Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Odjazdowy Bibliotekarz

Dodano:⌚ 10.12.2013

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Nasz rajd odbył się w Dzień Bibliotekarza, czyli 8 maja 2013r o godz. 15.00. Była cudna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory! Na starcie pojawili się sympatycy rowerów i czytania  - młodzież i osoby dorosłe; w Baszkowie dołączyła grupa dzieci i młodzieży szkolnej pod opieką nauczycielki oraz dzieci pod opieką dorosłych. Trasa – 18 km wiodłaprzez : Baszków - Bestwin - Rudę aż do leśniczówki „Hubertówka”, której właścicielem jest Sławomir Ptak.

Ta akcja to okazja do przyjemnego i aktywnego spędzenia wiosennego popołudnia w gronie osób o podobnych pasjach – miłośników czytania i rowerów. Nieodłącznym elementem tego rajdu jest wspólne czytanie . My zrobiliśmy to dwukrotnie - przed wyjazdem , czytając wiersz Juliana Tuwima : „Raz – dwa – trzy” oraz na mecie. Było wiele atrakcji i co ważne – na świeżym powietrzu ; wśród nich wspólne zabawy, kiełbaski z grilla i różne konkursy .

Najwięcej emocji wzbudziło wspólne wyciąganie rzepki, zasianej w ogrodzie przez dziadka - w ślad za wierszem Juliana Tuwima : „Rzepka” , czytanym przez uczestniczkę Danutę Skrzętę. To podkreślenie przypadającej w tym roku 60. rocznicy śmierci poety i trwającego Roku Juliana Tuwima. Wszyscy – bez względu na wiek – świetnie się bawili i chętnie brali udział w zabawach zwłaszcza, że były nagrody i – dla każdego uczestnika losowane na zakończenie - drobne upominki. Nie zabrakło też słodkości przy kawie i herbacie.

BARDZO DZIĘKUJEMY za gościnę w gospodarstwie agroturystycznym :”HUBERTÓWKA” w Rudzie i partnerstwo właściciela – Pana Sławomira Ptaka w przebiegu akcji. Zachęcamy do wycieczek rowerowych w tym kierunku – niezwykle urokliwe miejsce na wypoczynek i uroczystości : www.hubertowka-grzybek.pl

Przypadkiem podsłyszeliśmy jak dorośli i dzieci wybierali się już na ten rajd… za rok, więc na pewno „Odjazdowy Bibliotekarz” spodobał się tym, którzy w nim uczestniczyli. Inni mają okazję przekonać się o tym w kolejnej jego edycji…

Dziękujemy wszystkim sponsorom I Rajdu w Zdunach ”Odjazdowy Bibliotekarz”! :

  • Gospodarstwo Agroturystyczne „HUBERTÓWKA” – Sławomir i Agata Ptakowie
  • Księgarnia Lektorat PLUS – Wiktor Lindner
  • Print House: tonery i atramenty; Krotoszyn ul. Piekarska
  • Piekarstwo Brykczyńscy
  • Uroda Express – Renata Ogiela
  • Wydawnictwo Prószyński MEDIA,
  • Urząd Miejski w Zdunach
  • Irena Stach – KGW Baszków

Z przyjemnością informujemy, iż zdobyliśmy 1. Miejsce w „Odjazdowym konkursie” . Konkurs polegał na wykonaniu najlepszej relacji z rajdu, w którym ważnym elementem było promowanie czytelnictwa oraz dobra zabawa czytelników i Bibliotekarzy. Nam się to udało! Wykonałyśmy prezentację multimedialną, którą jury oceniło jako: Praca jest pomysłowa, z przymrużeniem oka. Przekaz jest bardzo ciekawy, z przyjemnością ogląda się tę prezentację. Udało się w krótkiej formie zawrzeć całość wydarzenia: rajd i promocję czytelnictwa. Przekaz jest klarowny, a cała prezentacja zachęca do zrobienia Odjazdowego Bibliotekarza u siebie.

Odjazdowy Bibliotekarz

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 26.0327.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości
04.04 - Święto Wojskowej Służby Zdrowia

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa