Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Oni już poznali (prawie) cały świat!

Dodano:⌚ 08.07.2019

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w naszej bibliotece rozpoczęły się w poniedziałek, 1 lipca. Podczas pierwszego dnia dzieci poznały tradycje i zwyczaje panujące w Rosji. O  największym państwie na świecie opowiedziała Pani Zofia Markiewicz, która była nad jeziorem Bajkał w 2017 roku. Drugi dzień był okazją do poznania Włoch. O języku, tradycyjnych potrawach oraz zabytkach Włoch dowiedzieliśmy się z prezentacji rodowitej Włoszki, Adriany Ostaszewskiej. Kolejny dzień to odkrywanie Meksyku! O podróży do tego pięknego kraju, a także o języku hiszpańskim najpierw opowiedziała Danuta Rembak, a następnie udaliśmy się na wycieczkę do restauracji Bistro cafe&tapas w Krotoszynie. W bistro poznaliśmy meksykanina, szefa kuchni, Carlosa Contrerasa, który mieszka w Krotoszynie od kilku lat. Pan Carlos przygotował dla naszych uczestników prawdziwe meksykańskie danie:  quesadillę. Czwarty dzień wakacji to poznanie kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Dzieci poznały kilka podstawowych liter alfabetu oraz nauczyły się liczyć od zera do dziesięciu. Podczas spotkania odwiedził nas zawodnik karate, Artur Augustyniak, który pokazał nam kilka chwytów oraz opowiedział o swojej pasji. Ostatniego dnia uczestnicy wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum oraz rozwiązaliśmy quest. 

 

Realizacja zajęć w ramach projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję", była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 12.0715.07 - Dzień bez Telefonu Komórkowego
19.07 - Dzień Czerwonego Kapturka
20.07 - Dzień Kubusia Puchatka

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa