Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Narodowe Czytanie – zapraszamy do wspólnego czytania!

Dodano:⌚ 27.08.2020

 

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do Narodowego Czytania. W tym roku w ogólnopolskiej akcji czytane będzie dzieło Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Pandemia koronawirusa zmienia jednak zasady. Będzie to czytanie on-line. A to wszystko już 5 września br.

 Czytelnik może sam nagrać filmik przedstawiający czytanie wybranego fragmentu "Balladyny" lub jeśli chce – my nagramy czytanie tekstu przez Czytelnika! Wystarczy przyjść (lub zadzwonić) do Biblioteki i umówić się na nagranie.
 
 Nagrania czytanych fragmentów "Balladyny"  przez chętne osoby zostaną udostępnione na profilu Facebookowym Biblioteki 5 września o godz. 15.00.
 
Jeśli chciałabyś/ chciałbyś włączyć się do NC z Biblioteką Publiczną - skontaktuj się z nami: 62 721 51 72 lub przyjdź. Czekamy na Ciebie do 2 września!
 
 
Akcja "Narodowe Czytanie" organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Do tej pory w całej Polsce odbyło się czytanie takich dzieł jak: "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogia" Henryka Sienkiewicza, "Lalka" Bolesława Prusa, , "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego czy Nowele polskie. 

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa