Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Biblioteka doceniona!

Dodano:⌚ 08.11.2023

Podczas uroczystej XXIV gali konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” nagrodzone zostało prawie 100 projektów. Wśród laureatów znalazła się inicjatywa realizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Zduny.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek, 7 listopada, w Poznaniu. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a jego celem jest popularyzowanie lokalnych, proekologicznych i prokulturalnych inicjatyw. Istotą konkursu jest również aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Podczas gali wręczono 94 nagrody pieniężne oraz dyplomy, których fundatorem jest samorząd województwa wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

- Głównym założenie konkursu jest promowanie działalności proekologicznej i prokulturowej w naszym województwie. Chciałbym podkreślić, że tego typu przedsięwzięcia oddziałują na samorządy gminne oraz powiatowe, wspomagając jednocześnie realizacje przypisanych im zadań społeczno-gospodarczych i kulturalnych

– mówił podczas uroczystej gali Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

 

Po raz kolejny doceniono działalność Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny, która nagrodę w wysokości 5 000 złotych otrzymała za realizację projektu „W  wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam”. To cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci od 7 do 10 lat. Projekt miał na celu zaktywizowanie młodych mieszkańców Gminy Zduny, pobudzenie ich rozwoju, kreatywności, odkrywanie pasji i zainteresowań w obecności książek. Ponadto uczestnicy spotkań codziennie obcowali z literaturą, a także odkrywali bibliotekę jako miejsce ciekawych spotkań. Uczestnicy poznali świat sztuki, kultury, sportu i tańca. Nagrodę z rąk Jacka Bogusławskiego odebrała dyrektor, Joanna Lepczyńska wraz z Burmistrzem Zdun, Tomaszem Chudym.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 01.12

Dzień Walki z AIDS

04.12 - Barbórka
06.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa