Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Z wizytą w bibliotece!

Dodano:⌚ 20.07.2017

Baszków i Jutrosin łączy nie tylko granica powiatów krotoszyńskiego i rawickiego, ale również rodzina Czartoryskich, którzy posiadali tutaj posiadali swoje dobra i do czasów wojny zamieszkiwali te tereny. Grupa czytelników i miłośników baszkowskiej biblioteki postanowiła odwiedzić te miejsca i wybrała się na wycieczkę rowerową śladami ostatnich z rodu Czartoryskich zamieszkałych w tych stronach, czyli księcia Olgierda i księcia Aleksandra. Naszym przewodnikiem po Jutrosinie był kustosz miejscowego muzeum Pan Ireneusz Mikołajewski, któremu dziękujemy za prawdziwą lekcję historii. Odwiedziliśmy również miejscową bibliotekę i tutaj składamy podziękowanie Pani Dyrektor za przemiłe przyjęcie i gościnę. Na zakończenie, aby nabrać sił, gdyż czekała nas jeszcze droga powrotna, był ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
Na pewno długo pozostanie nam w pamięci ten dzień, gdyż jak poinformował nas Pan Ireneusz, w 1920 roku grupa czytelników z Jutrosina wybrała się na wycieczkę rowerową do Baszkowa i jest na to dowód w postaci zdjęcia przed biblioteką, czyli po blisko 100 latach byliśmy z rewizytą w Jutrosinie.

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 27.05

Dzień Samorządu Terytorialnego

31.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury
01.06 - Dzień Dziecka
02.06 - Europejski Dzień Sąsiada
03.06 - Dzień Dziękczynienia
04.06 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
05.06 - Światowy Dzień Środowiska

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa