Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

BiblioMALUCHY i zabawy sensoryczne!
Dodano:⌚ 17.06.2021

BiblioMALUCHY i zabawy sensoryczne!

Dnia 16.06.2021 r odbyły się już 11 zajęcia w ramach kontynuowanego projektu „BiblioMALUCH” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.  Spotkanie z maluszkami zostało przygotowane w celu doskonalenia przez nich motoryki ręki oraz stymulacji czucia  kończyn górnych. Wszystkie podejmowane, różnorodne działania i zabawy mają na celu przygotowanie dziecka do okresu przedszkolnego i stawianych przed nim wymagań samoobsługowych oraz grafomotorycznych, czyli malowania, wyklejania i późniejszego pisania.

Kolejny raz spotkaliśmy się online!
Dodano:⌚ 16.06.2021

Kolejny raz spotkaliśmy się online!

Dnia 15.06.2021 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach - grupa Żabek, Sówek oraz Jeżyków – uczestniczyły w spotkaniu online, podczas którego poznały twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej. Przy okazji – nasza koleżanka, Ewelina Zielińska powtórzyła z dziećmi zasady bezpieczeństwa, które w szczególności powinny być przestrzegane podczas wakacyjnego wypoczynku.

Nie żyje Lucinda Riley, autorka sagi Siedem sióstr
Dodano:⌚ 15.06.2021

Nie żyje Lucinda Riley, autorka sagi Siedem sióstr

Lucinda Riley była brytyjską pisarką pochodzenia irlandzkiego, której saga „Siedem sióstr” osiągnęła międzynarodowy sukces. Jej powieści zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w 38 krajach -  na świecie sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy jej książek. Pisarka zmarła 11 czerwca 2021 roku po kilkuletniej chorobie. Jej karierę przerwała mononukleoza zakaźna.

Policjant, który mi pomógł – konkurs!
Dodano:⌚ 15.06.2021

Policjant, który mi pomógł – konkurs!

Na prośbę Posterunku Policji w Zdunach, informujemy o konkursie pt. „Policjant, który mi pomógł”, który ma na celu promocje postaw i umiejętności policjantów, zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Organizatorem akcji jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.   Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.

Jesteśmy wyjątkowi
Dodano:⌚ 14.06.2021

Jesteśmy wyjątkowi

Każdy z nas jest inny; jest wyjątkowy. O tym, na czym ta wyjątkowość polega, dlaczego tak jest oraz o tym, czym się różnimy rozmawialiśmy z dziećmi z Publicznego Przedszkola - Oddział w Konarzewie. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak dziwny byłby świat, gdyby wszyscy ludzie byli identyczni, myśląc, ubierając się i zachowując tak samo. Czy to nie wspaniale, że każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju.

Kolejne zajęcia „BiblioMALUCHA” już za nami
Dodano:⌚ 11.06.2021

Kolejne zajęcia „BiblioMALUCHA” już za nami

Dnia 09.06.2021 r., rodzice w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu mieli okazję uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez psycholog - Joannę Rogowską-Srokę.   Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Znów zwiedzimy ciekawe kraje!
Dodano:⌚ 09.06.2021

Znów zwiedzimy ciekawe kraje!

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny wraz z filiami w Baszkowie i Konarzewie zapraszają dzieci od 7 do 10 lat na zajęcia wakacyjne w terminach:   Zduny: od 28 czerwca do 2 lipca 2021 roku Baszków: od 5 do 9 lipca 2021 roku Konarzew: od 12 do 16 lipca 2021 roku.       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.

Ja, KOBIETA – dyskusje o prawdziwych historiach kobiet.
Dodano:⌚ 07.06.2021

Ja, KOBIETA – dyskusje o prawdziwych historiach kobiet.

7 czerwca, po raz ostatni przed przerwą wakacyjną, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podejmowaliśmy powieść z cyklu „Ja, Kobieta” autorstwa Karoliny Wilczyńskiej pt. „Światło w jej oczach”. Alina Szczuraszek – opiekunka i moderatorka Klubu – relacjonuje: „Klara to trzydziestoletnia malarka. Podczas jednej z wystaw spotyka mężczyznę, który zmienia jej dotychczasowe życie i spojrzenie na świat, wprowadza mętlik w głowie.

Dzień Dziecka w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym
Dodano:⌚ 02.06.2021

Dzień Dziecka w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym

Z okazji wielkiego święta jakim jest Dzień Dziecka - 01 czerwca br. -  nasza koleżanka, Ewelina Zielińska - gościła u przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach. Dzieci w tym wyjątkowym dniu miały zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu,  z licznymi grami i zabawami, ale nie zabrakło okazji do wysłuchania wiersza pt.: „Lokomotywa” Juliana Tuwima z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, po hasłem „Lubimy czytać polskich autorów.

Apel Policji do Seniorów
Dodano:⌚ 02.06.2021

Apel Policji do Seniorów

Na prośbę Posterunku Policji w Zdunach publikujemy i zachęcamy do zapoznania się z ważnym apelem skierowanym do osób 60+!   "DRODZY SENIORZY! Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia, gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał.

Pobudzanie wzroku na BiblioMALUCHU
Dodano:⌚ 31.05.2021

Pobudzanie wzroku na BiblioMALUCHU

Kolejne spotkanie w ramach projektu: „BiblioMALUCH” odbyło się 27.05.2021 r. w Zdunach. Poświęcone było roli zmysłu wzroku. Ogólnie zajęcia w pełni zostały przygotowane tak aby pokazać rodzicom jak ciekawie można spędzić czas z dzieckiem na wspólnych ćwiczeniach i zabawach, ograniczając jednocześnie siedzenie przed telewizorem lub z telefonem w ręku, a w dodatku  z ogromną korzyścią dla wzroku małych dzieci.

Julian Tuwim w Publicznym Przedszkolu w Zdunach
Dodano:⌚ 27.05.2021

Julian Tuwim w Publicznym Przedszkolu w Zdunach

Tegoroczny, jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”, odbywa się w całej Polsce w dniach od 26 maja do 2 czerwca. Z tej okazji 27 maja br. zorganizowaliśmy spotkanie online z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Zdunach. Przedszkolaki wysłuchały wierszy Juliana Tuwima oraz wzięły udział w zajęciach nawiązujących tematem do różnych profesji i aktywnie wypowiadały się na temat wymarzonych zawodów w dorosłym życiu.

Kochamy nasze Mamy!
Dodano:⌚ 26.05.2021

Kochamy nasze Mamy!

Mama, to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu – kocha nas i zna najlepiej. 26 maja to taki dzień w roku, kiedy szczególnie uświadamiamy sobie miłość do swoich mam. Spieszymy do nich z życzeniami, laurkami i upominkami. A wszystko to po to, aby mama poczuła się kochana i doceniana. To właśnie Dzień Mamy był tematem poniedziałkowego spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Konarzewie.

Dyskusyjny Klub Książki nadrabia zaległości!
Dodano:⌚ 26.05.2021

Dyskusyjny Klub Książki nadrabia zaległości!

24 maja odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone  książce pt. „It Ends with Us” Colleen Hoover. Opiekunka Klubu jak i moderatorka dyskusji  -  Alina Szczuraszek tak w skrócie prezentuje tę powieść : „Ryle Kincaid wydaje się idealnym partnerem dla Lily Bloom. Przystojnego neurochirurga i właścicielkę kwiaciarni połączy głębokie uczucie.

Zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!
Dodano:⌚ 25.05.2021

Zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” (obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 – 2015 – 2016 - 2017).   Kampania "Mała książka - wielki człowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Wznowiliśmy zajęcia z naszymi najmłodszymi czytelnikami, czyli uczestnikami projektu BiblioMALUCH
Dodano:⌚ 20.05.2021

Wznowiliśmy zajęcia z naszymi najmłodszymi czytelnikami, czyli uczestnikami projektu BiblioMALUCH

Środowe popołudnie 19 maja 2021 r. spędziliśmy na wspólnych ćwiczeniach i zabawach wspomagających rozwój integracji sensorycznej. Pragniemy przypomnieć, że zabawy, które realizujemy na spotkaniach mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "BiblioMALUCH" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Imię to nie fraszka - poznajemy twórczość Emilii Waśniowskiej
Dodano:⌚ 19.05.2021

Imię to nie fraszka - poznajemy twórczość Emilii Waśniowskiej

W poniedziałkowy poranek 17 maja 2021 r. dzieciom z Przedszkola Publicznego w Konarzewie przybliżyliśmy postać Emilii Waśniowskiej, poznańskiej poetki, polonistki, autorki wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Przedszkolaki  poznały najważniejsze fakty z życia autorki,  wysłuchały najciekawszych wierszy z tomiku "Pokochać Babę Jagę oraz z tomiku "Imię to nie fraszka". Słuchając imiennika zastanawiały się, czy skojarzenia poetki, pasują do ich osobowości.

O sąsiadach Polski w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach
Dodano:⌚ 19.05.2021

O sąsiadach Polski w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach

W piątkowe przedpołudnie – 14 maja 2021 r. – odbyło się spotkanie z przedszkolakami z grupy Promyczki w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach. Tym razem dzieci wraz z bibliotekarzem - Eweliną Zielińską uczyły się o Polsce oraz o graniczących z nią sąsiednich państwach. Dzieci poza nowymi wiadomościami zapoznały się z książkami popularnonaukowymi oraz wysłuchały wierszy związanych z omawianymi zagadnieniami.

Trwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
Dodano:⌚ 14.05.2021

Trwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”

We wtorkowy poranek – 11 maja 2021 r. - Ewelina Zielińska poprowadziła dwa spotkania online z  Publicznym Przedszkolem w Zdunach.  „Zwierzęta - nasi przyjaciele z łąk i pól”, - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z Grupą Lisków. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Ludwika Jerzego Kerna pt.: „Konik polny i mrówka”.

Biblioteka, książka na Was czeka
Dodano:⌚ 13.05.2021

Biblioteka, książka na Was czeka

To temat poniedziałkowego spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Konarzewie zorganizowanego w Tygodniu Bibliotek 08-15 maja 2021. Rozmawialiśmy z przedszkolakami o roli biblioteki, o korzyściach płynących z czytania książek oraz o tym, co trzeba zrobić, aby być czytelnikiem biblioteki i móc wypożyczać książki do domu. Dzieci poznały regulamin biblioteki i najważniejsze przykazania związane z poszanowaniem książek oraz wysłuchały wzruszającej opowieści o dobroczynnej mocy książek.

Konkurs pięknego czytania wierszy Jana Brzechwy - Filia w Konarzewie
Dodano:⌚ 13.05.2021

Konkurs pięknego czytania wierszy Jana Brzechwy - Filia w Konarzewie

W trwającym XVIII Tygodniu Bibliotek 8-15 maja 2021 w naszej Filii Bibliotecznej w Konarzewie  został zorganizowany konkurs pięknego czytania wierszy Jana Brzechwy - dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie - w formie on-line. Na konkurs zostało przysłanych 5 filmików. Wzięło w nim udział 14 uczniów Ośrodka.

W dniach 8-15.05.2021 r. trwa Tydzień Bibliotek przebiegający w tym roku pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”
Dodano:⌚ 12.05.2021

W dniach 8-15.05.2021 r. trwa Tydzień Bibliotek przebiegający w tym roku pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Tradycyjnie, jak każdego roku ogłosiliśmy dwa konkursy. Na pierwszy z nich – RECYTATORSKI,  wierszy Stanisława Jachowicza skierowany do uczniów klas I - III szkoły podstawowej wpłynęły 33 zgłoszenia. Zwycięzcy: I miejsce ex aequo:  Wiktoria Stojecka i Adela Józyk Wiktoria zaprezentowała utwór “ Stróż domowy”;   Adela – „Przestroga” II miejsce: Wiktoria Kamza, która zarecytowała wiersz „Chory kotek” III miejsce: Marcelina Broda prezentując utwór pt.

DŁUGO WYCZEKIWANE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK
Dodano:⌚ 11.05.2021

DŁUGO WYCZEKIWANE SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

W miniony poniedziałek, po dłuższej przerwie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy dwie książki: „Kobieta ze szkła” Lea Caroline oraz „Gruzińskie wino” Anny Pilip. W pierwszej  z nich akcja rozgrywa się w mroźnej, skutej lodem Islandii.  Jest rok 1686. Młodziutka Rose po nagłej śmierci ojca, miejscowego biskupa, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż za bogatego i starszego od niej Jona.

Dziękujemy!
Dodano:⌚ 10.05.2021

Dziękujemy!

  Dziękujemy za życzenia i serdeczne słowa – złożone w formie kartek, drogą telefoniczną, e-maliową jak i za pośrednictwem serwisów społecznościowych!

Polecamy drugą powieść dla dorosłych Wioletty Piaseckiej!
Dodano:⌚ 26.04.2021

Polecamy drugą powieść dla dorosłych Wioletty Piaseckiej!

20 kwietnia miała miejsce premiera drugiej powieści dla dorosłych Wioletty Piaseckiej: "Bez planu B". Książka jest już w naszych bibliotekach do wypożyczenia!   Ci z naszych czytelników, którzy 1 października ubiegłego roku uczestniczyli u nas w promocji jej pierwszej powieści: "Przyjdzie pogoda na miłość" pamiętają, jak barwną osobą jest autorka. Warto przeczytać obie te książki; my już wiemy, że Pani Wioletta podpisała umowę z wydawcą na publikację drugiej części swego "dorosłego debiutu".

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dodano:⌚ 23.04.2021

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Od 1995 organizowany jest przez UNESCO, aby promować czytelnictwo oraz ochronę własności intelektualnej. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa. W tym trudnym okresie pandemii Polski Komitet ds. UNESCO podkreśla, że „książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji”.

Międzynarodowy Dzień Ziemi
Dodano:⌚ 22.04.2021

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.   Te książki z naszych zbiorów  wiele podpowiedzą ! Zachęcamy do zamawiania i wypożyczania! Zadbajmy o NASZ DOM!

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA!
Dodano:⌚ 20.04.2021

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA!

Od wielu lat w ramach Tygodnia Bibliotek organizowaliśmy dla uczniów ze szkół podstawowych w mieście i gminie Zduny dwa konkursy: recytatorski i pięknego czytania. Każdego roku przygotowywane są utwory autorów, których twórczość chcemy przypomnieć z uwagi na ważne rocznice. Zatem - mimo szczególnej sytuacji, jaką obecnie mamy - i w tym roku ogłaszamy te dwa konkursy; są one poświęcone: Stanisławowi Jachowiczowi – z okazji 225 rocznicy urodzin poety, bajkopisarza.

KONKURS RECYTATORSKI!
Dodano:⌚ 20.04.2021

KONKURS RECYTATORSKI!

Od wielu lat w ramach Tygodnia Bibliotek organizowaliśmy dla uczniów ze szkół podstawowych w mieście i gminie Zduny dwa konkursy: recytatorski i pięknego czytania. Każdego roku przygotowywane są utwory autorów, których twórczość chcemy przypomnieć z uwagi na ważne rocznice. Zatem - mimo szczególnej sytuacji, jaką obecnie mamy - i w tym roku ogłaszamy te dwa konkursy; są one poświęcone: Stanisławowi Jachowiczowi – z okazji 225 rocznicy urodzin poety, bajkopisarza.

Komunikat
Dodano:⌚ 19.04.2021

Komunikat

Drodzy czytelnicy! Wracamy do stałych godzin otwarcia wypożyczalni (poza sobotą) przy zachowaniu reżimu sanitarnego i z 5-dniową kwarantanną zbiorów.

Światowy Dzień Sztuki
Dodano:⌚ 15.04.2021

Światowy Dzień Sztuki

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sztuki! Ten wyjątkowy dzień upamiętnia urodziny Leonardo da Vinci - włoskiego malarza, rzeźbiarza, architekta, a także odkrywcę, matematyka, anatoma, wynalazcę, geologa, filozofa, muzyka i pisarza. Powszechnie uważa się go za najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii. Dzisiejszy dzień jest idealną okazją aby przypomnieć sobie jak ważną rolę pełni w naszym codziennym życiu sztuka.

WAŻNE INFORMACJE
Dodano:⌚ 12.04.2021

WAŻNE INFORMACJE

W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wysoką liczbą zachorowań w regionie informujemy, że do dnia 18 kwietnia 2021 r. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00. Zachęcamy do korzystania z usługi "KSIĄŻKA NA TELEFON"  czyli zamawiania książek telefonicznie lub drogą elektroniczną i umawiania się po ich odbiór na konkretną godzinę.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Dodano:⌚ 01.04.2021

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

To właśnie 2 kwietnia obchodzimy wielkie święto literatury dziecięcej - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, w dniu urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zapraszamy najmłodszych czytelników do wypożyczeń. Na pierwszych pięcioro dzieci czeka ciekawy upominek! Czekamy na Was w godzinach 10.00 – 15.00.

Święta to dobry czas na czytanie!
Dodano:⌚ 01.04.2021

Święta to dobry czas na czytanie!

Święta to dobry czas na czytanie!   Zapraszamy jeszcze dziś i jutro po super nowości wydawnicze w godz. 10.00 -15.00!     - Filia w Konarzewie dziś czynna w godzinach 13.00 – 18.00; w piątek 2.04.2021 – nieczynna;   - Filia w Baszkowie: 01-02.04.2021 – nieczynna.

WAŻNE INFORMACJE
Dodano:⌚ 30.03.2021

WAŻNE INFORMACJE

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i wzrostem liczby zachorowań w regionie informujemy, że do dnia  9 kwietnia 2021 r. Biblioteka Publiczna Gminy  i Miasta   Zduny  będzie czynna  od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 15.00. Zachęcamy do korzystania z usługi "KSIĄŻKA NA TELEFON"  czyli zamawiania książek telefonicznie lub drogą elektroniczną i umawiania się po ich odbiór na konkretną godzinę.

Komunikat
Dodano:⌚ 22.03.2021

Komunikat

Obowiązujące od minionej soboty kolejne obostrzenia pozwalają jednak bibliotekom publicznym udostępniać zbiory, pod warunkiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Przypominamy, że: w wypożyczalni może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1 osoba – poza bibliotekarzami; książki można zamawiać telefonicznie, korzystając z katalogu online lub – bezpośrednio - w bibliotece; obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu; obowiązkowo zasłaniamy nos i usta maseczką; książki po zwrocie przechodzą 5 dniową kwarantannę zanim zostaną ponownie wypożyczone.

Bibliotekarze w przedszkolach
Dodano:⌚ 18.03.2021

Bibliotekarze w przedszkolach

W piątek 12 marca br. odbyły się zajęcia biblioteczne w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach; tematem rozmów były „Zwierzęta - nasi przyjaciele z łąk i pól”. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania autorstwa L. J. Kerna pt.: „Konik polny i mrówka” po czym opisały krajobraz łąk i pól oraz zamieszkujące na nich zwierzęta. Wielką radość sprawiło dzieciom naśladowanie zwierząt.

SUKCES!
Dodano:⌚ 15.03.2021

SUKCES!

Wyczekiwane wyniki konkursu wniosków w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2021 rok – ukazały się! Z największą przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla dwóch projektów,  zgłoszonych w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”! Pierwszy z nich to „BiblioMALUCH”; dzięki pozyskanym środkom  już trzeci rok zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy i Miasta Zduny mogą odbywać się w bibliotece.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
Dodano:⌚ 03.03.2021

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Drodzy czytelnicy! Dziś Międzynarodowy Dzień Pisarzy – to święto ustanowione w 1984 roku przez PEN Club (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy) założone w 1921 roku w Londynie. Organizacja ta ma na celu upowszechnianie współpracy pośród pisarzy z całego świata. Ludziom pióra z tej okazji życzymy zapału twórczego, zaskakujących inspiracji i wielu oddanych czytelników!

Miesiące i pory roku
Dodano:⌚ 01.03.2021

Miesiące i pory roku

W dniu 22.02.2021 roku z dziećmi z Oddziału Publicznego Przedszkola w Konarzewie dzięki książkom wybraliśmy się w podróż po zmieniających się porach roku i miesiącach. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego tak się dzieje, co jest przyczyną tego zjawiska. Nauczyły się nazw pór roku i miesięcy;  poznały cechy  charakterystyczne poszczególnych sezonów.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 18.0620.06 - Światowy Dzień Uchodźcy
21.06 - Święto Muzyki
22.06 - Dzień Muzyki Europejskiej
23.06 - Dzień Ojca
24.06 - Dzień Przytulania
25.06 - Dzień Stoczniowca
26.06 - Dzień Zapobiegania Narkomanii
27.06 - Światowy Dzień Rybołówstwa

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa