Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

„Zasmakuj w Bibliotece” czyli Tydzień Bibliotek!

Dodano:⌚ 12.05.2020

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, program promocji czytelnictwa i bibliotek, połączony z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada zawsze 8 maja. Tegoroczna, siedemnasta już edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Jego autorem jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

Jest to edycja wyjątkowa, ponieważ większość kreowanych przez nas wydarzeń ma charakter wirtualny, w związku ze światową pandemią.

Jak w ubiegłych latach zaprosiliśmy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w dwóch konkursach: pięknego czytania – w tej edycji utworów Marka Twaina i recytatorskim – tutaj dzieci mogły wybrać jeden z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Wyniki poznamy już w środę! Bądźcie czujni  i sprawdźcie kto wygrał!

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 12.0715.07 - Dzień bez Telefonu Komórkowego
19.07 - Dzień Czerwonego Kapturka
20.07 - Dzień Kubusia Puchatka

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa