Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Kolejne zajęcia z kodowania z klasą IIa już za nami!

Dodano:⌚ 28.10.2021

Posługiwanie się nowymi technologiami jest bardzo pożądane w XXI wieku. Poza umiejętnościami komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym, przyszła kolej na trzeci język – język technologiczny, czyli umiejętność programowania, kodowania i odczytywania różnych danych. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny oferuje zajęcia, w których chętnie uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, w ramach  zajęć pozalekcyjnych.                                                          Kodowanie przez zabawę stwarza również bezpieczną przestrzeń do eksperymentowania – każde działanie może być cofnięte. Uczeń nie ma poczucia porażki, zwłaszcza takiej, którą inni negatywnie mogliby ocenić. Kodowanie ułatwia również naukę matematyki i myślenia logicznego. Tworzenie komunikatów i sekwencji kształtuje umiejętność analizy, wyciągania wniosków oraz dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych.

Zajęcia z dnia 27 października br. odbyły się w formie kodowania na dywanie z wykorzystaniem mat oraz specjalnych materiałów, dających możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków.

Poprzez wspólną zabawę uczniowie mogą zaznajomić się z treściami dotyczącymi np. bezpiecznego korzystania z Internetu, czy też wspólnie poznają teksty bajek, wierszy, piosenek bądź nowe słówka z języka obcego.

Spotkanie prowadziła Ewelina Zielińśka.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 05.1206.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego
13.12 - Dzień Księgarza

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa