Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Joanna Hornik czyli …

Dodano:⌚ 02.03.2018

… kolejny nasz gość w ramach cyklu :”Młodzi, zdolni i … ze Zdun”.

Wyjechała ze Zdun w wieku 13 lat by uczęszczać do gimnazjum w szkole muzycznej we Wrocławiu, do  liceum uczęszczała w szkole z internatem w Wielkiej Brytanii, a na studia wyjechała do Holandii. W ramach programu  Erasmus uczyła się we Francji o stosunkach międzynarodowych. Pierwszy staż odbyła w  Luksemburgu. Pomagała przy planowaniu budżetowym w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie, była też stażystką w biurze polskiej europosłanki w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu.

Obecnie czwarty rok mieszka w Belgii – tam w przepięknej Brugii – w Collegium Europejskim studiowała ekonomię i prawo europejskie , a przez kolejne dwa lata pracowała jako asystent akademicki na uczelni. Od września 2017 roku Joanna Hornik jest doradcą ekonomicznym do spraw konkurencji w amerykańskiej korporacji w Brukseli.

Jak sama podkreślała – wakacje w większości przepracowała, by mieć środki na kolejne swoje zainteresowania, naukę i podróże. Lubi poznawać nowe miejsca, ludzi, różne zwyczaje i języki – jej celem jest odwiedzić wszystkie 28 stolic krajów Unii Europejskiej. Stara się poszerzać swoje horyzonty, czytając w różnych językach i na różne tematy – od biografii i książek historycznych, po literaturę popularnonaukową i powieści. Joanna Hornik w każdym, nowym miejscu szuka chóru – to sposób na poznanie osób w obcym sobie środowisku ale o podobnym zamiłowaniu do muzyki. Śpiewa w chórze, z którym w zeszłym roku nagrała płytę z muzyką współczesnych kompozytorów belgijskich. Ponadto – jak przyznały bliskie osoby, obecne na spotkaniu – Pani Joanna świetnie pływa (należała wiele lat temu do krotoszyńskiego klubu), jeździ na łyżwach i na nartach.

Wcześniej – w godzinach południowych Joanna Hornik spotkała się w naszej Bibliotece z młodzieżą gimnazjalną. Sama jest dowodem na to, że nawet pochodząc z małego miasteczka można osiągnąć to, o czym się marzy. Kieruje się angielskim mottem „świat jest twoją ostrygą” czyli jest on w zasięgu ręki – porównanie do muszli, otaczającej ostrygę.

Obecni na obu spotkaniach mogli wygrać słynne belgijskie czekoladki, odpowiadając na fotograficzne zagadki, przygotowane przez kolejną młodą, zdolną zdunowiankę! Niespodzianką dla licznego grona przybyłych było też wykonanie przez Joannę Hornik dwóch utworów na fortepianie. To był wspaniały wieczór! Dziękujemy!

Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 16.0117.01 - Dzień Dialogu z Judaizmem
21.01 - Dzień Babci
22.01 - Dzień Dziadka

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa