Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Z bibliotecznego pamiętnika

Dodano:⌚ 30.10.2020

We wtorek, 27 października odbyło się pierwsze z serii spotkań pt. „Z bibliotecznego pamiętnika”, w którym uczestniczyła grupa seniorów z Gminy i Miasta Zduny. Wydarzenie - całkowicie on-line – polegało na przeglądzie zdjęć z kronik bibliotecznych z lat 2000-2005. Seniorzy mieli możliwość przywołać wspomnienia ze spotkań sprzed lat, powspominać osoby, których już nie ma wśród nas, ale  i  też podpowiedzieć nam,  jakie z wydarzeń chętnie by powtórzyli. Dzięki temu projektowi osoby 60+  przełamały lęk przed korzystaniem z komputera i Internetu;  wzmocniona została relacja biblioteka - czytelnik w czasie,  kiedy spotkania stacjonarne nie są możliwe. Swobodna atmosfera zachęciła uczestników do udziału w kolejnych spotkaniach on – line;  już przyjmujemy zapisy!

Spotkanie zrealizowano w ramach zadania: ”W bibliotece się rozwijasz i … czas umilasz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która umożliwiła udział w projekcie pt. „Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy”, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

 

 

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 27.01

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

02.02 - Dzień Świstaka
04.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa