Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

W wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkryli.

Dodano:⌚ 15.07.2022

Zakończył się ostatni dzień zajęć w ramach projektu pt. "W wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam". Przez trzy tygodnie dzieci ze Zdun, Baszkowa i Konarzewa poznały: fotografię, taniec, sport, sztukę oraz książki.

Pierwszego dnia uczestnicy poznali historię fotografii i sprzętów fotograficznych oraz pod okiem fotografa eksperta doskonaliła umiejętności „uwieczniania chwili”. Kolejnego dnia dzieci odkryły pasję jaką może być taniec. Uczestnicy zajęć wyjechali do szkoły „Show Dance” w Krotoszynie gdzie uczli się układów tańców nowoczesnych m.in. hip-hopu. W środę każda grupa mogła wypróbować własnych sił na zajęciach crossfitu dla dzieci z trenerem personalnym. Ta dyscyplina sportowa cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych ze względu na wzmacniające działanie na wszystkie mięśnie ciała i motoryki dziecięcej. Czwartego dnia uczestnicy zgłębili wiedzę na temat szeroko pojętej sztuki i wykazali się swoimi plastycznymi umiejętnościami na warsztatach prowadzonych przez nauczycielkę plastyki, malarkę oraz artystkę - Kamillę Żaruk z Pracowni Artystycznej „Rumiankowo”. W piątki dzieci poznawały z bliska bibliotekę i pracę bibliotekarza, proces tworzenia książek. Ponadto wzięli udział w warsztatach realizowanych przez Wydawnictwo „Kurza Stopka” i stworzyły swoją własną mini-książkę!

 

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „W wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 06.12

Mikołajki

07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego
13.12 - Dzień Księgarza

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa