Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Nasze projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodano:⌚ 02.11.2012

Projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w roku 2016:

Od początku marca 2017 roku realizowaliśmy projekt: "Fantazje na każdą okazję", na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 22000,00 zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. Spotkania z cyklu odbywały się od początku marca i trwały do 9 czerwca br. Uczestnikami tych spotkań były dzieci z: Publicznego Przedszkola w Zdunach, Niepublicznego Przedszkola Parafialnego oraz uczniowie  klas I – III Szkoły Podstawowej w Zdunach. Podczas warsztatów poznawały wiele inspirujących tekstów literackich.

Projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w roku 2016:

Pozyskaliśmy 177 500,00 zł dofinansowanie na projekt: „Remont i doposażenie siedziby i filii”.

Dokładnie o takie pieniądze wnioskowaliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet  2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”; wniosek został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu – mimo, iż nasze placówki mają bardzo dobrą bazę lokalową – możemy nareszcie wyremontować toaletę w Filii Bibliotecznej w Baszkowie, odnowić parkiet i oświetlenie, a w drugiej z filii – w Konarzewie  - ocieplić  obudowę schodów zewnętrznych,  odświeżyć ściany . Poza tym obie  te biblioteki – wraz z siedzibą główną – zostaną doposażone w  potrzebne, nowoczesne urządzenia. Po modernizacji budynku w Zdunach w latach 2013 – 2014 – w trakcie realizacji systematycznych działań okazało się jakich sprzętów jeszcze nam brakuje.

Wykorzystaliśmy możliwości, jakie stworzył Priorytet „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”, by użytkownicy korzystali z bogatej oferty naszych bibliotek w mieście i gminie w jak najlepszych warunkach . 

Projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w roku 2013:

Środki w wysokości 950 tys. zł. udało się pozyskać z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: "Infrastruktura bibliotek" zarządzanego przez Instytut Książki w Krakowie. W ramach Priorytetu wspierany jest remont, przebudowa, rozbudowa i budowa budynków bibliotek w małych gminach. 

Projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w roku 2012:

10.000,00zł - aplikowaliśmy do programu dotacyjnego Instytutu Książki: ”Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, który jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.
Jego celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy, umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. Pozyskaliśmy maksymalną kwotę, o jaką można było wnioskować.

 Projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w roku 2011:

KOLEJNE ŚRODKI FINANSOWE!

Tym razem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansuje nasz projekt, opracowany w ramach Programu Operacyjnego "Wydarzenia Artystyczne", Priorytet - "Literatura". Jego celem jest promocja literatury i czytelnictwa. W ramach zadania: "Książki to: tradycja, przygody, podróże i nasza codzienność", Biblioteka zorganizuje w tym roku kolejne spotkania z twórcami książek dla dzieci i dorosłych, spektakle teatralne, wykłady, prezentacje multimedialne, konkursy.

Wprawdzie już w minionym czasie mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w różnych spotkaniach w filialnych placówkach, ale niewątpliwie decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoli w tym roku na to, by niemal wszystkie planowane wydarzenia w Bibliotece w Zdunach odbyły się również w Baszkowie i Konarzewie. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 9,300
. W tej chwili trwają rozmowy z twórcami.

 

Projekty na które uzyskaliśmy dofinansowanie w roku 2009.

PROGRAM INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK

Z wielką satysfakcją informujemy, iż Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył pozytywnie projekt opracowany przez nas w ramach projektu INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK, przyznając naszej placówce 60.000,00 zł!

Kwota ta będzie w większości wykorzystana na modernizację budynku Filii Bibliotecznej w Baszkowie i doposażenie jej w regały dla literatury dziecięcej, modernizację oświetlenia w Bibliotece w Zdunach oraz zakup urządzeń peryferyjnych dla Filii w Konarzewie.

Celem Programu Operacyjnego INRASTRUKTURA BIBLIOTEK jest podniesienie standardu bibliotek publicznych (w tym bardzo podkreśla się standardy estetyczne), by poprzez stworzenie niezbędnej infrastruktury zapewnić użytkownikom dogodne warunki korzystania z usług bibliotek, w tym z nowoczesnego sprzętu komputerowego.

Przy ocenie zwracano szczególną uwagę na planowanie działań inwestycyjnych w filiach, wykorzystanie zmodernizowanej przestrzeni biblioteki do działań edukacyjnych i animacyjnych oraz uwzględnienie w projekcie i programie działania potrzeb różnych grup społecznych.

Jako finalista Programu Rozwoju Bibliotek (o czym informowalismy wcześniej) - nasz projekt otrzymał dodatkowe 2 punkty. Maksymalna wnioskowana kwota była z góry określona, w zależności od liczby placówek, jakie będą objęte planowaną inwestycją. Ponieważ Biblioteka w Zdunach posiada 2 filie zatem maksymalnie mogła pozyskać 60.000 zł i taką też kwotę przyznano!

Mamy nadzieję, że czytelnicy (obecni i przyszli), zwłaszcza baszkowskiej placówki cieszą się razem z nami!!!

 Projekty na które uzyskaliśmy dofinansowanie w roku 2008:

Z Wojewódzkiego Urzedu Marszałkowskiego - 3000,00. Środki zostały pozyskane w kategorii Wydarzenia artystyczne i przeznaczone na spotkania z twórcami książek dla dzieci i dorosłych, spektakle teatralne, wykłady... 

 W 2016 roku otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 10 626,00 zł na realizację zadania zakupu nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych w ramach wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zarządzanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie realizowane jest za pośrednictwem Biblioteki Narodowej, z którą podpisaliśmy umowę. Biblioteczne półki uginają się od nowych książek, dlatego zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty książkowej w naszych placówkach: w Zdunach, Baszkowie oraz Konarzewie. 

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 26.0327.03 - Międzynarodowy Dzień Teatru
01.04 - Prima Aprilis
02.04 - Dzień Trzeźwości
04.04 - Święto Wojskowej Służby Zdrowia

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa