Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Biblioteka online: nowe kompetencje = wsparcie dla mieszkańców
Dodano:⌚ 31.07.2020

Biblioteka online: nowe kompetencje = wsparcie dla mieszkańców

Z radością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w kolejnym projekcie: "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy", realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas naboru  do projektu wpłynęły aż 94 poprawne zgłoszenia, z których Komisja – po ocenie (przyznawano punkty w skali od 0 do 60) - przyjęła do projektu 36 bibliotek.

Filie biblioteczne w okresie urlopowym.
Dodano:⌚ 29.07.2020

Filie biblioteczne w okresie urlopowym.

Informujemy, o okresie urlopowym w filiach:   1. Biblioteka w Konarzewie  - od 03 sierpnia do 21 sierpnia 2020 roku  będzie nieczynna.   2. Biblioteka w Baszkowie - od  03 sierpnia do  18 sierpnia2020 roku  będzie nieczynna.   Przypominamy, że Biblioteka w Zdunach jest czynna według całorocznego grafiku (z wyjątkiem sobót) - codziennie w godzinach: 10.

Kolejny rok czytania e-booków za darmo!
Dodano:⌚ 29.07.2020

Kolejny rok czytania e-booków za darmo!

Kiedy w 2018 roku podpisywaliśmy pierwszą umowę z platformą oferującą e-booki do czytania w komputerze, na smartfonie czy tablecie - Legimi, nie spodziewaliśmy się, że nasi czytelnicy tak chętnie będą korzystać z tego rozwiązania! W lipcu 2020 roku zakończyła się umowa zawarta na okres od 1 lipca 2019 roku do 22 lipca 2020 roku i nie mogliśmy postąpić inaczej jak podpisać nowe porozumienie w ramach Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich.

Wakacyjne warsztaty florystyczne!
Dodano:⌚ 28.07.2020

Wakacyjne warsztaty florystyczne!

Zachęcamy do zapisów na warsztaty florystyczne, które odbędą się 4. i 5. sierpnia br. Uczestnicy z otrzymanych materiałów stworzą własny las w słoiku! Więcej informacji pod nr 62 721 51 72 lub w bibliotece.   Serdecznie zapraszamy!     Spotkania odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!
Dodano:⌚ 28.07.2020

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2020 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel.

Kolejne owocne  spotkanie za nami!
Dodano:⌚ 23.07.2020

Kolejne owocne spotkanie za nami!

Podczas dzisiejszego „Spotkania (nie tylko) z pasjami” gościem Biblioteki był Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Pan Mikołaj Lechman. Tematem rozmowy z Seniorami były różne możliwości reklamy, czy to w przypadku odstąpienia od umowy czy oszustwa.   Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W bibliotece się rozwijasz i... czas umilasz" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artur Jędrzak z Konarzewa – stypendystą!
Dodano:⌚ 22.07.2020

Artur Jędrzak z Konarzewa – stypendystą!

Miło nam poinformować, iż pochodzący z Konarzewa (gmina Zduny) Artur Jędrzak, jest w gronie  200 młodych, wybitnych  naukowców - w tym 53 doktorantów, którym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendium na wniosek Politechniki Poznańskiej. Minister Wojciech Murdzek wybrał stypendystów spośród 1793 wnioskodawców. Stypendium mogło być przyznane młodym naukowcom, którzy w dniu podjęcia decyzji o przyznaniu stypendium, tj.

Czekamy na Was!
Dodano:⌚ 20.07.2020

Czekamy na Was!

Od poniedziałku 22 czerwca br. zapraszamy w stałych godzinach otwarcia naszych bibliotek.     Zduny: poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00   Konarzew: poniedziałek - piątek: 13.00 - 18.00 Baszków: poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 12.00 - 18.00 i w czwartek: 8.00 - 14.00. Przypominamy, że nadal obowiązuje rygor sanitarny: dezynfekcja rąk oraz maseczka i rękawiczki, a także brak wolnego dostępu do półek.

W wakacyjnej bibliotece świat poznali!
Dodano:⌚ 20.07.2020

W wakacyjnej bibliotece świat poznali!

W piątek, 17 lipca br. zakończyły się wakacyjne spotkania dla dzieci od 7 do 10 lat. Podczas realizacji projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" odbyło się 15 spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o takich krajach jak: Czechy, Francja, Indie, Ameryka Północna czy Polska. Zajęcia odbyły się kolejno: w Zdunach, w Baszkowie i Konarzewie.

Kolejny dzień wakacyjnych zajęć!
Dodano:⌚ 16.07.2020

Kolejny dzień wakacyjnych zajęć!

Minął kolejny dzień wakacyjnych spotkań z projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję". Tym razem poznawaliśmy Amerykę Północną, jej mieszkańców i ich zwyczaje.   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Uczyli się kodować.
Dodano:⌚ 14.07.2020

Uczyli się kodować.

Podczas dzisiejszego poranka w filii bibliotecznej w Konarzewie odbyły się pilotażowe zajęcia Klubu kreatywności - BiblioAKTYWNI. Dzieci uczyły się kodować za pomocą kolorowych kubeczków oraz Bee-botów.   Spotkanie zostało przeprowadzone z zachowaniem reżimu satnitarnego.                                 .

W Konarzewie poznają świat!
Dodano:⌚ 13.07.2020

W Konarzewie poznają świat!

Za nami pierwszy dzień zajęć wakacyjnych w Konarzewie. Uczestnicy poznali Czechy: uczyli się kroków czeskiego tańca - polki, poznali czeskie zabytki oraz wynalazki.   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Kolejny dzień i kolejne spotkanie BiblioAKTYWNYCH!
Dodano:⌚ 10.07.2020

Kolejny dzień i kolejne spotkanie BiblioAKTYWNYCH!

Jak już wspominaliśmy od czerwca br. relizujemy projekt "Klub kretywności w bibliotece" dofinansowany ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zorganzować: warsztaty string art-u, kodowanie na dywanie dla dzieci od 7 do 10 lat i kodowanie dla najmłodszych, czyli dzieci od 6 miesięcy do 3 lat.

To już czwarty dzień wakacyjnych spotkań w Baszkowie!
Dodano:⌚ 09.07.2020

To już czwarty dzień wakacyjnych spotkań w Baszkowie!

W kolejnym dniu dzieci poznały Amerkę Północną oraz największych sportowców. Były tańce, malowanie rąk i sporo radości! Uczestnicy wykonali super przebrania i mogli poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Ameryki.   Spotkania obywają się w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję", który dofinasowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kodowanie na dywanie!
Dodano:⌚ 08.07.2020

Kodowanie na dywanie!

Dzięki pozyskanym funduszom w ramach Klubu kreatywności w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z kodowania. Tym razem warsztaty odbyły się w filii bibliotecznej w Baszkowie.   Spotkanie zostało przeprowadzone z zachowaniem reżimu satnitarnego.                                

W Baszkowie poznają świat!
Dodano:⌚ 08.07.2020

W Baszkowie poznają świat!

Trwa drugi tydzień zajęć wakacyjnych pt. "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję". Tym razem dzieci z Baszkowa mają okazję poznać czeski taniec - polkę, kulturę Indii, poczuć się jak prawdziwi modele i wziąć udział w pokazie mody a także dbać o ekologię i posadzić nasiona bazylii i cebulkę lilii.   Projekt „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję” dofinasowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W wakacyjnej bibliotece świat poznali…
Dodano:⌚ 03.07.2020

W wakacyjnej bibliotece świat poznali…

Od początku wakacji, czyli od 29 czerwca 2020 roku, w Bibliotece Publicznej w Zdunach odbywają się zajęcia dla chętnych dzieci. Pierwsze dnia 12-osobowa grupa uczestników pod okiem tancerki, Pani Leny Kazubek uczyła się kroków czeskiego tańca  - polki. W kolejnym dniu dzieci odwiedziły Francję i miały okazję zabawić się w projektanta i modeli, ponieważ odbył się pokaz mody rodem z francuskich domów mody.

Podróż do Indii, czyli kolorowe warsztaty podróżnicze.
Dodano:⌚ 01.07.2020

Podróż do Indii, czyli kolorowe warsztaty podróżnicze.

Podczas trzeciego dnia wakacyjnych zajęć w naszej bibliotece gościliśmy podróżnika, Roberta Maciąga. Dzieci najpierw malowały koszulki w indyjskie wzory, nastepnie wysłuchały ciekawej prezentacji ożyciu hindusów, a na koniec kolorowe proszki holi uniosły się w powietrzu.   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Drugi dzień wakacyjnych atrakcji!
Dodano:⌚ 01.07.2020

Drugi dzień wakacyjnych atrakcji!

Podczas drugiego dnia wakacji dzieci poznały Francję i urządziły pokaz mody!   Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

W wakacyjnej bibliotece świat poznają!
Dodano:⌚ 30.06.2020

W wakacyjnej bibliotece świat poznają!

Za nami pierwszy dzień zajęć wakacyjnych, podczas którego uczestnicy poznali Czechy. Zajęcia były okazją do nauki kroków czeskiego tańca - polki i poznania zabytków oraz wynalazków Czechów. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wymogami i z przestrzeganiem zasad rygoru sanitarnego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Poznali tajniki kodowania.
Dodano:⌚ 29.06.2020

Poznali tajniki kodowania.

Podczas dzisiejszego spotkania uczestników Klubu kreatywności BiblioAKTYWNI dzieci od 7 do 10 lat poznały tajniki kodowania. Kodowanie odgrywa istotną rolę w edukacji dzieci. Głównym założeniem jest to, aby już najmłodsi rozpoczęli naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych. Kolejnym etapem będzie programowanie wizualne sterujące robotem lub innym obiektem.   Spotkania zostały przeprowadzone z zachowaniem reżimu satnitarnego.

BiblioMALUCHY w Baszkowie i Konarzewie!
Dodano:⌚ 26.06.2020

BiblioMALUCHY w Baszkowie i Konarzewie!

Powoli ruszamy z realizacją projektów na jakie otrzymaliśmy w tym roku dofinansowanie. W czwartek zaprosiliśmy do naszych filii w Baszkowie i Konarzewie dzieci od 6 miesięcy do 3 lat wraz zrodzicami.Wspólny czas spędziliśmy na ćwiczeniach i zabawach wspomagających rozwój integracji sensorycznej. Pragniemy przypomnieć, że zabawy sensoryczne które realizujemy na naszych zajęciach mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań.

Ruszyły spotkania BiblioAKTYWNYCH!
Dodano:⌚ 24.06.2020

Ruszyły spotkania BiblioAKTYWNYCH!

W tym roku udało nam się pozyskać dofinansowanie nie tylko ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale także z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach "Klubów kreatywności w bibliotekach". Nasz klub nazywa się BiblioAKTYWNI i rozpoczął swoją działalność w poniedziałek, 22 czerwca 2020 roku. Pierwsze spotkanie przeznaczone dla osób 55+, to warsztaty string art-u, czyli wyszywania obrazów na drewnie.

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!
Dodano:⌚ 24.06.2020

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2020 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel.

Przykra wiadomość.
Dodano:⌚ 19.06.2020

Przykra wiadomość.

Informujemy, że zmarł Carlos Ruiz Zafon. Autor "Cienia wiatru" miał 55 lat.   Zachęcamy do wypożyczenia książek dostępnych w naszej bibliotece. 

Czekamy na Was!
Dodano:⌚ 19.06.2020

Czekamy na Was!

Od poniedziałku 22 czerwca br. zapraszamy w stałych godzinach otwarcia naszych bibliotek.     Zduny: poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00   Konarzew: poniedziałek - piątek: 13.00 - 18.00 Baszków: poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 12.00 - 18.00 i w czwartek: 8.00 - 14.00. Przypominamy, że nadal obowiązuje rygor sanitarny: dezynfekcja rąk oraz maseczka i rękawiczki, a także brak wolnego dostępu do półek.

Poznają (prawie) cały świat!
Dodano:⌚ 17.06.2020

Poznają (prawie) cały świat!

Zachęcamy do zapisów dzieci od 7 do 10 lat na zajęcia wakacyjne w terminach: Zduny: od 29 czerwca do 3 lipca 2020 roku Baszków: od 6 do 10 lipca 2020 roku Konarzew: od 13 do 17 lipca 2020 roku.   Serdecznie zachęcamy do zapisów. Liczba miejsc ograniczona.   Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Brak kodów Legimi na czerwiec.
Dodano:⌚ 12.06.2020

Brak kodów Legimi na czerwiec.

Informujemy, iż skończyły się kody dostępu do portalu Legimi na miesiąc maj. Zachęcamy do wypożyczania książek w naszych placówkach: Biblioteka w ZDUNACH:  - Wymiana księgozbioru odbywa się na parterze budynku, zgodnie z wyznaczonymi strefami.  - Zapraszamy (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek) w godzinach: 9.00 – 15.00, a w środy w godzinach: 12.00 – 17.

Zapraszamy po książki!
Dodano:⌚ 12.06.2020

Zapraszamy po książki!

Jest długi weekend zatem świetna okazja by zwrócić i wypożyczyć książki! Jesteśmy w piątek na stanowisku - w Zdunach (9.00 - 15.00) i w Konarzewie (13.00 - 18.00). Warto skorzystać. Zapraszamy:)

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa!
Dodano:⌚ 02.06.2020

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa!

Od 30 maja do 7 czerwca 2020 roku obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH! Fundacja ABC XXI sugeruje aby każdy dzień poświęcony był innemu zwierzęciu – plan znajduje się poniżej. Zachęcamy dzieci do wykonywania prac plastycznych i wysyłania do nas na adres: biblioteka@zduny.pl. Wszystkie prace opublikujemy na stronie Facebookowej biblioteki*.

Zmarł Jerzy Pilch.
Dodano:⌚ 01.06.2020

Zmarł Jerzy Pilch.

Informujemy, iż 29 maja 2020 roku zmarł Jerzy Pilch, laureat najważniejszych nagród literackich, w tym Nike i Paszportu „Polityki”. Urodził się w Wiśle w 1952 r. Jerzy Pilch był pisarzem, publicystą, felietonistą, dramaturgiem, scenarzystą filmowym, przede wszystkim autorem powieści. W 1998 r. otrzymał Paszport „Polityki” za „Bezpowrotnie utraconą leworęczność”.

Mądre Książki Roku 2019 - znamy zwyciężców!
Dodano:⌚ 29.05.2020

Mądre Książki Roku 2019 - znamy zwyciężców!

W ramach Copernicus Festival odbył się konkurs na najlepsze książki popularnonaukowe wydane w Polsce w 2019 roku. Główne nagrody otrzymały pozycje: „What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych” autorstwa Benjamina K. Bergena w tłumaczeniu Zuzanny Lamży oraz „Śmieci” autorstwa Gerdy Raidt w przekładzie członkini STL Katarzyny Łakomik (kategoria książka dla dzieci).

Biblioteka w czasach epidemii.
Dodano:⌚ 22.05.2020

Biblioteka w czasach epidemii.

Od 4 maja br. wznowiliśmy usługi wypożyczania księgozbioru (i przyjmowania zwrotów książek) w siedzibie – w Zdunach oraz w obu naszych filiach – w Baszkowie i Konarzewie! W oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego, akceptację Organizatora i pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie wprowadziliśmy środki ostrożności  i bardzo prosimy o ich bezwzględne przestrzeganie:  1.

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka!
Dodano:⌚ 20.05.2020

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka!

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2020 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel.

Mała książka - wielki człowiek.
Dodano:⌚ 19.05.2020

Mała książka - wielki człowiek.

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”! Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W konkursach wygrali i nagrody odebrali.
Dodano:⌚ 15.05.2020

W konkursach wygrali i nagrody odebrali.

Zwycięzcy konkursów jakie zorganizowaliśmy w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek odebrali dziś swoje nagrody. Wręczanie nagród odbyło się w warunkach przystosowanych do panującej sytuacji. Przypominamy: KONKURS RECYTATORSKI wierszy ks. Jana Twardowskiego skierowany dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej: I miejsce ex aequo:  Wiktoria Kamza i Marta Mormul Wiktoria zaprezentowała utwór “Arka Noego”, zaś Marta – „W klasie” II miejsce: Oliwia Nowakowska, która zarecytowała wiersz „Arka Noego” III miejsce: Bartosz Janiak również przedstawił utwór pt.

Wiersze recytowali i książki pięknie czytali.
Dodano:⌚ 13.05.2020

Wiersze recytowali i książki pięknie czytali.

Jak co roku, w ramach Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy od 8 do 15 maja, zorganizowaliśmy konkursy: recytatorski i pięknego czytania. Tym razem, ze względu na panującą sytuację w kraju, konkursy miały inną formę - należało nagrać filmik z prezentacją wybranego przez siebie utworu i uzasadnić wybór. Pośród filmów jakie zostały przysłane, komisja konkursowa wybrała te najlepsze i tak oto zwycięzcami konkursów są:   KONKURS RECYTATORSKI wierszy ks.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 05.0812.08 - Międzynarodowy Dzień Młodzieży
14.08 - Dzień Energetyka

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa