naszym powiecie! Przy okazji – zapraszamy mieszkańców Zdun do odwiedzania Biblioteki od poniedziałku do piątku w godz.

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym
Dodano:⌚ 24.12.2020

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym

Informujemy, iż w czwartki:   24 i 31 grudnia br. Biblioteka w Zdunach będzie nieczynna. W pozostałe dni - bez zmian; jesteśmy od 10.00 do 18.00; w soboty nieczynne.     Filia Biblioteczna w Baszkowie będzie nieczynna w dniach 24.12.20 r. oraz 31.12.2020 r. w pozostałe dni bez zmian.     Filia Biblioteczna w Konarzewie będzie nieczynna w dniach 24.12.2020 r., 30-31.12.2020; w pozostałe dni bez zmian.

Minimediacje z Katarzyną Dworaczyk
Dodano:⌚ 14.12.2020

Minimediacje z Katarzyną Dworaczyk

Dnia 11 grudnia 2020r. w ramach projektu „BiblioMALUCH” na profilu społecznościowym Facebook BPGiM Zduny transmitowaliśmy wykład Katarzyny Dworaczyk pt.” MINIMEDIACJE, czyli jak zaopiekowanie się konfliktem sprawia, że konflikty….znikają”.   Spotkanie zadedykowane rozwiązywaniu konfliktów między rodzicami/opiekunami a dzieckiem miało na celu podkreślić sposób, w jaki dorośli powinni reagować  na odmienne zdanie dziecka w wybranych sytuacjach.

Nagrodził nas  Zarząd Województwa Wielkopolskiego!
Dodano:⌚ 08.12.2020

Nagrodził nas Zarząd Województwa Wielkopolskiego!

2 grudnia 2020 r., podczas uroczystej Gali rozdania nagród laureatom XXI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, dyrektor  Mirosława Szymczak odebrała nagrodę dla Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny w wysokości 5.000,00 zł. W tym roku uroczystość odbyła się   w wirtualnej przestrzeni w wersji on-line.

Wioletta Piasecka online!
Dodano:⌚ 26.11.2020

Wioletta Piasecka online!

Kto nie mógł uczestniczyć w premierze książki "Przyjdzie pogoda na miłość", 30 września br. w naszej bibliotece - ma okazję wziąć udział w spotkaniu online z autorką już w poniedziałek 30 listopada. Podczas transmisji wideo na żywo czytelnicy naszej biblioteki i filii będą mogli zgłosić się do udziału w losowaniu – zwycięzcy zostanie przekazany egzemplarz książki autorstwa Wioletty Piaseckiej.

Zasady wypożyczania
Dodano:⌚ 25.11.2020

Zasady wypożyczania

Przypominamy, że na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. - w dniach 7 - 29 listopada 2020 r. - do Bibliotek w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie NIE BĘDZIE MOŻNA WCHODZIĆ; w tym okresie nie będą organizowane spotkania.  Jest jednak możliwość zwrócenia  i wypożyczenia  książek w dniach: poniedziałek – piątek                                          godz.

Czytam i brykam! Jak z czytania uczynić zabawę dla dziecka i dla dorosłego?
Dodano:⌚ 17.11.2020

Czytam i brykam! Jak z czytania uczynić zabawę dla dziecka i dla dorosłego?

W piątek, 13 listopada 2020 r. „gościliśmy” Małgorzatę Swędrowską – pedagog, nauczyciel, wykładowca akademicki, a przede wszystkim autorka książek dla najmłodszych. Spotkanie po raz pierwszy odbyło się na naszej stronie Facebook, na żywo! Autorka przedstawiła dzieciom kilka własnych książek, a  ich rodzicom opowiedziała o czytaniu wrażeniowym. Ponadto, odwołując się do własnych doświadczeń – nauczyciela i rodzica czwórki dzieci – przekazała ważne informacje na temat spędzania czasu wspólnie z dziećmi - przy książce, podpowiadając co i jak czytać z pociechami oraz  jaka jest najlepsza pora na czytanie.

Komunikat
Dodano:⌚ 07.11.2020

Komunikat

Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. Biblioteki w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie będą NIECZYNNE w dniach 7 - 29 listopada 2020 r.   Zduny: Kontakt: 62 7215172         e-mail: biblioteka@zduny.pl             FB:https://www.facebook.com/BPGiMZduny      IG: https://www.

Ćwiczymy umysł!
Dodano:⌚ 02.11.2020

Ćwiczymy umysł!

W czwartek, 29 października wznowiliśmy spotkania z zakresu „gimnastyki mózgu” z certyfikowaną trenerką, pedagogiem i  socjoterapeutką – panią Lidią Wasielak, mające na celu usprawnianie pracy mózgu, wzmacnianie pamięci i koncentracji uwagi, poszerzanie zasobów intelektualnych. Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy całkowicie on-line! Kolejne spotkanie już w czwartek 05 listopada br.

Z bibliotecznego pamiętnika
Dodano:⌚ 30.10.2020

Z bibliotecznego pamiętnika

We wtorek, 27 października odbyło się pierwsze z serii spotkań pt. „Z bibliotecznego pamiętnika”, w którym uczestniczyła grupa seniorów z Gminy i Miasta Zduny. Wydarzenie - całkowicie on-line – polegało na przeglądzie zdjęć z kronik bibliotecznych z lat 2000-2005. Seniorzy mieli możliwość przywołać wspomnienia ze spotkań sprzed lat, powspominać osoby, których już nie ma wśród nas, ale  i  też podpowiedzieć nam,  jakie z wydarzeń chętnie by powtórzyli.

Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz 2020
Dodano:⌚ 27.10.2020

Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz 2020

Laureatką tegorocznej Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" została  Agnieszka Dauksza za książkę pt. „Jaremianka. Biografia”. Informujemy o tym fakcie, ponieważ tytułowa postać - Jaremiankaczyli  Maria Jarema to  wyjątkowa, polska malarka, rzeźbiarka i scenografka. Jej biografia to zarazem historia emancypacji kobiet, ich solidarności oraz sile i wspólnocie; to historia miłości kobiety silnej, która nie poddała się presji patriarchalnych wzorów podległej żony i macierzyństwa.

Bezpieczeństwo czytelników
Dodano:⌚ 20.10.2020

Bezpieczeństwo czytelników

Ze względu na panującą sytuację przypominamy naszym czytelnikom, że: książki można zamawiać telefonicznie, korzystając z katalogu online, lub – bezpośrednio - w bibliotece; stanowiska komputerowe oraz X box – niedostępne; w wypożyczalni może przebywać maksymalnie 1 czytelnik (z wyjątkiem rodzin); obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu; obowiązkowo zasłaniamy nos i usta; książki po zwrocie przechodzą 5 dniową kwarantannę zanim zostaną ponownie wypożyczone.

Z bibliotecznego pamiętnika
Dodano:⌚ 14.10.2020

Z bibliotecznego pamiętnika

Zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta Zduny do udziału w pilotażowym spotkaniu pt. „Z bibliotecznego pamiętnika”. Spotkanie odbędzie się całkowicie online i jest  skierowane do osób 60+ oraz innych uczestników bibliotecznych spotkań z lat ubiegłych. „Z bibliotecznego pamiętnika” ma na celu: pokazanie czytelnikom innej formy spędzenia czasu wolnego; zapoznanie osób 60+ (i nie tylko) z nowymi technologiami; przełamanie strachu przed korzystaniem z komputera i Internetu (Skype, YT); utrzymywanie relacji biblioteka -czytelnik w czasie,  kiedy spotkania stacjonarne są niemożliwe.

Literacka Nagroda Nobla 2020
Dodano:⌚ 09.10.2020

Literacka Nagroda Nobla 2020

Louise Glück otrzymała Nagrodę Nobla za "jej niepowtarzalny poetycki głos, który swoim surowym pięknem czyni życie każdego z nas uniwersalnym".   Urodzona w Nowym Jorku w 1943 r., dorastała na Long Island. Louise Glück jest znana z wrażliwości i wglądu w samotność, relacje rodzinne i ich rozpad, a także rozważań na temat śmierci. Żadna z książek poetki, która w 1993 otrzymała Pulitzera, nie została przetłumaczona na język polski.

Nagroda Literacka Nike 2020
Dodano:⌚ 09.10.2020

Nagroda Literacka Nike 2020

Radek Rak został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za "Baśń o wężowym sercu, albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Uroczystość ogłoszenia laureata i wręczenia nagrody odbyła się w niedzielny wieczór w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Radek Rak to 33-letni polski pisarz fantastyki oraz lekarz weterynarii. Za swoją powieść „Puste niebo” w 2017 roku otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im.

I JUŻ PO PREMIERZE
Dodano:⌚ 02.10.2020

I JUŻ PO PREMIERZE

Jak zapowiadaliśmy - 1 października 2020 r. gościliśmy Wiolettę Piasecką, autorkę pierwszej powieści skierowanej do dorosłych czytelników: ”Przyjdzie pogoda na miłość”. To była prawdziwa PREMIERA książki! Był toast z gratulacjami i życzeniami, przepyszny tort odzwierciedlający promowaną, nową  powieść, wystylizowana na tę okazję Autorka i oczywiście wierne grono uczestników z Burmistrzem Zdun – panem Tomaszem Chudym.

TO JUŻ DZIŚ!
Dodano:⌚ 01.10.2020

TO JUŻ DZIŚ!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukazała się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już dziś –  1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

TO JUŻ JUTRO!
Dodano:⌚ 30.09.2020

TO JUŻ JUTRO!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukaże się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

OSTATNIE, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI!!!
Dodano:⌚ 23.09.2020

OSTATNIE, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI!!!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukaże się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

Odbierz bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!
Dodano:⌚ 22.09.2020

Odbierz bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”! (dzieci urodzone w latach 2014 – 2015 – 2016 - 2017) Badania wykazują, że dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

BiblioAKTYWNI znów tworzyli!
Dodano:⌚ 17.09.2020

BiblioAKTYWNI znów tworzyli!

Od czerwca br. organizujemy spotkania Klubu Kreatywności: „BiblioAKTYWNI”. W jego ramach odbyły się już warsztaty string art-u czyli tworzenia obrazów na drewnie, warsztaty florystyczne, zajęcia kodowania dla najmłodszych mieszkańców gminy Zduny, a dla dzieci od 7 do 10 lat - „Kodowanie na dywanie”. Ze względu na zbilżającą się jesień – 15 uczestniczek tworzyło wianki właśnie w takim klimacie.

OSTATNIE, BEZPŁATNE  WEJŚCIÓWKI!!!
Dodano:⌚ 16.09.2020

OSTATNIE, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI!!!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukaże się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

Zioła, przetwory i sielskie życie
Dodano:⌚ 10.09.2020

Zioła, przetwory i sielskie życie

W ramach "Spotkań (nie tylko) z pasjami", jakie prowadzimy dla osób 65+ gościła u nas w czwartkowe przedpołudnie poetka, pisarka, należąca do Związku Literatów Polskich - Katarzyna Georgiou. Tym razem było głównie o zbieraniu ziół i ich właściwościach leczniczych, o łąkach, drzewach, olejkach a i nalewkach ziołowych. Opowieści o tych darach natury przeplatane były wierszami z tomików Pani Katarzyny.

Wspomnienia z wakacji - Konarzew
Dodano:⌚ 08.09.2020

Wspomnienia z wakacji - Konarzew

Wakacje już za nami. Po długiej przerwie dzieci powróciły do szkół i przedszkoli. Wczoraj spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Konarzewie by wspólnie powspominać ten wakacyjny czas, czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały jak spędzały czas i jakie pamiątki przywiozły z wakacji. Obiecały zrobić z nich wystawkę w przedszkolu.

„W bibliotece się rozwijasz i ... czas umilasz”
Dodano:⌚ 04.09.2020

„W bibliotece się rozwijasz i ... czas umilasz”

W ramach projektu, o takim właśnie nadrzędnym tytule - odbyło się w czwartkowe przedpołudnie kolejne, cykliczne „Spotkanie (nie tylko) z pasjami”. Jego uczestnikami (jak zawsze) były osoby 65+. W skrócie można powiedzieć, że ten czas poświęcony był pracy grupowej, twórczemu myśleniu oraz – na samym wstępie – gimnastyce mózgu. Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez panie psycholog, w tym jedno w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Krotoszynie.

BiblioMALUCHY - rozwój fizyczny
Dodano:⌚ 02.09.2020

BiblioMALUCHY - rozwój fizyczny

Na kolejne spotkanie „BiblioMALUCH-ów” zaprosiliśmy panią rehabilitantkę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Rodzice poznali etapy prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka; ważne dla nich były uzyskane wskazówki, jak uniknąć w przyszłości wad postawy i stóp. Na zakończenie, rodzice wraz z dziećmi poznali ofertę ćwiczeń i zabaw, które z powodzeniem będą mogli sami zastosować w domu.

O książce pełnej wzruszeń.
Dodano:⌚ 31.08.2020

O książce pełnej wzruszeń.

Dziś, w ostatni poniedziałek sierpnia, odbyło się pierwsze po długiej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razm rozmawialiśmy o książce Agaty Tuszyńskiej i Iwony Chmielewskiej pt. "Mama zawsze wraca". To historia w zasadzie prawdziwa bo oparta na wspomnieniach ocalałej z Zagłady małej Zosi ukrywanej przez wiele miesięcy na terenach warszawskiego getta. Dziewczynka była malutka, kiedy wybuchła wojna – dokładnie nie wiedziała i nie rozumiała co się dzieje.

Odkrywali swoje mocne strony!
Dodano:⌚ 27.08.2020

Odkrywali swoje mocne strony!

Podczas dzisiejszego "Spotkania (nie tylko) z pasjami" gościlismy psychologa, Joannę Rogowską - Srokę. Warsztaty miały na celu odkrywanie na nowo swoich mocnych stron i talentów. Kolejne spotkanie już za tydzień, 3 września 2020 roku.   Spotkanie odbyło się w ramach projektu „W bibliotece się rozwijasz i… czas umilasz” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Narodowe Czytanie – zapraszamy do wspólnego czytania!
Dodano:⌚ 27.08.2020

Narodowe Czytanie – zapraszamy do wspólnego czytania!

  Po raz kolejny przyłączyliśmy się do Narodowego Czytania. W tym roku w ogólnopolskiej akcji czytane będzie dzieło Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Pandemia koronawirusa zmienia jednak zasady. Będzie to czytanie on-line. A to wszystko już 5 września br.  Czytelnik może sam nagrać filmik przedstawiający czytanie wybranego fragmentu "Balladyny" lub jeśli chce – my nagramy czytanie tekstu przez Czytelnika.

BiblioMALUCHY - rozwój emocjonalny.
Dodano:⌚ 26.08.2020

BiblioMALUCHY - rozwój emocjonalny.

Podczas dzisiejszego spotkania w ramach projektu "BiblioMALUCH" gościliśmy psychologa dziecięcego Panią Joannę Rogowską Srokę, w ramach współpracy z Poradnią Pedagogiczno-Psychologicznej w Krotoszynie. Zajęcia w pełni zostały poświęcone ćwiczeniom związanym z rozwojem emocjonalnym dziecka i sposobom radzenia sobie z nimi w problemowych sytuacjach w życiu codziennym.   Spotkania zorganizowano w ramach projektu "BiblioMALUCH" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Zioła, przyprawy i sielskie życie...
Dodano:⌚ 26.08.2020

Zioła, przyprawy i sielskie życie...

Spotkanie z Katarzyną Georgiou odbyło się w lesie… i było  tematycznie związane z  książką „Drzewa kochać potrafią”. Miało wyjątkowy, niemal przyjacielski klimat, a pani Kasia opowiadała o ziołach, jakie zbiera, suszy ale i o tym, jaką mają moc, kiedy mogą nam pomóc, a kiedy też zaszkodzić. Mniszek, lawenda, szałwia, kocimiętka, to tylko niektóre z ziół jakie poetka zaprezentowała  przeplatając swe opowieści  wierszami, a na koniec odbyła się prawdziwa uczta dla podniebienia czyli degustacja herbat oraz konfitury z truskawek i lawendy też ze spiżarni Katarzyny Georgiou.

Mała książka - wielki człowiek.
Dodano:⌚ 24.08.2020

Mała książka - wielki człowiek.

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”! Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

BiblioMALUCHY - zajęcia logorytmiczne.
Dodano:⌚ 19.08.2020

BiblioMALUCHY - zajęcia logorytmiczne.

Podczas dzisiejszych zajęć „BiblioMALUCHÓW” gościliśmy  Panią Małgorzatę Godorowską, która przeprowadziła zajęcia logo rytmiczne dla najmłodszych uczestników projektu. Uczestnicy bawili się tańcząc, śpiewając, a nawet wykonując z materiałów plastycznych elementy przebrania dla dzieci nawiązujących do wysłuchanej historyjki o śpiącej księżniczce.

Kolejne zajęcia BiblioAKTYWNYCH!
Dodano:⌚ 18.08.2020

Kolejne zajęcia BiblioAKTYWNYCH!

W dzisiejszy poranek odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole Parafialne by pokazać dzieciom na czym polega kodowanie. Przedszkolaki bawiły się robotami „Bee-botami” oraz „Ozobotami” wyznaczając za pomocą kodowania własne trasy przejazdu na specjalnych planszach. Świetnie bawiliśmy się w parach budując konstrukcję z kubeczków plastikowych używając do tego specjalnie skonstruowanych gumek, ćwicząc motorykę dłoni oraz koleżeńską współpracę.

O Kuchni pisarza… z Katarzyną Georgiou.
Dodano:⌚ 13.08.2020

O Kuchni pisarza… z Katarzyną Georgiou.

W dzisiejsze południe odbyło się kolejne „Spotkanie (nie tylko) z pasjami”. Tym razem gościem Biblioteki była poetka, miłośniczka natury – Katarzyna Georgiou. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym co je poeta, czy ma to wpływ na jego twórczość, a także spróbowaliśmy bananowca, który specjalnie dla naszych uczestników upiekła Pani Kasia.   Spotkanie odbyło się w ramach projektu „W bibliotece się rozwijasz i… czas umilasz” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczyli się kodować.
Dodano:⌚ 11.08.2020

Uczyli się kodować.

Podczas dzisiejszego ranka odbyły się zajęcia kodowania w ramach Klubu Kreatywności  „BiblioAKTYWNI”   w których wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki poznały zagadnienie kodowania i uczyły się języka programowania przez zabawę.

Kolejne zajęcia sensoryczne BiblioMALUCHÓW!
Dodano:⌚ 10.08.2020

Kolejne zajęcia sensoryczne BiblioMALUCHÓW!

Zapraszamy na kolejne zajęcia rozwojowe dla dzieci z terenu miasta i gminy Zduny w wieku 1-3 lat, w towarzystwie rodziców/opiekunów. Liczba miejsc ograniczona dlatego obowiązują zapisy. Terminy najbliższych spotkań: Zduny - 26 sierpnia 2020 roku g. 11.00 Baszków - 27 sierpnia 2020 roku g. 11.00 Konarzew -  27 sierpnia 2020 roku g. 15.00 Zachęcamy ze skorzystania z tych wyjątkowych zajęć wspierających rodziców.

Twórczy czas spędzony w bibliotece!
Dodano:⌚ 07.08.2020

Twórczy czas spędzony w bibliotece!

Od czerwca br. organizujemy spotkania Klubu Kreatywności: „BiblioAKTYWNI”. W jego ramach odbyły się już warsztaty string art-u czyli tworzenia obrazów na drewnie, zajęcia  kodowania dla najmłodszych mieszkańców gminy Zduny, a dla dzieci od 7 do 10 lat -„Kodowanie na dywanie”. W minioną środę i w czwartek grupa piętnastu pań ze Zdun uczestniczyła w warsztatach florystycznych, które prowadziła  Pani Maria Rak, wieloletnia właścicielka kwiaciarni.

BiblioMALUCHY - rozwój emocjonalny
Dodano:⌚ 06.08.2020

BiblioMALUCHY - rozwój emocjonalny

Dziś na naszych zajęciach sensorycznych „BiblioMALUCH” gościliśmy psychologa z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej Panią Joannę Rogowską – Srokę, która przedstawiła bliżej rodzinom temat: „Rozwój emocjonalny dzieci w wieku od roku do lat trzech.” Wszyscy z dużą uwagą wsłuchaliśmy się w przekazywaną fachową wiedzę, a maluchy świetnie bawiły się przygotowanymi kolorowankami i masą solną.

Biblioteka online: nowe kompetencje = wsparcie dla mieszkańców
Dodano:⌚ 31.07.2020

Biblioteka online: nowe kompetencje = wsparcie dla mieszkańców

Z radością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w kolejnym projekcie: "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy", realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas naboru  do projektu wpłynęły aż 94 poprawne zgłoszenia, z których Komisja – po ocenie (przyznawano punkty w skali od 0 do 60) - przyjęła do projektu 36 bibliotek.

Filie biblioteczne w okresie urlopowym.
Dodano:⌚ 29.07.2020

Filie biblioteczne w okresie urlopowym.

Informujemy, o okresie urlopowym w filiach:   1. Biblioteka w Konarzewie  - od 03 sierpnia do 21 sierpnia 2020 roku  będzie nieczynna.   2. Biblioteka w Baszkowie - od  03 sierpnia do  18 sierpnia2020 roku  będzie nieczynna.   Przypominamy, że Biblioteka w Zdunach jest czynna według całorocznego grafiku (z wyjątkiem sobót) - codziennie w godzinach: 10.

Kolejny rok czytania e-booków za darmo!
Dodano:⌚ 29.07.2020

Kolejny rok czytania e-booków za darmo!

Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania! W lipcu 2020 roku zakończyła się umowa zawarta na okres od 1 lipca 2019 roku do 22 lipca 2020 roku i nie mogliśmy postąpić inaczej jak podpisać nowe porozumienie w ramach Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich.

Wakacyjne warsztaty florystyczne!
Dodano:⌚ 28.07.2020

Wakacyjne warsztaty florystyczne!

Zachęcamy do zapisów na warsztaty florystyczne, które odbędą się 4. i 5. sierpnia br. Uczestnicy z otrzymanych materiałów stworzą własny las w słoiku! Więcej informacji pod nr 62 721 51 72 lub w bibliotece.   Serdecznie zapraszamy!     Spotkania odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!
Dodano:⌚ 28.07.2020

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2020 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel.

Kolejne owocne  spotkanie za nami!
Dodano:⌚ 23.07.2020

Kolejne owocne spotkanie za nami!

Podczas dzisiejszego „Spotkania (nie tylko) z pasjami” gościem Biblioteki był Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Pan Mikołaj Lechman. Tematem rozmowy z Seniorami były różne możliwości reklamy, czy to w przypadku odstąpienia od umowy czy oszustwa.   Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W bibliotece się rozwijasz i... czas umilasz" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artur Jędrzak z Konarzewa – stypendystą!
Dodano:⌚ 22.07.2020

Artur Jędrzak z Konarzewa – stypendystą!

Miło nam poinformować, iż pochodzący z Konarzewa (gmina Zduny) Artur Jędrzak, jest w gronie  200 młodych, wybitnych  naukowców - w tym 53 doktorantów, którym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendium na wniosek Politechniki Poznańskiej. Minister Wojciech Murdzek wybrał stypendystów spośród 1793 wnioskodawców. Stypendium mogło być przyznane młodym naukowcom, którzy w dniu podjęcia decyzji o przyznaniu stypendium, tj.

Czekamy na Was!
Dodano:⌚ 20.07.2020

Czekamy na Was!

Od poniedziałku 22 czerwca br. zapraszamy w stałych godzinach otwarcia naszych bibliotek.     Zduny: poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00   Konarzew: poniedziałek - piątek: 13.00 - 18.00 Baszków: poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 12.00 - 18.00 i w czwartek: 8.00 - 14.00. Przypominamy, że nadal obowiązuje rygor sanitarny: dezynfekcja rąk oraz maseczka i rękawiczki, a także brak wolnego dostępu do półek.

W wakacyjnej bibliotece świat poznali!
Dodano:⌚ 20.07.2020

W wakacyjnej bibliotece świat poznali!

W piątek, 17 lipca br. zakończyły się wakacyjne spotkania dla dzieci od 7 do 10 lat. Podczas realizacji projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" odbyło się 15 spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o takich krajach jak: Czechy, Francja, Indie, Ameryka Północna czy Polska. Zajęcia odbyły się kolejno: w Zdunach, w Baszkowie i Konarzewie.

Kolejny dzień wakacyjnych zajęć!
Dodano:⌚ 16.07.2020

Kolejny dzień wakacyjnych zajęć!

Minął kolejny dzień wakacyjnych spotkań z projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję". Tym razem poznawaliśmy Amerykę Północną, jej mieszkańców i ich zwyczaje.   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Uczyli się kodować.
Dodano:⌚ 14.07.2020

Uczyli się kodować.

Podczas dzisiejszego poranka w filii bibliotecznej w Konarzewie odbyły się pilotażowe zajęcia Klubu kreatywności - BiblioAKTYWNI. Dzieci uczyły się kodować za pomocą kolorowych kubeczków oraz Bee-botów.   Spotkanie zostało przeprowadzone z zachowaniem reżimu satnitarnego.                                 .

W Konarzewie poznają świat!
Dodano:⌚ 13.07.2020

W Konarzewie poznają świat!

Za nami pierwszy dzień zajęć wakacyjnych w Konarzewie. Uczestnicy poznali Czechy: uczyli się kroków czeskiego tańca - polki, poznali czeskie zabytki oraz wynalazki.   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Kolejny dzień i kolejne spotkanie BiblioAKTYWNYCH!
Dodano:⌚ 10.07.2020

Kolejny dzień i kolejne spotkanie BiblioAKTYWNYCH!

Jak już wspominaliśmy od czerwca br. relizujemy projekt "Klub kretywności w bibliotece" dofinansowany ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zorganzować: warsztaty string art-u, kodowanie na dywanie dla dzieci od 7 do 10 lat i kodowanie dla najmłodszych, czyli dzieci od 6 miesięcy do 3 lat.

To już czwarty dzień wakacyjnych spotkań w Baszkowie!
Dodano:⌚ 09.07.2020

To już czwarty dzień wakacyjnych spotkań w Baszkowie!

W kolejnym dniu dzieci poznały Amerkę Północną oraz największych sportowców. Były tańce, malowanie rąk i sporo radości! Uczestnicy wykonali super przebrania i mogli poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Ameryki.   Spotkania obywają się w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję", który dofinasowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kodowanie na dywanie!
Dodano:⌚ 08.07.2020

Kodowanie na dywanie!

Dzięki pozyskanym funduszom w ramach Klubu kreatywności w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z kodowania. Tym razem warsztaty odbyły się w filii bibliotecznej w Baszkowie.   Spotkanie zostało przeprowadzone z zachowaniem reżimu satnitarnego.                                

W Baszkowie poznają świat!
Dodano:⌚ 08.07.2020

W Baszkowie poznają świat!

Trwa drugi tydzień zajęć wakacyjnych pt. "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję". Tym razem dzieci z Baszkowa mają okazję poznać czeski taniec - polkę, kulturę Indii, poczuć się jak prawdziwi modele i wziąć udział w pokazie mody a także dbać o ekologię i posadzić nasiona bazylii i cebulkę lilii.   Projekt „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję” dofinasowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa