Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Zapraszamy na spotkanie!
Dodano:⌚ 20.09.2017

Zapraszamy na spotkanie!

Już w czwartek, 21 września br. o ogodz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Bez granic - warsztaty komputerowe
Dodano:⌚ 19.09.2017

Bez granic - warsztaty komputerowe

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty komputerowe w naszej bibliotece. Podczas spotkań będzie można nauczyć się korzystania z komputera i Internetu, wyszukiwania potrzebnych wiadomości, a także obsługi portali społecznościowych. Zapisy pod numerem 62 721 51 72 lub osobiście w Bibliotece przy ul. Sienkiewicza 9 w Zdunach.

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!
Dodano:⌚ 18.09.2017

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Dyskusyjny Klub Książki po wakacjach
Dodano:⌚ 15.09.2017

Dyskusyjny Klub Książki po wakacjach

Minęły wakacje i wznawiamy nasze spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W środę, 20 września br., o godz. 10.00 Panie i Przyjaciele Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy spotkają się w w Naszej Bibliotece by porozmawiać o życiu, problemach dnia codziennego. A wszystko to będzie inspirowane książką Agnieszki Olejnik "Zabłądziłam", która wciąga, zaraża, nie pozwala odejść.

Młoda, zdolna i..ze Zdun!
Dodano:⌚ 14.09.2017

Młoda, zdolna i..ze Zdun!

Zapraszamy ana kolejne wyjątkowe spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Ekolodzy są wśród nas
Dodano:⌚ 12.09.2017

Ekolodzy są wśród nas

W poniedziałek, 11 września br. do Filii Bibliotecznej w Konarzewie przybyła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, by uczestniczyć w pierwszych  w tym roku szkolnym, warsztatach ekologicznych. Na początku wytłumaczyliśmy sobie dlaczego segregujemy śmieci, przypomnieliśmy też zasady ich segregowania. Powiedzieliśmy sobie także, w jaki sposób można potem wykorzystać posegregowane i przetworzone śmieci.

Przytulmy się do drzew.
Dodano:⌚ 07.09.2017

Przytulmy się do drzew.

Informujemy, iż przedłużamy wystawę obrazów wykonanych z kory drzew autorstwa Pani Marii Dryll Marciniak do 14 października br.  Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00. 

Warto przeczytać!
Dodano:⌚ 31.08.2017

Warto przeczytać!

Przypominamy- przez cały okres wakacyjny, JESTEŚMY DLA WAS od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Począwszy od 02 września zapraszamy także w soboty w godzinach od 9.00- 12.00.   Po urlopach wypoczynkowych bibliotekarzy - obie FILIE BIBLIOTECZNE ( w Baszkowie i Konarzewie) otwarte są w stałych godzinach. Zapraszamy!  

Zapraszamy!
Dodano:⌚ 28.08.2017

Zapraszamy!

Jeszcze tylko do  14 września br. czynna jest wystawa obrazów Marii Dryll Marciniak, wykonanych z kory brzozy, zatytułowana "Przytulanie do drzew". Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00.   

Aktywne wakacje!
Dodano:⌚ 22.08.2017

Aktywne wakacje!

W czwartek, 17 sierpnia br. zorganizowana została kolejna wycieczka rowerowa. Tym razem do grupy rowerzystów z Baszkowa, dołączyli także Zdunowianie. Trasa rajdu wiodła ze Zdun do Baszkowa, a następnie do Jutrosina.Na miejscu zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej. Mieliśmy okazję zwiedzić całą firmę, gdzie widzieliśmy halę produkcyjną, magazyn, laboratorium oraz pola, na których rosły tysiące gatunków kwiatów oraz warzyw.

Młodzi, zdolni, i ... ze Zdun!
Dodano:⌚ 16.08.2017

Młodzi, zdolni, i ... ze Zdun!

To kolejne spotkanie z cyklu :” Młodzi, zdolni i… ze Zdun”, którego bohaterką była  zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Wielu mieszkańcom kojarzy się jako zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego IMPULS przy Szkole Podstawowej w Zdunach. W trakcie przygotowanej  prezentacji multimedialnej wspomniała też o aktywności w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

To już DZIŚ!
Dodano:⌚ 14.08.2017

To już DZIŚ!

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z cyklu "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", zorganizowanego z okazji jubileuszu 750 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Gościem Biblioteki bedzie zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, zatem zapraszamy w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 18.00!  Wstęp wolny :) Dodatkowo informujemy, iż do końca sierpnia br.

Wspominamy...
Dodano:⌚ 03.08.2017

Wspominamy...

Informujemy, iż w wieku 88 lat zmarła Wanda Chotomska. Pisarka i autorka wierszy dla dzieci. Gościliśmy Autorkę w 2007 roku. Niektórzy młodzi czytelnicy otrzymali z rąk Pani Wandy nagrody w jednym z bibliotecznych konkursów literackich. Rozpoznajecie się?... 

Młoda, zdolna i.. ze Zdun!
Dodano:⌚ 03.08.2017

Młoda, zdolna i.. ze Zdun!

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z cyklu "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", zorganizowanego z okazji jubileuszu 750 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Gościem Biblioteki bedzie zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, zatem zapraszamy w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 18.00!   Wstęp wolny :)  

Super wakacje w Bibliotece!
Dodano:⌚ 01.08.2017

Super wakacje w Bibliotece!

Od 24 do 31 lipca br. w Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Podczas spotkań dzieci poznawały bohaterów wielu bajek. Z Jasiem i Pusią wybały się na wakacje, Calineczce pomogły uwolnić się od złej ropuchy, z Franklinem pojechały na obóz, a Kopciuszkowi pomogły w odddzieleniu fasoli od kaszy, by mogła też być na balu. Poznały kucykową krainę Ponyville i "sznekę z glancem" czyli elementarz gwary poznańskiej.

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!
Dodano:⌚ 24.07.2017

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!

Zapraszamy do oglądania wystawy Marii Dryll - Maciniak. Obrazy Pani Marii stworzone są z kory drzew, dlatego są wyjatkowe i rzadko spotykane. Autorka obrazów o swojej oryginalnej technice: „moja technika własna to inaczej układanie obrazu z kawałków kory brzozowej; improwizowanie - bez szkicowania "malowanie" brzozą jak akwarelą..." Wystawa trwać będzie do końca sierpnia br.

Z wizytą w bibliotece!
Dodano:⌚ 20.07.2017

Z wizytą w bibliotece!

Baszków i Jutrosin łączy nie tylko granica powiatów krotoszyńskiego i rawickiego, ale również rodzina Czartoryskich, którzy posiadali tutaj posiadali swoje dobra i do czasów wojny zamieszkiwali te tereny. Grupa czytelników i miłośników baszkowskiej biblioteki postanowiła odwiedzić te miejsca i wybrała się na wycieczkę rowerową śladami ostatnich z rodu Czartoryskich zamieszkałych w tych stronach, czyli księcia Olgierda i księcia Aleksandra.

Biblioteki wakacyjnie!
Dodano:⌚ 14.07.2017

Biblioteki wakacyjnie!

Informujemy, iż w okresie wakacji Biblioteka w Zdunach będzie czynna jak przez cały rok oprócz sobót czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Inaczej będzie w przypadku filii – są to placówki jednoosobowe, a wakacje to zazwyczaj również sezon urlopowy dla pracowników, a zatem:           Filia Biblioteczna w Baszkowie w okresie: od 1 sierpnia do 25 sierpnia br.

Przytulajmy się do drzew - wystawa obrazów.
Dodano:⌚ 11.07.2017

Przytulajmy się do drzew - wystawa obrazów.

Zapraszamy do oglądania wystawy Marii Dryll - Maciniak. Obrazy Pani Marii stworzone są z kory drzew, dlatego są wyjatkowe i rzadko spotykane. Autorka obrazów o swojej oryginalnej technice: „moja technika własna to inaczej układanie obrazu z kawałków kory brzozowej; improwizowanie - bez szkicowania "malowanie" brzozą jak akwarelą..." Wystawa trwać będzie do końca sierpnia br.

Wakacyjne figle w Bibliotece!
Dodano:⌚ 10.07.2017

Wakacyjne figle w Bibliotece!

W ramach wakacyjnych spotkań w bibliotece najmłodsi mieszkańcy, którzy pozostali w czasie lata w mieście, uczestniczyli w przygotowanych przez naszą Bibliotekę w zajęciach wakacyjnych. Przez cały tydzień placówka rozbrzmiewała śmiechem, muzyką i zabawą. Podczas wakacji dzieci brały udział w warsztatach artystycznych pobudzających wyobraźnię oraz projekcji filmów i ulubionych rytmów.

To już piąty raz!
Dodano:⌚ 07.07.2017

To już piąty raz!

W czwartkowe popołudnie, 6 lipca br., przed naszą Biblioteką zebrała się prawie osiemdziesięcioosobowa grupa uczestników rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” Byli to bibliotekarze, czytelnicy i sympatycy słowa pisanego i rowerów. Rowery i wszelkie akcesoria z tym związane uzupełnione zostały przez pomarańczowe balony, które były tegoroczną oznaką uczestników.

Odjazdowy rajd już jutro!
Dodano:⌚ 05.07.2017

Odjazdowy rajd już jutro!

Już jutro, o godz. 15.00 spod Biblioteki wyruszy grupa bibliotekarzy, miłośników książek, rowerów by wziąć udział w V Odjazdowym Rajdzie!

Wystawa obrazów w Bibliotece!
Dodano:⌚ 03.07.2017

Wystawa obrazów w Bibliotece!

Zapraszamy do oglądania wystawy Marii Dryll - Maciniak. Obrazy Pani Marii stworzone są z kory drzew, dlatego są wyjatkowe i rzadko spotykane. Autorka obrazów o swojej oryginalnej technice: „moja technika własna to inaczej układanie obrazu z kawałków kory brzozowej; improwizowanie - bez szkicowania "malowanie" brzozą jak akwarelą..." Wystawa trwać będzie do końca sierpnia br.

Wakacje w Bibliotece - nie tylko z książką!
Dodano:⌚ 27.06.2017

Wakacje w Bibliotece - nie tylko z książką!

Rok szkolny się zakończył, a co za tym idzie rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje! Nasze Biblioteki od wielu lat zapewniają czytelnikom ciekawą ofertę zajęć wakacyjnych. W tym roku, zajęcia wakacyjne odbęda się w nastepujących terminach: Biblioteka w Zdunach zaprasza od 3 do 7 lipca br. w godz. 10.00 -13.00 dzieci w wieku 6 -11 lat. Filia w Konarzewie organizuje zajęcia w terminie: od 24 do 28 lipca br.

Biblioteki wakacyjnie!
Dodano:⌚ 27.06.2017

Biblioteki wakacyjnie!

Informujemy, iż w okresie wakacji Biblioteka w Zdunach będzie czynna jak przez cały rok oprócz sobót czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Inaczej będzie w przypadku filii – są to placówki jednoosobowe, a wakacje to zazwyczaj również sezon urlopowy dla pracowników, a zatem:           Filia Biblioteczna w Baszkowie w okresie: od 1 sierpnia do 25 sierpnia br.

Bezpieczne wakacje
Dodano:⌚ 20.06.2017

Bezpieczne wakacje

Za kilka dni wakacje, dlatego kolejne poniedziałkowe, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Konarzewskimi Przedszkolakami było poświęcone bezpiecznemu spedzaniu czasu na wolnym powietrzu. Policjant Pies Sznupek opowiedział o tym jak należy zachować się na drodze. Strażak Słonik Florek wskazał, gdzie można rozpalić ognisko. Patownik wodny Finek powiedział, gdzie można pływać, a strażnik gminny Bastek - gdzie grać w piłkę nożną.

Przytulajmy się do drzew - wystawa obrazów!
Dodano:⌚ 14.06.2017

Przytulajmy się do drzew - wystawa obrazów!

Zapraszamy do oglądania wystawy Marii Dryll - Maciniak. Obrazy Pani Marii stworzone są z kory drzew, dlatego są wyjatkowe i rzadko spotykane. Autorka obrazów o swojej oryginalnej technice: „moja technika własna to inaczej układanie obrazu z kawałków kory brzozowej; improwizowanie - bez szkicowania "malowanie" brzozą jak akwarelą..." Wystawa trwać będzie do końca sierpnia br.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!
Dodano:⌚ 13.06.2017

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!

We wtorek, 13 czerwca 2017 roku, obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!Przyłącz do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką.  Uwalniaj książki , dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj! Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając  na celu promowanie czytelnictwa.

Biblioteczne fantazje!
Dodano:⌚ 13.06.2017

Biblioteczne fantazje!

Od początku marca br. realizowaliśmy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 22000,00 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. Spotkania z cyklu odbywały się od początku marca i trwały do 9 czerwca br. Uczestnikami tych spotkań były dzieci z: Publicznego Przedszkola w Zdunach, Niepublicznego Przedszkola Parafialnego oraz uczniowie  klas I – III Szkoły Podstawowej w Zdunach.

Wernisaż w Bibliotece!
Dodano:⌚ 12.06.2017

Wernisaż w Bibliotece!

Zapraszamy rodziców, opiekunów, a także dziadków dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach,  uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej w Zdunach na wernisaż prac stworzonych w ramach projektu "Fantazje na każdą okazję". Spotkanie odbędzie się w poniedzialek, 12 czercwa br. o godz. 17.00.   Gościem specjalnym będzie Pani Anna Sabiłło, która opowie o wartościach czytania dzieciom.

Tydzień Czytania trwa...
Dodano:⌚ 08.06.2017

Tydzień Czytania trwa...

We wtorek 6 czerwca, w kolejnym dniu XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom do Filii Bibliotecznej w Konarzewie zaprosiliśmy dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Konarzewie. Dla licznie przybyłych gości czytały nauczycielki: Katarzyna Jakubek i Joanna Skopiasz oraz czytelnik, Piotr Kaszub. Spotkanie było też okazją do podsumowania całorocznej współpracy z Ośrodkiem i wręczenia podziękowań.

Czytanie zbliża
Dodano:⌚ 05.06.2017

Czytanie zbliża

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od roku 2001, kampani społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". W poniedziałkowy poranek, 5 czerwca, w Filii Bibliotecznej w Konarzewie  zainaugurowaliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania, którego  hasło brzmi "Czytanie zbliża" zapraszając do biblioteki najmłodszych czytelników - konarzewskie przedszkolaki.

Bo Czytanie porusza!
Dodano:⌚ 05.06.2017

Bo Czytanie porusza!

Przewodnie hasło III Ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK, w której i my wzięliśmy udział (wśród 1330 bibliotek w kraju) brzmiało: "Czytanie porusza". Przesłaniem akcji było uświadomienie jak najszerszemu gronu Polaków, że biblioteka to miejsce, w którym warto bywać; a także i tego, że warto czytać, spędzać czas z dziećmi korzystając z wielotematycznej oferty, rozwijać się, poznawać nietuzinkowe postaci, spotykać się ze znajomymi.

Spędź noc w Bibliotece!
Dodano:⌚ 01.06.2017

Spędź noc w Bibliotece!

Zapraszamy na Noc Bibliotek 2017. W programie gry planszowe, wernisaż Marii Dryll Marciniak, a także projekcja filmu "Czerwone i złote". 

O promieniowaniu w bibliotece!
Dodano:⌚ 31.05.2017

O promieniowaniu w bibliotece!

We wtorek, 30 maja br. w naszej bibliotece odbyło się prozdrowotne spotkanie z lekarzem, Maciejem Hoffmannem. Tematem prelekcji było promieniowanie oraz jego wpływ na zdrowie osób dorosłych.    Już dziś zapraszamy na Noc Bibliotek 2017, która odbędzie się 3 czerwca br. Start godz. 16.00! Poniżej prezentujemy program spotkań.

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!
Dodano:⌚ 31.05.2017

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!

Do 20 czerwca br. oglądać można wystawę obrazów Macieja Markiewicza w naszej bibliotece. Prócz akwarel Zdunowskich zabytków wystawione zostały inne, wyjatkowe dzieła artysty.  Serdecznie zachęcamy do oglądania!

Jaki jest wpływ promieniowania na zdrowie?
Dodano:⌚ 27.05.2017

Jaki jest wpływ promieniowania na zdrowie?

Podczas kolejnego spotkania z lekarzem, Maciejem Hoffmannem dowiemy się jaki wpływ na nasze życie ma promieniowanie. Prelekcja wraz z pogadanką rozpoczną się o godz. 18.00 we wtorek, 30 maja br. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Prezenty z okazji Dnia Matki
Dodano:⌚ 27.05.2017

Prezenty z okazji Dnia Matki

W czwartkowe  popołudnie, w przede dniu "Dnia Matki" w Filii Bibliotecznej w Konarzewie zebrała się grupa dzieci i młodzieży, by wykonać prezenty dla swoich mam. Na warsztatach pod okiem Pań ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Konarzewie uczestnicy metodą oklejania bibułką, plasteliną, owijania włóczką, ozdabiania cekinami, stworzyli przepiękne wazoniki i świeczniki. 

Biblioteczne fantazje
Dodano:⌚ 24.05.2017

Biblioteczne fantazje

Kolejne spotkania "Fantazji na każdą okazję" odbyły się we wtorek, 23 maja oraz w środę, 24 maja br. Podczas spotkań dzieci wybierały jedną z baśni: "Czerwony kapturek" lub "Brzydkie kaczątko". Przygotowywały scenografię, rekwizyty a na koniec odgrywały krótkie scenki.   Od początku marca br. realizujemy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 22000,00 zł.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 20.0921.09 - Dzień Służby Celnej
22.09 - Europejski Dzień Bez Samochodu
26.09 - Międzynarodowy Dzień Głuchego
27.09 - Światowy Dzień Turystyki
29.09 - Dzień Aptekarza

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa