Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

OSTATNIE, BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI!!!

Dodano:⌚ 16.09.2020

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukaże się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką!!!

Takiej okazji nie można przegapić! Podczas premierowego wieczoru będzie można nabyć książkę po promocyjnej cenie i pozyskać autograf z dedykacją; 1 egzemplarz ufundowany przez Bibliotekę zostanie rozlosowany wśród publiczności.

Następnego dnia (2.10.2020)  – w naszej filii – w Bibliotece w Baszkowie odbędzie się kolejne spotkanie autorki - z tamtejszymi czytelnikami. Zapraszamy również na godzinę 18.00.

Na obydwa spotkania – pierwszy raz u nas obowiązują BEZPŁATNE wejściówki, z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne.

Gwarantujemy - wieczory 1 i 2 października od godz. 18.00 w bibliotekach w Zdunach i Baszkowie - będą niezapomniane! Zapraszamy po odbiór wejściówek!       

 

Promocja pierwszej powieści W.Piaseckiej  dla dorosłych czytelników odbędzie się w ramach projektu : ”W bibliotece się rozwijasz i … czas umilasz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

PRZYPOMNIJMY – Wioletta Piasecka znana jest wielu mieszkańcom miasta i gminy Zduny jako autorka książek dla dzieci, która na  spotkania z nimi  przybywała w stroju wróżki; jej biogram jest niezwykle bogaty: studiowała filologię polską (specjalizacja – literatura dla dzieci i młodzieży) i rachunkowość , debiutowała w 1999 roku książką dla dzieci Zaczarowana kraina bajek, pisała artykuły i słuchowiska radiowe, tworzy teksty piosenek dla teatrów muzycznych. Prowadzi spotkania autorskie na terenie całego kraju, oraz  za granicą –była  m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Norwegii, we Włoszech czy na Litwie. Niektóre z jej bajek doczekały się adaptacji teatralnej. Więcej wraz z wykazem licznych utworów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wioletta_Piasecka.

W Zdunach gościła w 2005 , 2007, 2008 i podczas Nocy Bibliotek w 2015 roku. Stąd - dla przypomnienia – poniższe zdjęcia.

 

 

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa