Program Rozwoju Bibliotek

AKTYWNA BIBLIOTEKA

SPRAWDŹ, CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W MIEŚCIE I GMINIE ZDUNY

Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony internetowej www.kalendarz.zduny.pl na której znajdą Państwo kalendarz zawierający informacje o wydarzeniach w naszym mieście i gminie, zamieszczane przez instytucje, organizacje, stowarzyszenia, grupy hobbystyczne i inne podmioty, które zgłosiły swój akces do projektu "Utworzenie Elektronicznego Kalendarza Imprez w Mieście i Gminie Zduny". Nasza biblioteka realizuje ten projekt w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy oraz Zdunowskim Ośrodkiem Kultury.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia Kalendarza wszystkie lokalne instytucje, organizacje, stowarzyszenia, grupy hobbystyczne oraz inne podmioty prowadzące swoją działalność na terenie miasta i gminy Zduny. Chęć udziału w projekcie mogą Państwo zgłaszać na adres e-mail: bibliotekazduny@xl.wp.pl . Służymy pomocą w założeniu kalendarza, ponadto już wkrótce na stronie kalendarza udostępnimy instrukcję, w jaki sposób samodzielnie założyć kalendarz.

ELEKTRONICZNY KALENDARZ IMPREZ W MIEŚCIE I GMINIE ZDUNY

We wtorek, 5 kwietnia w bibliotecznej czytelni odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące zasad funkcjonowania elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny.

Zaprosiliśmy na nie przedstawicieli wszystkich lokalnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, grup hobbystycznych i innych podmiotów, prowadzących działalność na terenie miasta i gminy. Odtąd będą oni mogli zamieszczać w internetowym kalendarzu wpisy, dotyczące planowanych wydarzeń, co pozwoli na łatwą i szybką wymianę informacji pomiędzy organizatorami lokalnych imprez, a mieszkańcom ułatwi do nich dostęp.

Już niebawem będzie bardzo łatwy dostęp do kalendarza internetowego ze stron: biblioteki, Zdun, ZOK-u, a także pozostałych podmiotów - dzięki odrębnej ikonce; obecnie kalendarz dostępny jest pod adresem: www.biblioteka.zduny.pl

Projekt:
"Utworzenie elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny" zyskał uznanie Komisji Grantowej Konkursu "Aktywna Biblioteka", prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramachProgramu Rozwoju Bibliotek, w którym nasza placówka uczestniczy.

Partnerami biblioteki w realizacji projektu są: Urząd Gminy i Miasta oraz Zdunowski Ośrodek Kultury.

Biblioteka Publiczna w Zdunach przystępuje do realizacji kolejnego projektu, w ramach którego utworzony zostanie elektroniczny kalendarz, ujmujący wszystkie wydarzenia, planowane przez instytucje, organizacje, stowarzyszenia i wszelkie grupy hobbystyczne na terenie miasta i gminy Zduny. Od dawna trudno było wypracować w Zdunach tworzenie rocznego planu najważniejszych wydarzeń, co powodowało nakładanie się terminów niektórych spotkań, a często też zbyt późno pojawiały się o nich informacje.

Biblioteka Publiczna - jako główna instytucja informacyjna - umożliwi w ten sposób wszystkim jednostkom instytucjonalnym i hobbystycznym regularną wymianę informacji oraz odpowiednią promocję działań w środowisku lokalnym.

Dzięki utworzeniu i prowadzeniu elektronicznego kalendarza terminy wydarzeń, jak i ich tematyka nie będą się powielały, a społeczeństwo będzie miało łatwy i szybki dostęp do informacji na temat imprez, spotkań, ciekawych wydarzeń kulturalnych.
W najbliższym czasie przedstawiciele wszystkich instytucji, organizacji, stowarzyszeń, grup hobbystycznych zostaną zaproszeni na spotkanie, w trakcie którego będą poinformowani o zasadach działania kalendarza elektronicznego, sposobie umieszczania w nim informacji samodzielnie, ewentualnie za pośrednictwem bibliotekarza.

Projekt:
"Utworzenie elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny" zyskał uznanie Komisji Grantowej Konkursu "Aktywna Biblioteka", prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

21.11 - Dzień Życzliwości
24.11 - Katarzynki