Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

O utraconej wolności.

Dodano:⌚ 09.11.2023

W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. To święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, dlatego zaprosiliśmy uczniów klas I b i I c wraz z wychowawcami by przypomnieli sobie o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami tego święta.

 Po wysłuchaniu opowiadania o patriotyzmie zajęcia w bibliotece były wspaniałą okazją do utrwalenia wiedzy o naszych symbolach narodowych, ich znaczeniu, pochodzeniu i historii. Uczniowie mieli okazję powiedzieć, jak rozumieją znaczenie słów niepodległość, patriotyzm, miłość do ojczyzny  i wolność. Wszyscy zastanawiliśmy się jak na co dzień odczuwamy wolność i czy to wszystko doceniamy w obecnych czasach konfliktów zbrojnych na świecie.

Podczas spotkania dzieci dobrze się bawiły rozwiązując specjalnie przygotowane zadania, karty prac. Na zakończenie spotkania uczniowi wykonali ozdobny kotylion, jak symbol patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 01.12

Dzień Walki z AIDS

04.12 - Barbórka
06.12 - Mikołajki
07.12 - Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa