Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Program Rozwoju Bibliotek

Dodano:⌚ 02.11.2012

 AKTYWNA BIBLIOTEKA 


SPRAWDŹ, CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W MIEŚCIE I GMINIE ZDUNY

Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony internetowej www.kalendarz.zduny.pl na której znajdą Państwo kalendarz zawierający informacje o wydarzeniach w naszym mieście i gminie, zamieszczane przez instytucje, organizacje, stowarzyszenia, grupy hobbystyczne i inne podmioty, które zgłosiły swój akces do projektu "Utworzenie Elektronicznego Kalendarza Imprez w Mieście i Gminie Zduny". Nasza biblioteka realizuje ten projekt w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy oraz Zdunowskim Ośrodkiem Kultury.


Serdecznie zapraszamy do współtworzenia Kalendarza wszystkie lokalne instytucje, organizacje, stowarzyszenia, grupy hobbystyczne oraz inne podmioty prowadzące swoją działalność na terenie miasta i gminy Zduny. Chęć udziału w projekcie mogą Państwo zgłaszać na adres e-mail: bibliotekazduny@xl.wp.pl . Służymy pomocą w założeniu kalendarza, ponadto już wkrótce na stronie kalendarza udostępnimy instrukcję, w jaki sposób samodzielnie założyć kalendarz.

 

ELEKTRONICZNY KALENDARZ IMPREZ W MIEŚCIE I GMINIE ZDUNY 

We wtorek, 5 kwietnia w bibliotecznej czytelni odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące zasad funkcjonowania elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny.

Zaprosiliśmy na nie przedstawicieli wszystkich lokalnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, grup hobbystycznych i innych podmiotów, prowadzących działalność na terenie miasta i gminy. Odtąd będą oni mogli zamieszczać w internetowym kalendarzu wpisy, dotyczące planowanych wydarzeń, co pozwoli na łatwą i szybką wymianę informacji pomiędzy organizatorami lokalnych imprez, a mieszkańcom ułatwi do nich dostęp.

Już niebawem będzie bardzo łatwy dostęp do kalendarza internetowego ze stron: biblioteki, Zdun, ZOK-u, a także pozostałych podmiotów - dzięki odrębnej ikonce; obecnie kalendarz dostępny jest pod adresem: www.biblioteka.zduny.pl 

Projekt: 
"Utworzenie elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny" zyskał uznanie Komisji Grantowej Konkursu "Aktywna Biblioteka", prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramachProgramu Rozwoju Bibliotek, w którym nasza placówka uczestniczy.

Partnerami biblioteki w realizacji projektu są: Urząd Gminy i Miasta oraz Zdunowski Ośrodek Kultury.

Biblioteka Publiczna w Zdunach przystępuje do realizacji kolejnego projektu, w ramach którego utworzony zostanie elektroniczny kalendarz, ujmujący wszystkie wydarzenia, planowane przez instytucje, organizacje, stowarzyszenia i wszelkie grupy hobbystyczne na terenie miasta i gminy Zduny. Od dawna trudno było wypracować w Zdunach tworzenie rocznego planu najważniejszych wydarzeń, co powodowało nakładanie się terminów niektórych spotkań, a często też zbyt późno pojawiały się o nich informacje.

Biblioteka Publiczna - jako główna instytucja informacyjna - umożliwi w ten sposób wszystkim jednostkom instytucjonalnym i hobbystycznym regularną wymianę informacji oraz odpowiednią promocję działań w środowisku lokalnym. 

Dzięki utworzeniu i prowadzeniu elektronicznego kalendarza terminy wydarzeń, jak i ich tematyka nie będą się powielały, a społeczeństwo będzie miało łatwy i szybki dostęp do informacji na temat imprez, spotkań, ciekawych wydarzeń kulturalnych.
W najbliższym czasie przedstawiciele wszystkich instytucji, organizacji, stowarzyszeń, grup hobbystycznych zostaną zaproszeni na spotkanie, w trakcie którego będą poinformowani o zasadach działania kalendarza elektronicznego, sposobie umieszczania w nim informacji samodzielnie, ewentualnie za pośrednictwem bibliotekarza.

Projekt: 
"Utworzenie elektronicznego kalendarza imprez w mieście i gminie Zduny" zyskał uznanie Komisji Grantowej Konkursu "Aktywna Biblioteka", prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 16.0221.02 - Dzień Języka Ojczystego
22.02 - Europejski Dzień Ofiar Przestępstw
23.02 - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
24.02 - Dzień Niespodziewanego Całusa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa