Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

I JUŻ PO PREMIERZE

Dodano:⌚ 02.10.2020

Jak zapowiadaliśmy - 1 października 2020 r. gościliśmy Wiolettę Piasecką, autorkę pierwszej powieści skierowanej do dorosłych czytelników: ”Przyjdzie pogoda na miłość”. To była prawdziwa PREMIERA książki! Był toast z gratulacjami i życzeniami, przepyszny tort odzwierciedlający promowaną, nową  powieść, wystylizowana na tę okazję Autorka i oczywiście wierne grono uczestników z Burmistrzem Zdun – panem Tomaszem Chudym. Tym razem – wyjątkowo u nas – obowiązywały darmowe wejściówki i ścisłe przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Pani Wioletta kilkakrotnie spotykała się już ze zdunowskimi dziećmi, a podczas pierwszej z wizyt – w 2005 roku - uczestniczyła w swoim pierwszym spotkaniu z dorosłymi czytelnikami i opowiadając o ciekawostkach z życia H.Ch. Andersena. To, co wtedy zapamiętała to liczni uczestnicy wypełniający po brzegi ówczesną, biblioteczną salę. Kolejnym, wyjątkowym gościem wieczoru był trzynastoletni dziś Józio, który jako malutki chłopczyk siedział na kolanach wróżki Wioletty, wpisującej mu dedykację do książeczki wiele lat temu; nastolatek przyniósł z sobą to wyjątkowe, oprawione zdjęcie. My również je poniżej prezentujemy.

Pani Piasecka zawładnęła sercami wszystkich uczestników; okazała się bardzo barwną postacią, o dużej empatii i poczuciu humoru. To było widać – spełniło się kolejne marzenie Wioletty Piaseckiej i nie kryła faktu, iż z okazji wydania tej powieści jest bardzo szczęśliwa.

Wśród uczestników wieczoru został rozlosowany 1 egzemplarz pachnącej drukiem powieści „Przyjdzie pogoda na miłość”, którą wylosowała p. Elżbieta Musiałowska. Jak na premierowe spotkanie przystało były na zakończenie pamiątkowe fotografie z Wiolettą Piasecką, dedykacje i autografy w zakupionych egzemplarzach książek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wieczoru za udział w premierze powieści, a Pani Wioletcie życzymy spełniania kolejnych marzeń w tym – następnej powieści dla dorosłych odbiorców…a może dalszego ciągu „Przyjdzie pogoda na miłość”?

Spotkanie zrealizowano w ramach zadania: ”W bibliotece się rozwijasz i … czas umilasz”, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa