Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Salama!
Dodano:⌚ 21.05.2019

Salama!

Tak przywitała dzieci Pani Zofia Markiewicz, która już po raz drugi przyjęła nasze zaproszenie do biblioteki. Tym razem o swojej podróży na Madagaskar opowiedziała uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej w Baszkowie.    

 #biblioteka
Dodano:⌚ 20.05.2019

#biblioteka

Począwszy od roku 2004 – w dniach od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wcześniej zapraszaliśmy Państwa do udziału w spotkaniach. Dziś pora na podsumowanie tego XVI już Tygodnia Bibliotek. Środa 8 maja to w Zdunach kolejne warsztaty z cyklu „BiblioMALUCH”, a czwartek to niezwykle ciekawe warsztaty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zdunach: „Jak powstaje książka”.

Wznawiamy spotkania!
Dodano:⌚ 20.05.2019

Wznawiamy spotkania!

 Nasza koleżanka – Ewelina Zielińska gościła na piątkowym zebraniu  członków  Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy by się przedstawić i zachęcić do kontynuowania systematycznych spotkań terapeutycznych w naszej Bibliotece, a także do korzystania z zajęć, realizowanych przez nas w ramach projektów. Sympatyczna rozmowa przyniosła efekty – wznawiamy zajęcia po przerwie wakacyjnej bo już wiemy, w czym możemy wesprzeć  osoby niepełnosprawne i ich rodziny , a także co im zaproponować z bibliotecznych ofert.

Więcej ćwiczeń to młodszy mózg na starość!
Dodano:⌚ 18.05.2019

Więcej ćwiczeń to młodszy mózg na starość!

Od kilku lat w naszej bibliotece odbywają się zajęcia z treningu mózgu, które prowadzi Pani Sylwia Minta.  Ludzka pamięć zachowuje się podobnie jak mięśnie – jeśli nie poddajemy jej systematycznemu wysiłkowi, lecz używamy stale rozmaitych „podpórek”, szybko słabnie i zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Systematyczny trening pozwoli utrzymać ją w znakomitej kondycji.

Czy warto oszczędzać?
Dodano:⌚ 18.05.2019

Czy warto oszczędzać?

Oczywiście, że warto! A na to oraz wiele innych pytań dyskutowaliśmy podczas czwartkowego "Spotkania (nie tylko) z pasjami", którego gościem była Karolina Grzelak z Banku Spółdzielczego w Krotoszynie - Oddział w Zdunach. Pani Karolina opowiedziała o metodach oszustów internetowych oraz o tzw. "oszustach kartowych". Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami oraz z zainteresowaniem oglądali filmy przygotowane przez Panią Karolinę.

Bibliotekarskie święto.
Dodano:⌚ 16.05.2019

Bibliotekarskie święto.

VI Tydzień Bibliotek dobiegł końca. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, dzięki której podkreśla się znaczenie różnorodnych form wydarzeń i usług, przygotowywanych w bibliotekach, a także zwraca się uwagę na prestiż zawodu bibliotekarza. Od początku akcji - jej pierwszy dzień czyli 8 maja to nasze święto, o którym pamiętali pracownicy i dzieci z Publicznego Przedszkola oraz uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Zdunach.

Trening i rozwój mózgu w Bibliotece!
Dodano:⌚ 16.05.2019

Trening i rozwój mózgu w Bibliotece!

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach z treningu i rozwoju mózgu. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w czwartki o godz. 10.00, a prowadzi je Pani Sylwia Minta. Kolejne spotkanie już dziś!  Sylwia Minta - psycholog, doradca zawodowy. Prowadzi zajęcia skutecznego uczenia się oraz rozwijania potencjału twórczego. Jest certyfikowanym trenerem I i II stopnia Gimnastyki Mózgu.

O bankowości elektronicznej.
Dodano:⌚ 15.05.2019

O bankowości elektronicznej.

Już jutro, o godz. 11.00, odbędzie się kolejne "Spotkanie (nie tylko) pasjami". Gościem będzie Pani Karolina Grzelak z Oddziału Banku Spółdzielczego w Zdunach.    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Moja książka.
Dodano:⌚ 14.05.2019

Moja książka.

W  poniedziałkowy poranek, 13 maja br., w kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 2019, Filię Biblioteczną w Konarzewie odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi przejść od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza do momentu gdy trafi na półki księgarni czy biblioteki. 

Uwielbiam być mężczyzną!
Dodano:⌚ 13.05.2019

Uwielbiam być mężczyzną!

W piątkowy wieczór, 10 maja 2019 roku zaprosiliśmy mieszkańców Zdun i okolic na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej, która jest autorką takich książek jak: „Siódmy rok”, „Kolejny rozdział”, „Płótno”, „Pięć minut Raisy”, czy „Zaciszny Zakątek”. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W bibliotece się rozwijasz i.

To już DZIŚ!
Dodano:⌚ 10.05.2019

To już DZIŚ!

Już dziś wieczór autorski Agaty Kołakowskiej! Spotkanie z pisarką odbędzie się o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

Oni już wiedzą jak powstaje książka!
Dodano:⌚ 10.05.2019

Oni już wiedzą jak powstaje książka!

9 maja w Bibliotece w Zdunach oraz Filii w Baszkowie odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Jak powstaje książka”. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Tyluś-Malak z Wydawnictwa „Kurza Stopka”. W spotkaniu wzięła udział grupa dzieci – uczniów Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz w Baszkowie. Warsztaty dotyczyły procesu powstawania książek. Zadaniem uczestników było utworzenie własnej książki przy użyciu różnych technik.

Pięknie czytali i wiersze Tadeusza Kubiaka poznali!
Dodano:⌚ 09.05.2019

Pięknie czytali i wiersze Tadeusza Kubiaka poznali!

Wczoraj, z okazji Tygodnia Bibliotek w  Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbył się konkurs pięknego czytania wierszy Tadeusza Kubiaka - poety, satyryka, autora utworów dla dzieci i słuchowisk radiowych. Postanowiliśmy przypomnieć  utwory Tadeusza Kubiaka, dlatego że, w tym roku-  za kilka dni a dokładnie 16 maja - przypada 95 rocznica urodzin, a 3 czerwca - 40 rocznica śmierci autora.

Od dziś trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK!
Dodano:⌚ 08.05.2019

Od dziś trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK!

Co roku, od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od roku 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Nasza biblioteka wraz z filiami przygotowała bogaty program spotkań, warsztatów i zajęć promujących książkę i bibliotekę. Hasłem tegorocznej edycji jest: #biblioteka.

Już za 3 dni!
Dodano:⌚ 07.05.2019

Już za 3 dni!

Już dziś zapraszamy na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej. Spotkanie z pisarką odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 roku o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.
Dodano:⌚ 06.05.2019

Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.

Tak recytowały dzieci z Przedszkola Publicznego w Konarzewie w czasie naszego dzisiejszego spotkania z okazji minionego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki poznały symboliczne znaczenie barw polskiej flagi, dlaczego symbole narodowe trzeba szanować oraz kiedy należy wywieszać flagę Polski.      Spotkanie odbyło się w ramach cyklu"Bibliotekarz w przedszkolu" 

Agata Kołakowska w Zdunach!
Dodano:⌚ 30.04.2019

Agata Kołakowska w Zdunach!

Już dziś zapraszamy na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej. Spotkanie z pisarką odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 roku o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

O świętach majowych.
Dodano:⌚ 29.04.2019

O świętach majowych.

Podczas dzisiejszego spotkania w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym rozmawialiśmy o nadchodzących świętach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat polskiej flagi, hymnu czy godła.    Spotkanie odbyło się w ramach cyklu: "Bibliotekarz w przedszkolu".

Biblioteka w weekend majowy.
Dodano:⌚ 29.04.2019

Biblioteka w weekend majowy.

Pogoda nie rozpieszcza, więc serdecznie zapraszamy do wypożyczania zbiorów: książek, czasopism oraz audiobooków - na długi weekend majowy. Nasze biblioteki będą czynne dla Państwa w następujących dniach i godzinach:   Biblioteka w Zdunach: 1 i 3 maja - zamknięte; 2 maja - czynne w godzinach: 10.00 - 18.00, 4 maja czynne od 9.00 do 12.00.  Filia biblioteczna w Baszkowie: od 1 do 3 maja - zamknięte Filia biblioteczna w Konarzewie: 1 i 3 maja - zamknięte; 2 maja - czynne w godzinach: 13.

O zdrowie dbają, ruchu zażywają!
Dodano:⌚ 26.04.2019

O zdrowie dbają, ruchu zażywają!

W czwartkowe południe odbyło się kolejne „Spotkanie (nie tylko) z pasjami”. Tym razem gościem Biblioteki była fizjoterapeutka, Karolina Jaskólska – Motyl. W pierwszej części spotkania Pani Karolina opowiedziała o problemach zdrowotnych osób nieaktywnych fizycznie, w interesujący sposób przedstawiła uczestnikom spotkania zagadnienia związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia, udzielając  porad jak dbać o zdrowie, jak prawidłowo się odżywiać  i prowadzić aktywny tryb życia.

Za nami już piąte spotkanie BiblioMALUCHÓW!
Dodano:⌚ 25.04.2019

Za nami już piąte spotkanie BiblioMALUCHÓW!

W środę, 24 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne - już piąte - spotkanie dla dzieci, które  przychodzą z rodzicami/opiekunami/dziadkami  w ramach projektu „BiblioMALUCH” by wspólnie uczestniczyć w zajęciach sensorycznych .Na początku w licznych zabawach wszyscy  ćwiczyliśmy nasze palce . Następnie przeszliśmy do relaksacyjnych masażyków, abyśmy byli wypoczęci i mogli się dalej wspólnie bawić.

Świętowaliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich!
Dodano:⌚ 24.04.2019

Świętowaliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich!

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach by wspólnie świętować. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się  jak powstaje książka, co to prawa autorskie i jak należy ich przestrzegać. Na zakończenie zajęć odbyły się warsztaty plastyczno - literackie.

Certyfikat dla Biblioteki!
Dodano:⌚ 23.04.2019

Certyfikat dla Biblioteki!

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w kampanii "Mała książka - wielki człowiek", w której bierzemy udział od września 2018 roku. Rodzicu dziecka urodzonego w 2016 roku – jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to teraz - przyjdź ze swoją pociechą do biblioteki i odbierz darmową wyprawkę. Po prostu czytaj… Instytut Książki przesłał nam certyfikat uczestnictwa w projekcie.

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dodano:⌚ 23.04.2019

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Obchodzony co roku - 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Święto zainaugurowano w Barcelonie, w setną rocznicę powstania Unii.  23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

Twórczo czas spędzili i piękne kartki zrobili.
Dodano:⌚ 18.04.2019

Twórczo czas spędzili i piękne kartki zrobili.

W środę, 10 kwietnia 2019 roku, w Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Konarzewie. Tym razem uczestnicy wykonali kartki świąteczne.

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym
Dodano:⌚ 18.04.2019

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym

Informujemy, iż Biblioteka Publiczna w Zdunach w Wielki Piątek tj. 19 kwietnia 2019 roku, będzie czynna w godz. 10.00 - 15.00; w Wielką Sobotę - zamknięta, natomiast filie biblioteczne: w Baszkowie i Konarzewie będą nieczynne w Wielki Piątek. Pozostałe dni - bez zmian. Serdecznie zapraszamy!

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dodano:⌚ 18.04.2019

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Obchodzony co roku-  23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło  w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Święto zainaugurowano w Barcelonie, w setną rocznicę powstania Unii.  23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

Pierwsze spotkanie BiblioMALUCHÓW w Konarzewie.
Dodano:⌚ 17.04.2019

Pierwsze spotkanie BiblioMALUCHÓW w Konarzewie.

W czwartkowe południe, 11 kwietnia 2019 r. w Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbyło się pierwsze pilotażowe spotkanie w ramach Projektu "BiblioMALUCH". Był śpiew, taniec,różne formy relaksacyjne i oczywiście  wiele zabaw sensorycznych. Rodzice podczas tych zajęć mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a i sami chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Wielkanocne czary!
Dodano:⌚ 16.04.2019

Wielkanocne czary!

W piątkowe popołudnie w baszkowskiej bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia wianków wielkanocnych. Uczestniczki otrzymały materiały, a dzięki własnej pomysłowości i zaangażowaniu powstały wspaniałe prace. Zajęcia odbywały się pod okiem Pani Kamilli Żaruk z Pracowni Artystycznej "Rumiankowo" w Krotoszynie.    Warsztaty to jedno z wydarzeń, jakie zaplanowano w ramach zadania: "W bibliotece się rozwijasz i.

Jak skutecznie ćwiczyć pamięć?
Dodano:⌚ 13.04.2019

Jak skutecznie ćwiczyć pamięć?

W Naszej Bibliotece odbywają się zajęcia "Gimnastyki mózgu", które prowadzi Pani Sylwia Minta. Podczas warsztatów osoby 50+ rozwiązują zadania, grają w gry planszowe czy pamięciowe. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 10.00 - najbliższe - 16 maja 2019 roku.    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Z BiblioMALUCHAMI w świecie muzyki.
Dodano:⌚ 13.04.2019

Z BiblioMALUCHAMI w świecie muzyki.

W środę, 10 kwietnia 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z BiblioMALUCHAMI. Tym razem gościliśmy Panią Joannę Ciesielską, która zabrała nas w świat muzyki. Głównym celem zajęć było kształcenie koordynacji słuchowo-ruchowej. Mieliśmy możliwość ćwiczyć ją, podczas wielu wspólnych zabaw rytmicznych. Przy okazji dorośli przypomnieli sobie, jak wiele radości i dobrej zabawy dają ruch i muzyka.

Z książką w świat przygód!
Dodano:⌚ 12.04.2019

Z książką w świat przygód!

W środę gościliśymy przedszkolaków, którzy wybrali się na wycieczkę z Publicznego Przedszkola w Zdunach – Oddział w Bestwinie. Motylki, Żabki i Misie rozmawiały o książce, etapach jej powstania, a także pochwalili się ulubionymi ich tytułami książek. Wspólnie zwiedziliśmy czytelnię, aby dowiedzieć jak dobrze odkładać książki na miejsce. 

Stale się rozwijają!
Dodano:⌚ 11.04.2019

Stale się rozwijają!

Po raz kolejny zorganizowaliśmy kurs komputerowy dla osób 50+, które uczą się obsługi komputera i Internetu. W programie jest także zakładanie skrzynki e-mail oraz tworzenie plików tekstowych i folderów.  Spotkania odbywają się raz w tygodniu - w czwartki o godz. 16.00.   Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wiły wianki!
Dodano:⌚ 10.04.2019

Wiły wianki!

Dzięki pozyskanym środkom w ramach programu „Partnerstwo dla książki” zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty tworzenia wianków wielkanocnych.  Chętne Panie spędziły blisko 3 godziny na tworzeniu swoich ozdób. Na pomoc dorosłym przyszły dzieci, które chętnie pomagały i dzieliły się swoimi pomysłami. W końcu najpiękniejsze ozdoby to te wykonane samodzielnie – i to w każdym wieku.

BiblioMALUCH w Baszkowie!
Dodano:⌚ 10.04.2019

BiblioMALUCH w Baszkowie!

W ubiegły czwartek,  4 kwietnia 2019 r. w Filii Bibliotecznej w Baszkowie odbyło się pierwsze pilotażowe spotkanie z rodzicami i ich dziećmi realizowane w ramach projektu " BiblioMALUCH". Czas w bibliotece spędziliśmy na wspólnych zabawach sensorycznych. Rodzice mieli wspaniałą okazję dowiedzieć się wielu informacji, jakie kryją się w zagadnieniu "sensoryka"; usłyszeli jak zorganizować wspólny czas z dzieckiem i umiejętnie dobierać zabawy, sprzyjające jego właściwemu rozwojowi, także jak ogromną rolę spełnia głosne czytanie dzieciom książek.

Kodowanie w bibliotece
Dodano:⌚ 08.04.2019

Kodowanie w bibliotece

Nasza  biblioteka została zakwalifikowana do projektu ,,Kodowanie w bibliotece”. W 2018 roku do  projektu zostało przyjętych 85 bibliotek z całej Polski. Każda biblioteka uczestnicząca w projekcie otrzymała sprzęt w formie zestawu, na który składają się: trzy tablety Huawei, trzy gry edukacyjne Scottie Go!, trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka
Dodano:⌚ 08.04.2019

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka

Pierwsza książka Twojego (pierwszego) dziecka To projekt, jaki dla mieszkańców miasta i gminy Zduny przygotowała nasza Biblioteka. Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2019 otrzyma bardzo wartościową  książkę : ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.   Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy   mogą zgłaszać się do Biblioteki.

Tradycje i zwyczaje wielkanocne
Dodano:⌚ 08.04.2019

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

W piątkowe przedpołudnie, 5 kwietnia 2019 roku, do naszej biblioteki przyszły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zdunach by porozmawiać o Wielkanocy. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej mieliśmy możliwość wspólnego przypomnienia i omówienia panujących w naszym regionie, jak i całej Polsce tradycji związanych z obchodem Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali prace o tematyce zbliżających się świąt, oczywiście wybraną przez siebie techniką plastyczną.

BiblioMALUCH w Konarzewie!
Dodano:⌚ 07.04.2019

BiblioMALUCH w Konarzewie!

Zapraszamy rodziców z dziećmi od 1 roku do 2,5 lat na spotkanie BiblioMALUCH. Zajęcia mają na celu rozwijanie integracji sensorycznej.  Czwartek, 11 kwietnia 2019,  godz. 14.00.  Ilość miejsc ograniczona, zapisy w Bibliotece. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nie tylko lemury!
Dodano:⌚ 05.04.2019

Nie tylko lemury!

W czwartkowy wieczór, 4 kwietnia 2019 roku,  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Moje podóże". Tym razem o swojej przygodzie na Madagskarze opowiedziała mieszkanka Chachalni - Zofia Markiewicz. Pani Zofia wraz z rodziną i znajomymi w 2018 roku zdecydowała się na egzotyczną wyprawę na czwartą wyspę świata - Madagaskar. Podróż była możliwa, ponieważ wcześniej, podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce, znajomi Pani Zosi ugościli mieszkańców Madagaskaru.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 22.05

Dzień Praw Zwierząt

25.05 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Zaginionych
26.05 - Dzień Matki
27.05 - Dzień Samorządu Terytorialnego
31.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00