Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

Inspirujące rozmowy!

Dodano:⌚ 22.04.2024
Dzisiejsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki było okazją do rozmowy o niebanalnej opowieści pt.: “Sen o okapi”, którą napisała Mariana Leky.
 
„Sen o Okapi” to opowieść o małej lokalnej społeczności i jej perypetiach. Skupia się na ukazaniu panujących pomiędzy bohaterami relacji, wpuszczając do codziennego świata nieco magii, wierzeń i buddyzmu. "Sen o okapi" to zarówno lektura o spełnianiu marzeń, ale również o różnych obliczach miłości, która nie raz bywa trudna, może być platoniczna, a czasem w ogóle jest niemożliwa do zrealizowania. Miłości młodzieńczej, dojrzałej, rodzicielskiej.
 
Mieszkańców wioski poznajemy oczami Luizy, głównej bohaterki. Każda z przedstawionych postaci jest inna, a jednak wszyscy tworzą całość od której bije ciepło i szczęście. Za każdym razem gdy Selmie (seniorce rodu oraz babce Luizy) śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach - pozostaje niewyjaśnione.
 
Nasze kolejne spotkanie i ostatnie przed przerwa wakacyjną odbędzie się 27 maja br. Będziemy wówczas dyskutować o książce pt.: „Lato pełne nadziei” autorstwa Karoliny Wilczyńskiej.
 
 „Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
 
 
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 30.0531.05 - Światowy Dzień Rozwoju Kultury
01.06 - Dzień Dziecka
02.06 - Europejski Dzień Sąsiada
03.06 - Dzień Dziękczynienia
04.06 - Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji
05.06 - Światowy Dzień Środowiska
06.06 - Światowy Dzień Pocałunku
07.06 - Dzień Chemika

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa