Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Kody Legimi - grudzień.
Dodano:⌚ 01.12.2021

Kody Legimi - grudzień.

Informujemy, że można otrzymać kody dostępu do ebooków na platformie Legimi na miesiąc grudzień! Ilość kodów jest ograniczona. Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania! W każdym miesiącu mamy aż 14 kodów do wykorzystania, o 3 więcej, w porównaniu do poprzedniego roku.

Zmysłowe poznawanie świata.
Dodano:⌚ 30.11.2021

Zmysłowe poznawanie świata.

W środę, 24 listopada br. w naszej bibliotece oraz w filii w Baszkowie odbyły się już ostatnie spotkania dla dzieci i ich rodziców w ramach realizowanego w 2021 roku projektu „BiblioMALUCH”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących                           z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dzień Pluszowego Misia
Dodano:⌚ 26.11.2021

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! To nie jest losowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej wyjątkowej maskotki. Misiowy Dzień nie ma jeszcze długiej tradycji; świętujemy go dopiero od 2002 roku, kiedy to obchodził swoje setne urodziny. Trudno sobie wyobrazić  świat bez tego pluszowego misia w najróżniejszych rozmiarach.

W bibliotece: nowe technologie i tradycyjne książki.
Dodano:⌚ 24.11.2021

W bibliotece: nowe technologie i tradycyjne książki.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 22 listopada 2021r. uczniowie czwartej klasy  Szkoły Podstawowej w Zdunach wraz z wychowawczynią,  panią Agnieszką Karolak-Raś odwiedzili naszą Bibliotekę. Klasa została podzielona na dwie grupy; chłopcy uczestniczyli w zajęciach  kodowania, natomiast dziewczynki  tworzące grupę drugą miały okazję bliżej poznać szeroką ofertę biblioteki w tym tę, skierowaną do młodzieży w ich wieku.

W świecie legend
Dodano:⌚ 23.11.2021

W świecie legend

Legendy to opowiadania fantastyczne, pełne niezwykłości. Treść ich zawiera trochę prawdy i trochę fantazji. Do  tego wspaniałego świata zaprosiliśmy w poniedziałek, 22 listopada br.  dzieci z Przedszkola w Konarzewie – Oddziału Publicznego Przedszkola w Zdunach. Dzieci wysłuchały  legendy o rogalach świętomarcińskich , o świętej Kindze, a także  legendy i podania Krotoszyna i okolic.

Bo dziecko to mały człowiek…
Dodano:⌚ 23.11.2021

Bo dziecko to mały człowiek…

Cytując słowa Janusza Korczaka: „nie ma dzieci są ludzie”, „dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” – ważne jest by pamiętać, że każda osoba dorosła kiedyś również  była dzieckiem. 19 listopada br. rozmawialiśmy o prawach dziecka z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Zdunach. Dzieci wysłuchały wiersza pt.:”O prawach dziecka”; wyjaśniły, jak same rozumieją znaczenie słowa prawo i przyznały, że niezwykle ważne są również ich obowiązki.

Wieczór z autorką - Wiolettą Sawicką
Dodano:⌚ 18.11.2021

Wieczór z autorką - Wiolettą Sawicką

17 listopada 2021 gościliśmy Wiolettę Sawicką - autorkę pochodzącą z Warmii, wcześniej dziennikarkę radiową. Zadebiutowała w 2014 roku „kocią trylogią” ( „Wyjdziesz za mnie kotku”, „Będzie dobrze kotku”, „Jeśli się odnajdziemy kotku”. Następnie wydała „Dzień cudu” (2016), „Wyspy szczęśliwe”(2017) i „Czas próby” (2018), „Piękną miłość” w 2019 r.

Kolejne spotkanie  w ramach projektu „BiblioMALUCH”  już za nami.
Dodano:⌚ 18.11.2021

Kolejne spotkanie w ramach projektu „BiblioMALUCH” już za nami.

Zorganizowane w dniu 10.11.2021 r. zajęcia dla najmłodszych miały na celu wzmocnienie doznań dotykowych oraz motoryki całej dłoni poprzez zabawy z przeróżnymi materiałami plastycznymi. Zabawy sensoryczne zapewniają wyjątkowe odczucia, jakich nie dadzą nawet najlepsze zakupione w sklepie zabawki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy projektu zostali obdarowani gadżetami reklamowymi – specjalną „Teczką na książeczki” promującą zadanie oraz zachęcające rodziców i dzieci do wypożyczeń.

Spotkanie autorskie już w środę!
Dodano:⌚ 12.11.2021

Spotkanie autorskie już w środę!

Zapraszamy na spotkanie z autorką popularnej serii książek : „Wiek miłości, wiek nienawiści” – Wiolettą Sawicką! Już w przyszłą środę,17 listopada br. o godz. 18.00!   Wioletta Sawicka pochodzi z Warmii, gdzie się urodziła i gdzie nadal mieszka. Z wykształcenia jest pedagogiem; jednak realizuje się zawodowo jako dziennikarka, a jej specjalnością są reportaże.

W długi weekend – jesteśmy dla Was!
Dodano:⌚ 10.11.2021

W długi weekend – jesteśmy dla Was!

Informujemy, iż w piątek oraz w sobotę (12-13 listopada) biblioteka w Zdunach będzie czynna w standardowych godzinach: Piątek: 10.00 – 18.00 Sobota: 9.00 – 12.00   Godziny otwarcia Filii Bibliotecznych w Baszkowie i Konarzewie również nie ulegną zmianie: Filia w Baszkowie: pt. 12.00 – 18.00                                  sob.

Kody Legimi na listopad!
Dodano:⌚ 10.11.2021

Kody Legimi na listopad!

Informujemy, że dostępne są jeszcze kody dostępu do ebooków na platformie Legimi na bieżący miesiąc! Ilość kodów jest ograniczona. Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania.

Romantyczny nastrój na spotkaniu DKK
Dodano:⌚ 10.11.2021

Romantyczny nastrój na spotkaniu DKK

W poniedziałek 8 listopada odbyło się przedostatnie spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w tym roku. Tym razem przedmiotem dyskusji była powieść Magdaleny  Kordel pt. : „Wymarzony czas” z cyklu Malownicze -  opowieść o tym, że każdy ma szansę przeżyć swój wymarzony czas: mimo błędów przeszłości, to przyszłość, szczęście i miłość są nadal w naszych rękach.

Bezpłatny dostęp do Wyborcza.pl !
Dodano:⌚ 08.11.2021

Bezpłatny dostęp do Wyborcza.pl !

Informujemy, że już teraz dla naszych czytelników mamy w ofercie prenumeratę Gazety Wyborczej w wersji cyfrowej! Można z niej korzystać na miejscu – w bibliotece, wstępnie  do dnia  5.02.2022 r. Co zyskamy korzystając z prenumeraty online? Dostęp do tekstów informacyjnych Wyborczej.pl, Wysokieobcasy.pl i Wysokie obcasy Extra; Dostęp do lokalnych informacji z ponad 30 miast w Polsce; Dostęp do magazynów Wyborczej: Duży Format, Wolna Sobota, Ekonomia Plus, Wysokie Obcasy Praca, Ale Historia; Dostęp do magazynu „Książki” – największego magazynu literackiego w Polsce; Czytnik.

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy Biblioteki!
Dodano:⌚ 08.11.2021

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy Biblioteki!

Z przyjemnością informujemy, że kolejny raz udało nam się pozyskać dofinansowanie w kwocie 12 385,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Sporo nowości pojawiło się na naszych półkach – zapraszamy do  wypożyczania! „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!
Dodano:⌚ 05.11.2021

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, którego celem jest nie tylko przypomnienie kultowych bohaterów literackich, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Ulubieni bohaterowie towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne, życiowe prawdy. Przypomnijmy - odpowiednie książki kształcą w dzieciach postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Pani Jesień z podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach
Dodano:⌚ 04.11.2021

Pani Jesień z podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach

3 listopada 2021r. - prawie po rocznej przerwie - odbyło się spotkanie z młodzieżą z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. Tematem naszego spotkania była Pani Jesień - postać z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej. Podczas zajęć wymieniliśmy zaobserwowane w przyrodzie zmiany w różnych miejscach naszego miasta. Spotkanie było okazją do wprowadzenia formy ćwiczeń sensorycznych, usprawniających motorykę małą.

O nowościach dla zdrowia i o …  tradycji
Dodano:⌚ 02.11.2021

O nowościach dla zdrowia i o … tradycji

28 października br. zebraliśmy się z grupą Pasjonatów – osób 60+  na przedpołudniowym spotkaniu,; w jego  pierwszej  części   nasz  gość – pan Mariusz Sosnowski   opowiedział  na czym polega  tlenoterapia  hiperbaryczna. W dalszej części  spotkania przeprowadziliśmy rozmowę na temat zbliżającego się święta  Wszystkich Świętych .

Czternaste zajęcia z maluszkami za nami
Dodano:⌚ 02.11.2021

Czternaste zajęcia z maluszkami za nami

Organizowane zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku od roku do lat trzech inicjują ogólny ich rozwój poprzez odpowiedni dobór formy i rodzaju środków stymulujących wszystkie zmysły dzieci: poznajemy kolory,  smaki,  faktury, zapachy  oraz dźwięk. Najwięcej radości dostarczają wszystkim (tym dużym i małym) prace plastyczne, do których możemy wykorzystywać nie tylko szablonowych produktów plastycznych, ale również tych znalezionych w niemal każdej szafce kuchennej.

Nasza Mała Biblioteka
Dodano:⌚ 02.11.2021

Nasza Mała Biblioteka

Dnia 29.10.2021 odbyło się już drugie spotkanie z klasą IIb ze Szkoły Podstawowej w Zdunach  w ramach realizowanego projektu – „Nasza Mała Biblioteka”. Tematem zajęć była lektura słoweńskiego historyka literatury Petera Svetina pt. „Magiczny pierścień”. Dzieci wysłuchały opowiadania o Ludmile Karśnickiej – słynnej śpiewaczce operowej, kupującej na straganie magiczny pierścień, któremu powierza skryte życzenie.

Kolejne zajęcia z kodowania z klasą IIa już za nami!
Dodano:⌚ 28.10.2021

Kolejne zajęcia z kodowania z klasą IIa już za nami!

Posługiwanie się nowymi technologiami jest bardzo pożądane w XXI wieku. Poza umiejętnościami komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym, przyszła kolej na trzeci język – język technologiczny, czyli umiejętność programowania, kodowania i odczytywania różnych danych. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny oferuje zajęcia, w których chętnie uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, w ramach  zajęć pozalekcyjnych.

Bibliotekarz w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach
Dodano:⌚ 28.10.2021

Bibliotekarz w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która w szczególny sposób ukazuje zmiany zachodzące w przyrodzie, w życiu zwierząt zamieszkujących lasy, łąki i pola – o tym rozmawialiśmy na wtorkowym (26.10.2021r.) spotkaniu z grupą Gwiazdeczki z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach. Dzieci wysłuchały historii o dwóch wiewiórkach, uroczych zwierzątkach, które szykowały się na przyjście zimy.

WIE WSZYSTKO
Dodano:⌚ 22.10.2021

WIE WSZYSTKO

Tak, dr inż. Julia Borys o ziemniakach wie wszystko! Z pewnością zgodzą się z tym zdaniem uczestnicy czwartkowego wieczoru (21.10.2021). Mówi : „ziemniak to moja praca i hobby” . Magisterium i doktorat dotyczyły ziemniaka. Poza studiami w Poznaniu Pani Julia uczestniczyła ale i prowadziła kursy dla wykładowców i specjalistów w kraju i poza jego granicami; jest autorką licznych publikacji konferencyjnych, prac i artykułów publikowanych na łamach czasopism.

Bibliotekarz w przedszkolu - Konarzew
Dodano:⌚ 20.10.2021

Bibliotekarz w przedszkolu - Konarzew

Jak zwierzęta przygotowują się do okresu zimowego? O tym, jakie sposoby na przetrwanie zimy mają zwierzęta, rozmawialiśmy o poranku 18 października br.z dziećmi z Publicznego Przedszkola - Oddział w Konarzewie. Najmłodsi dowiedzieli się, że każdy gatunek zwierząt ma swój sposób na przetrwanie tej niekorzystnej dla nich pory roku i z pewnością już odpowiedzą na pytania : które zwierzęta zbierają zapasy, a które magazynują tłuszcz w organizmie; kto szykuje się do zimowego snu, a kto będzie aktywny przez całą zimę.

Laurka dla Nauczyciela - warsztaty plastyczne
Dodano:⌚ 20.10.2021

Laurka dla Nauczyciela - warsztaty plastyczne

13 października 2021 r. -  w przededniu  Święta Edukacji Narodowej potocznie i tradycyjnie zwanego Dniem Nauczyciela - w Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbyły się warsztaty plastyczne. Internatowa grupa dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Konarzewa na wstępie dowiedziała się jak ważna i odpowiedzialna jest praca nauczycieli, jak bardzo przeżywają oni sukcesy i porażki uczniów oraz jak wiele czasu swoim uczniom poświęcają.

Co warto wiedzieć o ziemniaku
Dodano:⌚ 15.10.2021

Co warto wiedzieć o ziemniaku

Zapraszamy  na spotkanie z Panią Julią Borys, która opowie nam o... ziemniakach. Okazuje się, że "nasza" pyra - u innych kartofel - może być przedmiotem wieloletniej pracy, badań, anegdot oraz pasji. GWARANTUJEMY niezwykle ciekawe spotkanie - dla tych, co (ziemniaki) uprawiają, dla tych, co je kupują i dla tych, co gotują! Z których knedle, a z których kopytka? Jaki gatunek nadaje sie na frytki, a jaki do zupy czy na sałatkę .

CZYTANIE WZMACNIA - NOC BIBLIOTEK dla dorosłych
Dodano:⌚ 11.10.2021

CZYTANIE WZMACNIA - NOC BIBLIOTEK dla dorosłych

„Wzmacnianie przez czytanie” – to rekomendacja wartości, wynikających z czytania, do której nawiązała rozpoczynająca ten wieczór dyrektor Biblioteki – Mirosława Szymczak.   „Dialog trzech pokoleń”  to koncert poetycko – muzyczny w wykonaniu poetki – Katarzyny Georgiou                 i poety seniora – Piotra Stanisława Issela oraz duetu :„Sobie Przeznaczeni” czyli Aliny i Krzysztofa Galasów.

CZYTANIE WZMACNIA – dla najmłodszych
Dodano:⌚ 11.10.2021

CZYTANIE WZMACNIA – dla najmłodszych

Tegoroczną Noc Bibliotek, przebiegającą pod hasłem : „Czytanie wzmacnia”  rozpoczęły  spotkania z Bajanką, czyli Moniką Skikiewicz – logopedą, filologiem i dziecięcym instruktorem teatralnym, animatorką współpracującą z wydawnictwem „Media Rodzina”. Bohaterką spotkania była rezolutna kotka Kicia Kocia, którą znają dzieci z książek.

NOC BIBLIOTEK : Dialog trzech pokoleń
Dodano:⌚ 08.10.2021

NOC BIBLIOTEK : Dialog trzech pokoleń

Już siódmy raz uczestniczymy w ogółnopolskiej akcji "Noc Bibliotek", która w tym roku przebiega pod hasłem "CZYTANIE  WZMACNIA". W programie :  1. Z najmłodszymi, uczestniczącymi w projekcie "BiblioMALUCH" spotka się bohaterka popularnego cyklu książeczek : KICIA KOCIA,  w następujących godzinach : 12.00 (Biblioteka w Konarzewie), 14.00 (Biblioteka w Zdunach) i o godz.

Barwy, zapachy i smaki jesieni
Dodano:⌚ 08.10.2021

Barwy, zapachy i smaki jesieni

Pod takim tytułem odbyły się kolejne zajęcia „BiblioMALUCH” realizowane w bibliotece w ramach projektu dofinansowanoego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Organizowane zajęcia dla dzieci z elementami sensoplastyki zyskują coraz większą popularność wśród naszych czytelników.

Otoczeni zapachem świeżej kawy
Dodano:⌚ 07.10.2021

Otoczeni zapachem świeżej kawy

7 października br. o godz. 11.00, spotkaliśmy się wraz z grupą Pasjonatów w Pierogarni „Leniwiec” w Krotoszynie. Wzięliśmy udział w niezwykłych warsztatach alternatywnego parzenia kawy, podczas których poznaliśmy  wiele ciekawostek: o rodzajach kawy, sposobie jej palenia i przyrządzania. Prowadzący – Adam Pluta  wraz z żoną  Joanną zaparzał wysokiej jakości kawę przy każdym stoliku z osobna,  m.

Słodkie życie w bibliotece!
Dodano:⌚ 06.10.2021

Słodkie życie w bibliotece!

W poniedziałek - 4 października, o godz. 11.00 spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, a przedmiotem rozmów była książka  pt. "Słodkie życie"  Krystyny Mirek. Kornelia Rudzka opuszcza dom rodzinny. Bohaterka powieści nie wierzy w siebie, ale posiada kilka pięknych marzeń, które dodają jej skrzydeł i pozwalają walczyć z własnymi słabościami.

Jesienne dary sadów i ogrodów
Dodano:⌚ 06.10.2021

Jesienne dary sadów i ogrodów

Dnia 5 października 2021r. odbyło się spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach; tematem były „Jesienne dary sadów i ogrodów”.  Dzieci chętnie wymieniły zaobserwowane w przyrodzie zmiany związane z obecną porą roku. Wszyscy ze skupieniem wysłuchali  wiersza pt:. „Jesień” , do którego na zakończenie zajęć wykonaliśmy prace plastyczne.

Nagroda Literacka Nike 2021
Dodano:⌚ 04.10.2021

Nagroda Literacka Nike 2021

W niedzielę, 3 października w Warszawie w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej po raz 25. została przyznana Nagroda Literacka "Nike".   Tegorocznym laureatem został Zbigniew Rokita (ur. 04.04.1989 r. w Gliwicach) za „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Polski dziennikarz i reporter specjalizuje się w problematyce Europy Środkowej, Wschodniej oraz Górnego Śląska.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dodano:⌚ 04.10.2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W środę, 29 września 2021r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania gościliśmy w bibliotece uczniów klasy III B Szkoły Podstawowej          w Zdunach z wychowawczynią  Marceliną Żuchowską. Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom zapoznać się z ofertą książnicy i  przybliżyć im miejsce wypoczynku i relaksu z książką jakim jest biblioteka.   Zajęcia prowadziła Ewelina Zielińska.

Jesiennie w przedszkolu
Dodano:⌚ 04.10.2021

Jesiennie w przedszkolu

Dnia 28.09.2021 odwiedziliśmy dzieci z grupy Słoneczka z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach wzajemnej współpracy i cyklu: „Bibliotekarz w przedszkolu, przedszkolak w bibliotece.” Tym razem tematem zabaw były ”Barwy i dary jesieni.” Dzieci ze skupieniem wysłuchały wierszyka pt:. „Jesień” i omówiły razem z prowadzącą – Eweliną Zielińską - czym charakteryzuje się obecna pora roku.

Kody Legimi na październik!
Dodano:⌚ 04.10.2021

Kody Legimi na październik!

  Informujemy, że dostępne są kody Legimi na październik. Ilość kodów ograniczona!   Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00                           oraz w soboty w godz. 9.00-12.00.

Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem – J. W. Goethe
Dodano:⌚ 01.10.2021

Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem – J. W. Goethe

23 września br, w czwartkowe przedpołudnie spotkaliśmy się z grupą pasjonatów aby świętować wspólnie Europejski Dzień Języków Obcych, przypadający na dzień 26 września. Wraz z uczestnikami spotkania omówiliśmy, jakie korzyści przynosi znajomość języków obcych i  jak są ważne w globalnej rzeczywistości. Po ogólnym wprowadzeniu,  poznaliśmy ciekawostki na temat języków europejskich, a w szczególności j.

Barwy, smaki i zapachy jesieni na BiblioMALUCHU
Dodano:⌚ 01.10.2021

Barwy, smaki i zapachy jesieni na BiblioMALUCHU

Podczas spotkań z BiblioMALUCHAMI, które odbyły się 30 września 2021 r. w filiach bibliotecznych w Baszkowie i Konarzewie rozmawialiśmy o jesieni.  Dzieci przekonały się, że jesień nie tylko widzimy ale możemy poczuć zapachem, smakiem i dotykiem. Zabawy i ćwiczenia sensoryczne przygotowała i prowadziła Ewelina Zielińska.     Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pierwsze spotkania z cyklu Nasza Mała Biblioteka
Dodano:⌚ 01.10.2021

Pierwsze spotkania z cyklu Nasza Mała Biblioteka

W tym tygodniu, odbyły się dwa spotkania z uczniami  Zdunowskiej Szkoły Podstawowej w ramach projektu „Nasza Mała Biblioteka”.  We  wtorek (28.09.2021) odwiedziła nas klasa II C   z wychowawczynią  Marceliną Żuchowską, natomiast w czwartek, 30 września gościliśmy klasę II A z Panią  Małgorzatą Banasiewicz. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt.

Jestem bezpieczny
Dodano:⌚ 27.09.2021

Jestem bezpieczny

W poniedziałkowe przedpołudnie,  po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy zajęcia z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Konarzewie. Przypomnieliśmy dzieciom zasady, jakie obowiązują w ruchu ulicznym, jak się bezpiecznie zachowywać na ulicy, w lesie i wielu innych miejscach. A wszystko po to, żeby się czuć bezpiecznym i nie obawiać się niebezpieczeństwa. Zajęcia prowadziła - Emilia Swendracka, w ramach cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu".

 BiblioMALUCH - zabawa i dziecięca radość!
Dodano:⌚ 27.09.2021

BiblioMALUCH - zabawa i dziecięca radość!

Zajęcia z dnia 22.09.2021 r. realizowane w bibliotece z udziałem dzieci w wieku od roku do lat trzech wraz z rodzicami w pełni poświęcone były rozwijaniu i pobudzaniu u małych dzieci wyobraźni, własnej kreatywności oraz zachęcaniu do odkrywania rzeczy nowych – „tajemniczych i nieznanych”. W licznych zabawach przygotowanych i prowadzonych przez Ewelinę Zielińską wykorzystane zostały prawie wszystkie podstawowe zmysły.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 05.1206.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego
13.12 - Dzień Księgarza

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa