Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Wieczór z autorką - Wiolettą Sawicką

Dodano:⌚ 18.11.2021

17 listopada 2021 gościliśmy Wiolettę Sawicką - autorkę pochodzącą z Warmii, wcześniej dziennikarkę radiową.

Zadebiutowała w 2014 roku „kocią trylogią” ( „Wyjdziesz za mnie kotku”, „Będzie dobrze kotku”, „Jeśli się odnajdziemy kotku”. Następnie wydała „Dzień cudu” (2016), „Wyspy szczęśliwe”(2017) i „Czas próby” (2018), „Piękną miłość” w 2019 r. Najnowsze powieści  W. Sawickiej to pentalogia : „Wiek miłości, wiek nienawiści”, która – jak się dowiedzieliśmy -  jest historią kresowej rodziny autorki.  Bohaterowie książek  pani Wioletty są odzwierciedleniem prawdziwych  osób – z tego  m.in. powodu  bardzo się do nich przywiązuje.

W jednym z wywiadów powiedziała : „Pisanie to moja pasja, przygoda ale też pewna forma terapii. Wyrzucam z siebie w książkach emocje i mogę przeżywać wiele żyć. Staję się tym bohaterem, o którym akurat piszę. To fascynujące doświadczenie!”

Ponadto  – jak sama mówi -  jako osoba ze starej szkoły dziennikarskiej , w której uczono, że nie wolno napisać niczego bez rzetelnego sprawdzenia faktów -  zanim przystąpi do pisania, gruntownie się przygotowuje, czyli  sprawdza wszelkie fakty, analizuje dostępne dokumenty.

Ten  wieczór to był czas rozmów na temat przeszłości, życiowych zmian, pożegnań i  dużych emocji.

Jesteśmy pewni - wiele z obecnych na spotkaniu osób sięgnie w najbliższym czasie po książki Wioletty Sawickiej. Zapraszamy i dziękujemy wszystkim , którzy z nami ten wieczór spędzili.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 05.1206.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego
13.12 - Dzień Księgarza

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa