Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

W wakacyjnej bibliotece świat poznali!

Dodano:⌚ 20.07.2020

W piątek, 17 lipca br. zakończyły się wakacyjne spotkania dla dzieci od 7 do 10 lat. Podczas realizacji projektu "W wakacyjnej bibliotece świat poznaję" odbyło się 15 spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o takich krajach jak: Czechy, Francja, Indie, Ameryka Północna czy Polska.

Zajęcia odbyły się kolejno: w Zdunach, w Baszkowie i Konarzewie. Podczas pierwszego dnia dzieci uczyły się czeskich słów, wykonywały flagę Czech a także, wzięły udział w warsztatach tanecznych z p. Leną Kazubek, która uczyła ich podstawowych kroków narodowego tańca czeskiego – polki. Drugi dzień wakacyjnych zabaw to poznanie Francji i udział w pokazie mody. Podczas kolejnego dnia uczestników odwiedził podróżnik, Robert Maciąg, który opowiedział o Indiach. Dzieci wzięły udział w warsztatach blockprintu, czyli własnoręcznie pomalowały koszulki w hinduskie wzory. Na zakończenie tego spotkania odbył się festiwal kolorów. Podczas czwartego dnia dzieci poznały Amerykę Północną oraz jej mieszkańców. Odbyły się także warsztaty plastyczne a do wykonania były przebrania za Indianina lub Hawajkę. W ostatnim dniu wakacyjnych zajęć odwiedziliśmy ogród i posadziliśmy nasiona roślin a także cebulkę lilli.

Doszły nas słuchy, że uczestnicy są bardzo zadowoleni ze spędzonego czasu w bibliotece, co bardzo nas cieszy!

 

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „W wakacyjnej bibliotece świat poznaję” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 28.1129.11 - Dzień Podchorążego
30.11 - Andrzejki
01.12 - Dzień Walki z AIDS
04.12 - Barbórka
06.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa