Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Pierwsza książka Twojego pierwszego dziecka! Odbierz już dziś!

Dodano:⌚ 28.07.2020

Pierwsze w rodzinie dziecko w roku 2020 otrzyma bardzo wartościową  książkę: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. 

Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel. Bardzo dziękujemy!

Jak we wstępie napisał ówczesny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski czytanie dziecku ma niezwykły wpływ na jego wszechstronny rozwój i budowanie silnych więzi rodzinnych; pomaga od pierwszych dni dziecka wspierać jego rozwój psychiczny, rozwijać zdolności językowe i umysłowe, pobudzać wyobraźnię.

W książce podkreśla się znane już hasło: „20 minut dziennie. Codziennie!” Tak, by pokochało czytanie . Wymienionych jest 20 korzyści, płynących z głośnego czytania dziecku, a także 12 przykazań i 12 zakazań dla rodziców. To oni bowiem są najważniejszymi osobami w życiu dziecka i od tego, jak je traktują i wychowują, zależeć będzie całe jego dorosłe życie. Do książki dołączona jest płyta  z filmem edukacyjnym: ”Jak kochać dziecko?” oraz kołysankami i śpiewankami dla najmłodszych.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 19.05

Dzień Dobrych Uczynków

22.05 - Dzień Praw Zwierząt
25.05 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Zaginionych
26.05 - Dzień Matki
27.05 - Dzień Samorządu Terytorialnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa