Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Kolejny dzień zabawy za nami!
Dodano:⌚ 02.02.2023

Kolejny dzień zabawy za nami!

Minął już czwarty dzień ferii w bibliotece. Dzisiaj Uczestnicy udoskonalili swoje umiejętności z kodowania oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne.

Już są nowe kody do LEGIMI!
Dodano:⌚ 01.02.2023

Już są nowe kody do LEGIMI!

 Informujemy, że można otrzymać kody dostępu do ebooków na platformie Legimi na miesiąc luty. Ilość kodów jest ograniczona.   Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania.

Ferie zimowe - czas START!
Dodano:⌚ 30.01.2023

Ferie zimowe - czas START!

Rozpoczęły się ferie zimowe, a co za tym idzie zapowiadane zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat. Dziś, pierwszego dnia, odkrywaliśmy tajniki kodowania.     

Czas na opowieści Fenka
Dodano:⌚ 27.01.2023

Czas na opowieści Fenka

W piątek, 27 styćznia 2023r. odwiedziliśmy dzieci w Publicznym Przedszkolu w Zdunach. Tematem spotkania było omówienie oraz przypomnieni zasd bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, przed feriami. Przeczytaliśmy wspólnie bajkę o lisku Fenku, a na zakończenie spotkania z dzieci obejrzały książki z ilustrujące zachęcę zmiany w przyrodzie i otoczeniu.

Był sobie Mały Dinozaur
Dodano:⌚ 27.01.2023

Był sobie Mały Dinozaur

W czwartek, 26 stycznia br. dzieci z grupy Żabek z Publicznego Przedszkola w Zdunach wybrały się na wyprawę do świata wymarłych dinozaurów. Wszyscy razem wysłuchaliśmy opowiadania pt.: „Mały Dinozaur”, poznając kolory i kształty. Dzieci podczas wspólnej rozmowy o dinozaurach wskazały się sporą wiedzą o nich.

Dzieci śpiewały, Seniorzy słuchali
Dodano:⌚ 26.01.2023

Dzieci śpiewały, Seniorzy słuchali

W dzisiejsze przedpołudnie odbyło się  kolejne "Spotkanie (nie tylko) z pasjami". W ramach współpracy zaprosiliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, a dokładniej grupę Jeżyków, która przedstawiła jasełka. Po krótkim występie był czas na  rozmowę. Cieszymy się, że mieszkańcy Zdun i okolic chętnie uczestniczą w czwartkowych spotkaniach.

Dzień Babci i Dziadka w Filii Bibliotecznej w Konarzewie
Dodano:⌚ 24.01.2023

Dzień Babci i Dziadka w Filii Bibliotecznej w Konarzewie

W piątek, 20 stycznia 2023 roku w Filii Bibliotecznej w Konarzewie świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla naszych seniorów oraz członkiń Klubu Rękodzieła "BiblioNITKI" zatańczyły i zaśpiewały dzieci z Publiczne Przedszkole w Zdunach - Oddział w Konarzewie. Przedszkolaki obdarowały też swoje "przyszywane" babcie własnoręcznie wykonanymi upominkami.. Przy kawce, herbatce i słodkościach toczyły się potem długie rozmowy na temat dzisiejszych, współczesnych  babć.

Styczniowe spotkanie DKK
Dodano:⌚ 24.01.2023

Styczniowe spotkanie DKK

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku, odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wspólnie rozmawialiśmy o debiutanckiej książce Gabrielle Zevin „Zapomniałam, że cię kocham”. Intrygująca opowieść, w której losy młodej bohaterki zostały zależne od rzutu monetą.Gdyby Naomi wybrała reszkę, wygrałaby w rzucie monetą. Nie musiałaby wracać po aparat do redakcji księgi pamiątkowej, nie spadłaby ze schodów i nie uderzyłaby o nie głową.

BiblioMALUCH - pierwsze zajęcia w Nowym Roku
Dodano:⌚ 20.01.2023

BiblioMALUCH - pierwsze zajęcia w Nowym Roku

W czwartkowe popołudnie, 19 stycznia 2023 roku, odbyły się zajęcia rozwojowe - „BiblioMALUCHA”  - dla dzieci w wieku od roku do lat trzech z gminy i miasta Zduny. Nasi mali czytelnicy i ich opiekunowie jak zawsze wysłuchali bajki oraz zapoznali się z nową ofertą książek dostępnych w bibliotece. Następnie odbyły się liczne zabawy dla dzieci: poznawanie i utrwalanie  kolorów przy pomocy materiału sensorycznego.

Urodziny Kubusia Puchatka!
Dodano:⌚ 18.01.2023

Urodziny Kubusia Puchatka!

 17 stycznia br. spotkaliśmy się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach by uczcić obchodzone 18 stycznia urodziny Kubusia Puchatka. Nie od dziś wiadomo, że Miś o małym rozumku jest ulubieńcem bajek dla dużych i małych. Myśli, które wypowiada Kubuś oraz jego przyjaciele są zabawne, jak i zaskakująco przenikliwe i uniwersalne. Alan Alexander Milne stworzył sympatycznych bohaterów, którzy dzięki umiejętności obserwacji siebie wzajemnie i świata, potrafią słowami trafić w samo sedno, np.

Kilka słów o Dniu Babci i Dziadka
Dodano:⌚ 17.01.2023

Kilka słów o Dniu Babci i Dziadka

Dnia 16 stycznia gościliśmy w bibliotece podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. Tematem naszych zajęć  było „kilka słów o szacunku”- jak należy okazywać go osobą starszym - naszym kochanym dziadkom i wobec samego siebie. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania chłopcy wykonali kilka prac plastycznych, a w tym najważniejsza była piękna kartka z życzeniami dla ukochanych dziadków.

Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dodano:⌚ 17.01.2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Za kilka dni przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka dlatego podczas wczorajszego spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Zdunach - Oddział w Konarzewie rozmawialiśmy o tym ważnym święcie. Przedszkolaki przedstawiły swoich dziadków. Opowiadały, jak spędzają z nimi czas i za co ich kochają. Na zakończenie przygotowały dla dziadków laurki.     Spotkanie odbyło w ramach cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu".

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!
Dodano:⌚ 16.01.2023

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!  Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Miłe odwiedziny
Dodano:⌚ 13.01.2023

Miłe odwiedziny

Wczoraj do Biblioteki przyszły dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem bibliotekarza, a także wysyłuchały opowieści o przygodach Fenka. 

Czas na zabawę...
Dodano:⌚ 12.01.2023

Czas na zabawę...

W dzisiejsze południe odbyło się pierwsze w 2023 roku "Spotkanie (nie tylko) z pasjami", które było okazją do wspólnych rozmów i... rozgrywek w gry planszowe.  Cieszymy się, że mieszkańcy Zdun i okolic chętnie uczestniczą w czwartkowych spotkaniach.

Spotkanie z najmłodszymi w bibliotece
Dodano:⌚ 11.01.2023

Spotkanie z najmłodszymi w bibliotece

Dzisiaj odwiedziła nas grupa Lisków z Przedskola Publicznego w Zdunach. Dzieci zapoznały się z biblioteką i zawodem Bibliotekarza, a także wysyłuchały opowieści o przygodach Fenka. 

Wyginaj ciało, śmiało
Dodano:⌚ 10.01.2023

Wyginaj ciało, śmiało

W dzisiejsze południe odbyły się kolejne zajęcia z fizjoterapeutką, Maksymilianą Walenczak. Uczestnicy wykonywali ćwiczenia korygujące niewłaściwą posturę podczas siedzenia, a także  ćwiczenia rozciągające. 

Lekcja tolerancji
Dodano:⌚ 10.01.2023

Lekcja tolerancji

Różnimy się wyglądem, kolorem skory, językiem czy charakterem. Każdy z nas jest inny. Nie zawsze jesteśmy to zaakceptować, czasami inność nas szokuje, odrzuca... Dlatego na  naszym dzisiejszym spotkaniu z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Zdunach - Odział w Konarzewie uczyliśmy się tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Przedszkolaki wysłuchały bajek, z których dowiedziały się, że osoba o innym kolorze skóry,  innych poglądach czy się na wózku inwalidzkim nie jest gorsza.

Czas na ferie!
Dodano:⌚ 04.01.2023

Czas na ferie!

Zapraszamy dzieci od 7 do 10 lat na zajęcia podczas ferii zimowych, podczas których poznamy tajniki kodowania, będziemy uczestniczyć w zajęciach ruchowych i wykonamy maski karnawałowe! To wszystko w pierwszym tygodniu ferii, czyli od 30 stycznia do 3 lutego 2023 r. w godzinach od 9.00 do 13.00.

Co wiemy o kosmosie?
Dodano:⌚ 04.01.2023

Co wiemy o kosmosie?

Nowy Rok rozpoczęliśmy spotkanie z grupą Słoneczek z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach. Tematem zajęć był kosmos, a wiedzę o nim zdobyliśmy dzięki książce pt: „Układ słoneczny”, w której Profesor Astrokot zabiera nas na wspaniałą wyprawę by zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i dowiedzieć się co nieco o przestrzeni kosmicznej, planetach i wysiłkach człowieka, by kosmos lepiej poznać.

W zdrowym ciele, młody duch
Dodano:⌚ 03.01.2023

W zdrowym ciele, młody duch

Pierwsze zajęcia z fizjoterapii!   2023 rok przywitaliśmy z fizjoterapeutką, Maksymilianą Walenczak. Osoby 50+ wykonały proste ćwiczenia korygujące niewłaściwą posturę podczas siedzenia i wykonywania codziennych czynności.

Już są nowe kody do LEGIMI!
Dodano:⌚ 02.01.2023

Już są nowe kody do LEGIMI!

Informujemy, że można otrzymać kody dostępu do ebooków na platformie Legimi na miesiąc styczeń! Ilość kodów jest ograniczona. Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania! W każdym miesiącu mamy aż 15 kodów do wykorzystania, o 1 więcej, w porównaniu do poprzedniego roku.

2022 rok w liczbach!
Dodano:⌚ 30.12.2022

2022 rok w liczbach!

Dziękujemy Czytelnikom, Użytkownikom oraz Przyjaciołom za korzystanie z naszej oferty oraz współpracę!  Dziś czekamy na Was: Biblioteka w Zdunach - od 10.00 do 18.00 Filia w Baszkowie - od 12.00 do 18.00 Filia w Konarzew - nieczynne.

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!
Dodano:⌚ 29.12.2022

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!  Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Biblioteki w okresie świątecznym...
Dodano:⌚ 21.12.2022

Biblioteki w okresie świątecznym...

Drodzy Czytelnicy, informujemy o zmianach godzin otwarcia . W Zdunach Biblioteka będzie nieczynna w soboty, 24. i 31 grudnia 2022 roku. Pozostałe dni - bez zmian, jesteśmy od 10.00 do 18.00. Filia Biblioteczna w Baszkowie będzie nieczynna w dniach 22. i 23. grudnia 2022 roku. Pozostałe dni - bez zmian. Filia Biblioteczna w Konarzewie w dniu 23. grudnia 2022 roku  również będzie nieczynna. Pozostałe dni - bez zmian.

Przedświąteczne spotkanie BiblioNITEK
Dodano:⌚ 21.12.2022

Przedświąteczne spotkanie BiblioNITEK

W miniony piątek, 16 grudnia 2022 roku, w filii bibliotecznej w Konarzewie odbyło się spotkanie Klubu Rękodzieła "BiblioNITKI". Tym razem własnoręcznie wykonanymi na warsztatach ozdobami przystroiliśmy biblioteczną choinkę. 

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!
Dodano:⌚ 19.12.2022

Przyjdź i odbierz darmową wyprawkę dla dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!  Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Święta już za moment..
Dodano:⌚ 16.12.2022

Święta już za moment..

Dziś gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, które wysłuchały książeczki pod tytułem "Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" autorstwa Pani Małgorzaty Młodnickiej. Dzieci poznały 5tradycje i zwyczaje z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Bibliotekarz w przedszkolu".

Były życzenia, kolędy i wspomnienia...
Dodano:⌚ 15.12.2022

Były życzenia, kolędy i wspomnienia...

W bibliotecznej Facjatce odbyło się ostatnie w 2022 roku, "Spotkanie (nie tylko) z pasjami" podczas którego wspominaliśmy ubiegły rok, rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych i... śpiewaliśmy kolędy.  Na zakończenie odwiedził nas św. Mikołaj, który zostawił upominek dla każdego uczestnika spotkania.

Święta tuż, tuż…
Dodano:⌚ 13.12.2022

Święta tuż, tuż…

W dzisiejsze przedpołudnie gościliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. Chłopcy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy papierowe ozdoby świąteczne. Drugie spotkanie na temat zbliżających się świąt odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym w Zdunach.

Ostatnie spotkanie w tym roku.
Dodano:⌚ 12.12.2022

Ostatnie spotkanie w tym roku.

W dzisiejsze południe, po raz ostatni w 2022 roku, odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Uczestnicy rozmawiali o książce autorstwa Joanny Bator pt. "Gorzko, gorzko". „Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”    

Kreatywny czas w bibliotece
Dodano:⌚ 09.12.2022

Kreatywny czas w bibliotece

Od września br. w naszej Facjatce odbywają się warsztaty florystyczne w ramach projektu "Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" realizowanego przy współpracy z Centrum Inicjatyw Krotoszyńskich. Na dzisiejszym spotkaniu Uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne - choinki.

Świąteczny nastał czas.
Dodano:⌚ 08.12.2022

Świąteczny nastał czas.

W dzisiejsze południe w filii bibliotecznej w Baszkowie odbyło się kolejne, tym razem przedświąteczne, spotkanie Klubu Miłośników Biblioteki. Uczestnicy ubierali biblioteczną choinkę, smakowali pierników oraz rozmawiali o zwyczajach Bożonarodzeniowych.

Mikołaj - dobry darczyńca.
Dodano:⌚ 07.12.2022

Mikołaj - dobry darczyńca.

Podczas dzisiejszego spotkania z dziećmi z grupy Promyczków z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach rozmawialiśmy o dobrym darczyńcy zwany przez wszystkich świętym Mikołajem. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Dobry biskup Mikołaj” i opowiadały o prezentach jakie dostały od Mikołaja. Podczas zajęć pograliśmy w „Loteryjkę Mikołajową” oraz wykonaliśmy piękne kule śnieżne, które będą nam przypominały o nadchodzących świętach oraz zimie.

Nasze rękodzieła..
Dodano:⌚ 06.12.2022

Nasze rękodzieła..

Wczoraj odbyły się zajęcia z florystyki. Uczestniczki wykonały wianki z ozdobnymi szyszkami oraz papierowe gwiazdy.

Czy na pewno znasz świętego Mikołaja?
Dodano:⌚ 05.12.2022

Czy na pewno znasz świętego Mikołaja?

Jutro 6 grudnia – Mikołajki. Na ten dzień z niecierpliwością czekają dzieci. Mikołajki to przecież okazja do obdarowywania się prezentami. O tym skąd się  ten zwyczaj  wywodzi  i dlaczego właśnie jest obchodzony 6 grudnia rozmawialiśmy już dzisiaj z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Zdunach - Oddział w Konarzewie. Przedszkolaki poznały także bliżej postać prawdziwego świętego  Mikołaja biskupa oraz  jego dobroczynną działalność.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 03.0204.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem
08.02 - Dzień Bezpiecznego Internetu
09.02 - Międzynarodowy Dzień Pizzy
10.02 - Europejski Dzień Numeru Alarmowego
12.02 - Tłusty czwartek

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa