Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Rasizm i nietolerancja? Mówimy NIE
Dodano:⌚ 17.11.2017

Rasizm i nietolerancja? Mówimy NIE

16 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji, dlatego nasze spotkanie w Konarzewskiej Bibliotece Publicznej z dziećmi z tutejszego Przedszkola Publicznego było poświęcione temu tematowi. Przedszkolaki wysłuchały niezwykłych bajek "W kolorowym świecie dzieci" inspirowanych potrzebą akceptacji i tolerancji dzieci z innego kraju, o innym kolorze skóry. Za pomocą bajkowych bohaterów wytłumaczyliśmy naszym najmłodszym, ze kolor skóry czy pochodzenie nie oznacza tego, że ktoś jest gorszy.

Miś kudłaty...
Dodano:⌚ 17.11.2017

Miś kudłaty...

Przed nami wielkie święto misiów, najpopularniejszej przytulanki każdego dziecka - 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.Z tej okazji Naszej Biblioteki przyjdą dzieci z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego i Publicznego Przedszkola w Zdunach:we wtorek odwiedzą nas Myszki i Wiewiórki, w środę, 22.11.2017r. - Misie i Liski, w poniedziałek gościć będziemy maluszki i starszaki z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego, w kolejnych dniach przyjdą do nas Żabki i Zajączki.

Biblioteka zaprasza!
Dodano:⌚ 16.11.2017

Biblioteka zaprasza!

Serdecznie zapraszamy na spotkania organizowane w naszej bibliotece. Dziś odbędą się dwa spotkania: o 10.40 kółko plastyczno - literackie dla dzieci "Fantazje na każdą okazję" oraz o godz. 12.20 "Spotkanie (nie tylko) z pasjami" dla osó 50+.  Dodatkowo w piątek, 17.11. 2017 r. gościem biblioteki będzie lekarz, Maciej Hoffmann. Kolejne spotkanie Klubu Filmowego natomiast odbędzie sie w najbliższy poniedziałek, 20 listopada br.

O cholesterolu w bibliotece
Dodano:⌚ 15.11.2017

O cholesterolu w bibliotece

Zapraszamy na spotkanie z lekarzem, Maciejem Hoffmannem, który opowie o cholesterolu, jego wpływie na nasze zdrowie oraz jak należy się bronić przed wysokim poziomem cholesterolu.. Już w piątek, 17 listopada br. godz. 17.00.   Wstęp wolny!

Wolność, radość, niepodlegość
Dodano:⌚ 14.11.2017

Wolność, radość, niepodlegość

W poniedziałek, 13 listopada br. poczas spotkania z cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu" w Przedszkolu Publicznym w Konarzewie dzieci, słuchając opowiadania Wojciecha Widłaka razem z Markiem, Zuzią i ich tatą przenieśli się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przed Grób Nieznanego Żołnierza, by uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość. Widzieli tam legionistów w szarych mundurach i ułanów na białych koniach, uczestniczyli w defiladzie.

Spotkanie z lekarzem w bibliotece!
Dodano:⌚ 13.11.2017

Spotkanie z lekarzem w bibliotece!

Zapraszamy na spotkanie z lekarzem, Maciejem Hoffmannem, który opowie o cholesterolu, jego wpływie na nasze zdrowie oraz jak należy się bronić przed wysokim poziomem cholesterolu.. Już w piątek, 17 listopada br. godz. 17.00.   Wstęp wolny!

O pasji łowiectwa i polowaniach
Dodano:⌚ 10.11.2017

O pasji łowiectwa i polowaniach

W czwartkowe popołudnie naszym gościem był leśnik, myśliwy – mieszkaniec Zdun – Marcin Woźniak. Ten wielki miłośnik przyrody  opowiadał o zwyczajach i życiu zwierząt w lesie, o roli i zadaniach kół łowieckich. W swej  opowieści często wracał do domu rodzinnego bo właśnie już jako dziecko uczestniczył  w wyprawach do lasu i wraz ze  swoim ojcem brał udział w polowaniach.

Święto Niepodległości
Dodano:⌚ 10.11.2017

Święto Niepodległości

- to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także najmłodszych członków naszego społeczeństw,a czyli przedszkolaków. Dlatego w przede dniu tego święta dzieci z Konarzewskiego Przedszkola Publicznego przybyły do naszej filii bibliotecznej w Konarzewie, by uczestniczyć w tej lekcji. Dowiedziały się oczasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać mowa polska i powiewać biało-czerwona flaga.

Ciekawe spotkanie w Bibliotece!
Dodano:⌚ 08.11.2017

Ciekawe spotkanie w Bibliotece!

Zapraszamy na kolejne spotanie z cyklu "Młodzi, zdolni i... ze Zdun" z myśliwym, leśniczym, Marcinem Woźniakiem. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Chmielarza oraz wypożyczyć nowości wydawnicze. Czwartek, 9 listopada br., godz. 17.00. Cykl "Młodzi, zdolni i... ze Zdun" zogranizowany został w ramach obchodów  750-lecia nadania praw miejskich Zdunom.

Czy czytanie to kochanie?
Dodano:⌚ 08.11.2017

Czy czytanie to kochanie?

Czytanie rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii oraz pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane. Kinder Mleczna Kanapka wspiera ideę wspólnego czytania dorosłych i dzieci. W konkursie "Przerwa na wspólne czytanie" Biblioteki z największą liczbą głosów obdarowane zostaną zestawami książek i wygodnymi pufami.

Święto Bajki
Dodano:⌚ 07.11.2017

Święto Bajki

5 listopada br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w poniedziałek, 6 listopada br. Niepubliczne Przedszkole Parafialne w Zdunach stało się prawdziwą "Krainą Bajek". Dzieci zamieniły się w swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Bajkowym szlakiem prowadzącym z Biblioteki do Przedszkola przywędrowało do najmłodszej grupy Brzydkie Kaczątko. Starszaków odwiedzili myszka - noreczka, żabka-rechotka, zajączek-szaraczek, lisiczka-siostrzyczka, wilczek-szary bodzek i oczywiście niedźwiedź krzywołapy.

Młody, zdolny i... ze Zdun!
Dodano:⌚ 02.11.2017

Młody, zdolny i... ze Zdun!

Zapraszamy na kolejne spotanie z cyklu "Młodzi, zdolni i... ze Zdun" z myśliwym, leśniczym, Marcinem Woźniakiem. Dodatkowo będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Chmielarza oraz wypożyczyć nowości wydawnicze. Czwartek, 9 listopada br., godz. 17.00. Cykl "Młodzi, zdolni i... ze Zdun" zogranizowany został w ramach obchodów  750-lecia nadania praw miejskich Zdunom.

Fantazje na każdą okazję!
Dodano:⌚ 02.11.2017

Fantazje na każdą okazję!

Od początku marca br. realizujemy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 22000,00 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. W pierwszym półroczu zorganizowanych zostało wiele spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Zdunach. Podczas tych zajęć dzieci poznały różne techniki plastyczne, miały okazję wziąć udział w spotkaniu z ilustratorami oraz pisarzem.

Od piktogramu do e-booka
Dodano:⌚ 30.10.2017

Od piktogramu do e-booka

O tym jak powstała oraz ewoluowała książka dowiedziały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Zdunach podczas spotkania z cyklu "Przedszkolak w Bibliotece" podczas dzisiejszego spotkania w naszej bibliotece. Dzieci zapoznały się z etapami rozwoju pisma, poznały historię druku oraz ogólny zarys powstania książki i pierwsze jej formy. Na koniec, wszyscy uczestnicy spotkania, aktywnie wzięli udział w dyskusji na temat wartości książki tradycyjnej oraz tworzyły własną książkę.

Głosowanie Przerwa na wspólne czytanie!
Dodano:⌚ 27.10.2017

Głosowanie Przerwa na wspólne czytanie!

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie", w której możemy wygrać pakiet książek dla dzieci, który wzbogaci nasz księgozbiór. O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek.

III Bal Świętych w Konarzewie
Dodano:⌚ 27.10.2017

III Bal Świętych w Konarzewie

Już po raz trzeci Nasza Filia Biblioteczna w Konarzewie we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowczym w Konarzewie przygotowały alternatywę dla święta Halloween. Był nią Bal Świętych, który odbył się w czwartek, 26 paździenrika br. Uczestnicy balu przyszli przebrani za wybranego przez siebie świętego lub świętą. Poprzez czytanie legend iżywotów przybliżyliśmy uczestnikom postacie znanych świętych, a przy piosenkach Arki Noego były tańce i zabawy integracyjne.

Środowe czytanie w bibliotece
Dodano:⌚ 26.10.2017

Środowe czytanie w bibliotece

Doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie ma głośne czytanie. Czytanie rozwija  wyobraźnię, zainteresowania, kreatywność, wrażliwość, wzbogaca zasób słownictwa, pozwala poznać świat i jego historię. Kształtuje na całe życie nawyk czytania i zdobywania wiedzy. Dlatego w każdą środę w Filii Bibliotecznej w Konarzewie gromadzi się młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Konarzewie na wsólnym głośnym czytaniu.

Uśmiech losu...
Dodano:⌚ 24.10.2017

Uśmiech losu...

Co dwa tygodnie, w poniedziałek, w naszej bibliotece odbywają się spotkania Klubu Filmowego "Dojrzałe kino". Uczestnicy oglądają całkowicie za darmo filmy - od komedii po dramaty i filmy sensacyjne, historyczne. Podczas ostatniego spotkania wyświetlona została komedia obyczajowa "Uśmiech losu", która została przyjęta bardzo entuzjastycznie.  Kolejne spotkanie już 6 listopada br. godz. 15.00, wyświetlany film - "Niewinne"

Moja rodzina...
Dodano:⌚ 23.10.2017

Moja rodzina...

.. była tematem dzisiejszego spotkania z cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu"  w Konarzewie. To właśnie nasza rodzina jest powiernikiem naszych największych sekretów, najgłębszych zmartwień i najszczerszych uśmiechów. Rozmawialiśmy z przedszkolakami o tym jak w rodzinie wszyscy wzajemnie  troszczymy się o siebie i dbamy, aby każdy w domu czuł się dobrze.

Znam swój adres
Dodano:⌚ 20.10.2017

Znam swój adres

W czwartkowe popołudnie Filię Biblioteczną w Konarzewie odwiedziła grupa "Lisków" z miejscowego Przedszkola Publicznego. Spotkały tu policjanta Nosorożca, który wytłumaczył dzieciom , na czym polega praca policjanta. Zobaczyły jak wygląda jego mundur. Dowiedziały się, dlaczego trzeba znać własny adres. Ponadto nauczyły się, jak należy się zachować, kiedy się zgubią.

Kultura na widoku!
Dodano:⌚ 17.10.2017

Kultura na widoku!

Od 17 października br. w naszej Bibliotece można korzystać z zasobów Kultury na widoku. Projekt Kultura Na Widoku, umożliwia dostęp do 1000 utworów w wersji cyfrowej (książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata). We wszystkich placówkach znajdują się wyeksponowane plakaty na których znajdują się linki i QR kody do wybranych utworów.

Oddaj na nas głos!
Dodano:⌚ 17.10.2017

Oddaj na nas głos!

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie", w której możemy wygrać pakiet książek dla dzieci, który wzbogaci nasz księgozbiór. O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek.

Poznaj, zanim zaufasz...
Dodano:⌚ 16.10.2017

Poznaj, zanim zaufasz...

"Bezpieczne dziecko" to temat dzisiejszego spotkania z cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu" w Filii Bibliotecznej w Konarzewie. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie można ufać zwierzętom, dopóki się ich nie pozna. Najpierw trzeba sprawdzić, czy nie zrobią nam krzywdy. Kochać zwierzęta - tak, ale ufać - dopiero, kiedy się przekonamy, że można. Ta prawda dotyczy także ludzi, więc rozmawialiśmy też  o zasadach kontaktu z obcymi, z nieznajomymi.

Co jesienią gra?
Dodano:⌚ 13.10.2017

Co jesienią gra?

Czwartkowe przedpołudnie, 12 pażdziernika Filię Biblioteki w Konarzewie odwiedziła grupa "Lisków" z miejscowego Przedszkola Publicznego. Podczas spotkania dzieci wysłuchały jesiennych wierszy, dowiedziały się jak zachowywał się jesienny wiatr, jakie wydrządzał szkody i co robił, gdy opadł już z sił oraz jaki koncert w parku dawały: wiatr, spadające kasztany i żołędzie i szeleszczące liście.

Biblioteczne fantazje…
Dodano:⌚ 12.10.2017

Biblioteczne fantazje…

Od początku marca br. realizujemy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 22000,00 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. W pierwszym półroczu zorganizowanych zostało wiele spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Zdunach. Podczas tych zajęć dzieci poznały różne techniki plastyczne, miały okazję wziąć udział w spotkaniu z ilustratorami oraz pisarzem.

W kolorowym świecie dzieci
Dodano:⌚ 11.10.2017

W kolorowym świecie dzieci

Spotkanie "W kolorowym świecie dzieci" dla uczniów klasy IIId Szkoły Podstawowej w Zdunach, zostało przygotowane we wtorek, 10 października br.Uczniowie poznali Carlę, małą uchodźczynię z kraju ogarniętego wojną, która poszukuje bezpiecznego miejsca na świecie; Malalę, dziewczynkę z Pakistanu, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, która powiedziała "Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jeden długopis i jedna książka może zmienić świat".

O zjawiskach atmosferycznych...
Dodano:⌚ 10.10.2017

O zjawiskach atmosferycznych...

...rozmawialiśmy na kolejnym spotkaniu z cyklu "Bibliotekarz w Przedszkolu" w Filii bibliotecznej w Konarzewie. Przedszkolaki dowiedziały się z czego się składa chmura, dlaczego pada deszcz, czym jest grad i jak on powstaje, kiedy nad ziemią pojawia się mgła. Dzieci poznały rodzaje wiatrów i jaka może być ich niszczycielska siła oraz kiedy na niebie możemy zobaczyć tęczę. Po przeprowadzonym doświadczeniu, skąd się bierze deszcz dzieci narysowały wybrane przez siebie dowolne zjawisko atmosferyczne.

Przerwa na wspólne czytanie
Dodano:⌚ 10.10.2017

Przerwa na wspólne czytanie

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie", w której możemy wygrać pakiet książek dla dzieci, który wzbogaci nasz księgozbiór. O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek.

Światło między oceanami w bibliotece!
Dodano:⌚ 09.10.2017

Światło między oceanami w bibliotece!

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu Filmowego, które odbędzie się w poniedziałek, 9 października o godz. 15.00. Podczas spotkania obędziemy mieli okazję obejrzeć film pt. "Światło między oceanami". Jeszcze raz zapraszamy - wstęp wolny!

Głosowanie! Przerwa na wspólne czytanie!
Dodano:⌚ 07.10.2017

Głosowanie! Przerwa na wspólne czytanie!

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie", w której możemy wygrać pakiet książek dla dzieci, który wzbogaci nasz księgozbiór. O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek.

Literacka Nagroda Nobla 2017
Dodano:⌚ 06.10.2017

Literacka Nagroda Nobla 2017

Laureatem tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla został Kazuo Ishiguro, brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia. Ishiguro urodził się w Nagasaki, mieście, w którym rozgrywa się fabuła dwóch jego pierwszych powieści. Do Wielkiej Brytanii przeprowadził się wraz z rodziną w wieku pięciu lat. Polska miała okazję gościć autora podczas 9. Targów Książki w Krakowie w 2005 roku.

Głosowanie! Przerwa na wspólne czytanie!
Dodano:⌚ 04.10.2017

Głosowanie! Przerwa na wspólne czytanie!

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie", w której możemy wygrać pakiet książek dla dzieci, który wzbogaci nasz księgozbiór. O tym, które biblioteki zostaną obdarowane książkami zadecydują głosy. Placówki, które dostaną największą liczbę głosów otrzymają pakiety książek.

Barwy jesieni
Dodano:⌚ 02.10.2017

Barwy jesieni

W poniedziałkowe przepołudnie, 2 października br., wznowiliśmy nasze spotkaniaz cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu" w filii bibliotecznej w Konarzewie.. Dzieci razem z Agatką i jej przyjaciólkami: Basią i Anią, oraz psem Frotkiem wybrały się do ogrodu w poszukiwaniu pierwszych śladow jesieni. Co znalazły? Chłodny jesienny deszcz, silnie wiejący wiatr, spadające z drzew kolorowe liście i spadające kasztany.

Bez granic - warsztaty komputerowe
Dodano:⌚ 27.09.2017

Bez granic - warsztaty komputerowe

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty komputerowe w naszej bibliotece. Podczas spotkań będzie można nauczyć się korzystania z komputera i Internetu, wyszukiwania potrzebnych wiadomości, a także obsługi portali społecznościowych. Zapisy pod numerem 62 721 51 72 lub osobiście w Bibliotece przy ul. Sienkiewicza 9 w Zdunach.

Tydzień Zakazanych Książek 2017!
Dodano:⌚ 25.09.2017

Tydzień Zakazanych Książek 2017!

W dniach 24-30 września br. obchodzimy światowy Tydzień Zakazanych Książek (TZK, Banned Books Week). Jest to wydarzenie, które ma na celu zwrócenie publicznej uwagi na kwestie cenzury i wycofywania publikacji. TZK organizowany jest rokrocznie (od 1982 r.) przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (ALA) i jest związany z celebrowaniem 1. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, gwarantującej m.

Kolejna … Młoda, zdolna i… ze Zdun
Dodano:⌚ 22.09.2017

Kolejna … Młoda, zdolna i… ze Zdun

Z cyklu, organizowanego  z okazji 750 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu - „Młodzi, zdolni i… ze Zdun” – odbyło się spotkanie z  bizneswoman -  Agnieszką Rembak Contreras, która powiedziała o swojej pracy zawodowej. Podkreślała wielokrotnie, iż praca stała się dla niej prawdziwą pasją, a jednocześnie cały czas pomaga spełniać kolejne marzenia.

Paczka literacka w naszej bibliotece!
Dodano:⌚ 22.09.2017

Paczka literacka w naszej bibliotece!

Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka wraz z obiema filiami znalazła się na liście uczestników akcji „Paczka literacka”, zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach inicjatywy każda biblioteka, która wyraziła chęć uczestnictwa, mogła otrzymać bezpłatny pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki.

Zapraszamy na spotkanie!
Dodano:⌚ 20.09.2017

Zapraszamy na spotkanie!

Już w czwartek, 21 września br. o ogodz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Bez granic - warsztaty komputerowe
Dodano:⌚ 19.09.2017

Bez granic - warsztaty komputerowe

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty komputerowe w naszej bibliotece. Podczas spotkań będzie można nauczyć się korzystania z komputera i Internetu, wyszukiwania potrzebnych wiadomości, a także obsługi portali społecznościowych. Zapisy pod numerem 62 721 51 72 lub osobiście w Bibliotece przy ul. Sienkiewicza 9 w Zdunach.

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!
Dodano:⌚ 18.09.2017

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 19.1121.11 - Dzień Życzliwości
24.11 - Katarzynki
25.11 - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa