Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Nasz udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodano:⌚ 02.11.2012

WYRÓŻNIENIE OD FUNDACJI ABCXXI

Fundacja ABCXXI ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2008/2009. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie!

Upowszechnianie czytania dzieciom poprzez przeróżne formy zajęć prowadzimy od lat 80-tych! Posiadamy już dwa Medale za tę działalność: w latach 2005/2006 oraz 2006/2007; wcześniej przyznano nam Wyróżnienie Specjalne za działania w ramach kampanii w roku szkolnym 2004/2005.

Oczywiście bardzo się cieszymy, ponieważ dzięki promowaniu założeń tej ogólnopolskiej kampanii w wielu placówkach Miasta i Gminy Zduny głośne czytanie i uczestnictwo w spotkaniach bibliotecznych i różnorodnych zajęciach z najmłodszymi są po prostu codziennością! [
DYPLOM]

 

VI FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

 

DRUGI MEDAL DLA NASZEJ BIBLIOTEKI ZA PROWADZENIE W ŚRODOWISKU KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" W ROKU SZKOLNYM 2006/2007 !!! 

Baaardzo się cieszymy! Nagrodę odebrała dyrektor Biblioteki - Mirosława Szymczak, choć oczywiście na ten sukces złożyła się praca bibliotekarzy - Haliny Junory, prowadzącej Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach, Marii Nowackiej, która propaguje kampanię i organizuje czytanie w Baszkowie i Bestwinie oraz Stefanii Plewy z Filii Bibliotecznej w Konarzewie.

Uroczysty VI Finał kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się 31 marca 2008 r. w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Gościem specjalnym uroczystości był w tym roku Jim Trelease, główny amerykański propagator idei głośnego czytania dzieciom i autor bestsellerów na ten temat, który przyjechał do Polski na zaproszenie Fundacji ABC XXI. Jim Trelease wygłosił wykład na temat akcji czytania dzieciom.

Uroczystość prowadzili znani aktorzy: JOANNA TRZEPIECIŃSKA i PIOTR POLK. Ci Państwo, jak i Janusz Tylman i Bogdan Hołownia (akompaniujący J. Trzepiecińskiej) uświetnili finał muzyką i piosenką. Wystąpili też aktorzy Teatru Żydowskiego, który gościł propagatorów kampanii.

Honory wieczoru pełniła Irena Koźmińska, Prezes Fundacji, która wraz z Elżbietą Olszewską - członkiem Zarządu i dyrektorem programowym Fundacji ABC XXI - "Cała Polska Czyta Dzieciom” - wręczała przyznane wyróżnienia: medale i statuetki.

Spotkanie było wspaniale dopracowane organizacyjnie, co jest z pewnością zasługą pracowników i wolontariuszy Fundacji ABC XXI.

V FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 

 

O jeden szczebelek wyżej! Fundacja ABC XXI przyznała Mirosławie Szymczak i Bibliotece Wyróżnienie Specjalne - Medal, w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2005/2006.

V Jubileuszowy Finał Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie pod koniec marca pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego. W trakcie gali nagrodzono najlepszych Liderów, Koordynatorów i Sprzymierzeńców kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom”, wśród których znalazła się także nasza Biblioteka! Podczas uroczystości odbył się również program artystyczny z udziałem: E. Flinty, M. Jeżowskiej, K. Rusin, J. Baczyńskiego, R. Bryndala, J. Cygana, M. Damięckiego, R. Lipko, Z. Zamachowskiego, aktorów Teatru AKT oraz M. Rodowicz w koncercie finałowym.

IV FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 

 

Jesienią 2005 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2004/2005. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie Specjalne.

 

 

 

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 16.0221.02 - Dzień Języka Ojczystego
22.02 - Europejski Dzień Ofiar Przestępstw
23.02 - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
24.02 - Dzień Niespodziewanego Całusa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa